Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok és fogytam 4...

10 hetes vagyok és fogytam 4 kilót ez normális?

Figyelt kérdés
5X eszem egy nap zöldséget gyümölcs is van az étrendemben és sokat sétálok a 2 éves fiammal, és a kutyánkkal. Nem vagyok rosszul és hányni se hánytam még. Egyszerűen csak fogyok :) volt valaki így?

2013. márc. 14. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Normális :) Én ugyan nagyon rosszul voltam és vészes hányással kórházban feküdtem és 7kg-t fogytam az elején de a barátnőm 90%-ban jól volt, evett rendesen, dolgozott, 4x hányt egész terhessége alatt és mégis fogyott 5kg-t az első 12 hétben.
2013. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
húh, hát ez így nem a legjobb. tényleg zöldséegt eszel csak meg gyümölcsöt, vagy csak félreérthetőn fogalmaztál? a terhesség eleji fogyás csak akkor normális és indokolt, ha hányós kismama vagy. így én azért felhívnám az orvosomat és a védőnőmet
2013. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Reggel rendes reggeli, tízórai gyümölcs, rendes ebéd, uzsira saláta, vacsira 2 zsömle (mindig váltózó mit teszek bele épp) de van amikor megeszek vacsira egy nagy doboz joghurtot... és 10 hete tatrom magam ehhez és fogytam 4 kilót. És mellette sétálok sokat, meg a 2 éves fiammal játszom.
2013. márc. 14. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan annyit ettem mint terhesség előtt és én is fogytam 2kg-ot..most visszanyertem az eredeti súlyom de hízni nem hízok és mostmàr sokkal többet eszem.. A védőnőm mindig megszòl, hogy ne fogyòzzak dehàt eszemàgàba sincs:) anyum azt mondta, hogy ő a végén szedett csak fel 5kg és senki nem hitte el mikor ment a kórhàzba szülni,hogy most van itt az ideje ezért én nem is aggódom:) 18+4hkm
2013. márc. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Normális. Én se voltam hányós, viszont nem is nagyon ettem gyümölcsön kívül mást. Utána meg elkaptam az influenzát, azért nem bírtam enni rendesen. Most 19 hetesen végre híztam 2 kilót, a terhesgondozáson rendesen meg is tapsoltak :)
2013. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normális!

Az első fiammal én is fogyással kezdtem.

Most 8 hetes vagyok, és most is már -3 kg-nál tartok... Mondjuk nekem eddig nem is volt étvágyam. Most kezd helyre állni, úgyhogy talán megállok a fogyással.

2013. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem vagy rosszul és nem hánysz, akkor nekem kicsit furcsa. Hány kilóról indultál?
2013. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" és 10 hete tartom magam ehhez és fogytam 4 kilót."

nekem ebből az jön le, h nem a tested jelzéseire figyelsz, hanem egy adott és előre meghatározott mennyiséget viszel be függetlenül attól, h éhes maradsz-e. és számomra az is tudatosnak tűnik egy kicsit, h emellett jó sokat mozogsz a kisfiaddal. ha 10 hetesen még egyszer sem hánytál és nem vagy rosszul akkor bizony nem szabadna fogynod. akárki akármit is mond, ez tulajdonképpen egy minőségi, gondosan összeállított fogyókúra - terhesen. Az rendben van, ha az első trimeszterben nem szedsz fel semennyit és tartod a súlyod, de az, hogy hamarosan a végére érsz az első harmadnak és látszólag minden ok nélkül még mindig veszítesz belőle, szerintem nem természetes. én azt érzem a válaszodból, h ez nem teljesen spontán alakul így a terhességedben, hanem te idézed elő, mert félsz a hízástól. ami kimondottan káros lehet, különösen, ha nem volt rajtad felesleg, amiből most le tud dolgozni a szervezeted és ezáltal némileg kompenzálni tudja a "diétát".

2013. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
van rajtam felesleg bőven, eszem ágába sincs fogyózni. Tudatosan alakítottam ki hogy 5x eszem egy nap mert akkor nem ég a gyomrom. Ha egyszer is lecsökkentem 3ra már égni is kezd... :( Ez most így a jó ezek szerint.
2013. márc. 16. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!