Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ha a négyes teszt...

Szerintetek ha a négyes teszt vizsgálat eredménye rendellenességet mutat a babánál, van rá lehetöség ezt helyre hozni, hogy a baba egésséges legyen vagy a teszt által korábban tudjuk meg, hogy a babánk rendelleneséggel születik majd meg?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a Down kór genetikai determináció, ezért "gyógyítani" nem lehet. Beszéld meg az orvosoddal, ő milyen esélyeket lát.
2009. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a négyes tesztnél magas kockázatot mutatott ki Down korra, ezért holnapután megyek amniocentézisre. Nem kockáztatunk, hogy a tesz csak egy arányszám 1:170, a mintavétel konkrét eredményt mutat. Nem kell mondanom, hogy mennyire ideges vagyok már. Szívesen lennék már egy héttel előrébb.

Neked melyik lett rendellenes eredmény?

2009. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos ezek a tesztek a genetikai rendellenességeket mutatják ki, azok pedig visszafordíthatatlanok születés előtt és után is. Ha a teszt pozitív, akkor amnio-t javasolnak a dokik, ez az egyetlen ismert 100%os biztonsággal rendellenességet kimutató vizsgálat, utána kell dönteni hogy megtartjátok e az esetlegesen beteg babát vagy nem....
2009. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is rossz lett az eredményem, csak nekem kombinált tesztem volt. Voltam amniocentézisen, és minden rendben volt. Megnyugodhattam. 35 hetes km.
2009. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is rosszlett az eredményünk a Down korra 1:75 arányba.( Aztán kiderült hogy valószínűleg rossz időben voltam vérvételen.)

Amniora mentünk mi is ,mert nem kockáztatunk.

3 hetet izgultunk, de utána végre megnyugodhatunk.

100%-ban megtudtuk, hogy egészséges és kislány lesz.

32hetes győri pocakos

2009. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!