Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhesen kell...

Hány hetes terhesen kell először elmenni a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Nagy baj, ha csak 10-11 héten jutok el? A héten (8 hetes terhes vagyok) mondta az orvos, hogy el kell menni védőnőhöz, de sajnos nem értem el a körzeti védőnőt, hogy pontosan mikor rendel. Jövő héten és utána héten pedig el kell utaznom, így nem tudok hozzá elmenni. Az orvos szerint minden rendben van velem is és a kicsivel is, és én is remekül érzem magam, szinte semmi panaszom nincs. Ugye nem lehet nagy baj ebből a két hétből?
2013. márc. 2. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem lesz baj belőle! :)
2013. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj. Gondolj csak bele abba, hogy mi van akkor, ha valaki csak a 12. hét után tudja meg, hogy terhes... akkor sem szólhat semmit.
2013. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 10 hetesen voltam először, mert nekem azt mondták, hogy nem érdemes hamarabb. A védőnő meg lecsesz*tt, hogy miért nem jöttem hamarabb. De minek mentem volna hamarabb? 12 hetesen van az első uh, előtte van az első vérvétel, akkor nem értem miért kell annyira sietni. Semmi baj nem lesz ha később mész. Főleg ha orvosod is van.
2013. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 12 hetesen voltam először, de nem kérdezte, hogy miért csak most jöttem...
2013. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is 10-11 hetesen voltam először, nem emlékszem pontosan, de nagyon közel volt már a 12 hetes uh az biztos, senki nem problémázott rajta, úgyhogy ne aggódj, semmiről nem csúsztál le.

Ha meg neked áll esetleg, akkor ilyen a természete, és a jövőben is így fog mindenért viselkedni, és nem azért, mert nagyot hibáztál, úgyhogy el kell engedni a füled mellett...ha esetleg beszól, de szerintem nem fog! :)


Egyébként gratulálok a babához, és jó egészséget!

2013. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!:)Én anno a kisfiammal 10 hetesen voltam először.Nálunk nem is lehet hamarabb menni.Gondolom azért vannak úgy vele,hogy ráér olyankor,mert úgyis a 12 hetes uh-ra kell először a kiskönyv.Most ismét babát várok,és várnom kell a 10. hétig.
2013. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak amiatt "érdemes" mert tőle kapod meg a terhességi kiskönyvedet amibe pecsétel az orvos -is-, és 4 pecsét kell az egyszeri anyasági támogatáshoz, bár a 4 meglesz, pláne ha magánorvoshoz mész aki 3 hetente berendel, és a végén is sűrűn kell már menni TB alapon is. Én speciel nem látom értelmét a védőnőnek, 3x voltam eddig, de úgy érzem én vagyok a védőnő és ő a "páciens.
2013. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 14 hetesen mentem először. És még azt sem kérdezte, hogy miért nem korábban. (Különben azért nem mentem korábban, mert volt egy 12 hetes missedem, s úgy dönöttem, ha 12. heti UH-n minden oké, csak akkor megyek. )
2013. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én először 7 hetesen mentem, mert kellett a kiskönyv egy helyzetben. Azt a babát sajnos elvesztettem a 10. héten. Mikor újra várandós lettem a védőnő mondta, hogy ő nem is kérne senkit, hogy bemenjen hozzá a 12. hét előtt, pont ezért.
2013. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
sziasztok! 9 hetes vagyok. ma voltam UH-on. még nincs készen a vérvételem, EKG, mehetek ezek nélkül a védőnőhöz?
2013. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!