Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek hogy működik?...

Szerintetek hogy működik? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Fiammal 2010. febr. 16-án jár le a gyed, második babámmal 2010. márc. 23-ra vagyok kiírva. Ha a tgyást kérhetem 28 nappal a szülés előtt, akkor is marad kb. egy hét. Mit tanácsoltok: hagyjam az egy hetet pénz nélkül, vagy próbáljak a munkahelyen kikunyizni 1-2 hét szabit? A gyest hanyagolnám majd a pici 2 éves kora utánra...
2009. szept. 15. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! A szülés várható időpontja előreláthalólag még fog változni, nekem legalábbis minden genetikai uh-n 1-1 hét eltérés volt oda-vissza. ha magándokihoz jársz, kérd meg hogy olyan időpontra írja szülés dátumát hogy beleférjen a 28 nappba.

Ha ez nem működik, és nem akarod a gyest megigényelni, akkor február 17től jelentkezz be állományba a munkahelyednél és azonnal írasd is ki magad táppénzre vagy szabira, de inkább táppénzre szerintem.

2009. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Mehetek táppénzre gyedről? Csak mert fiammal veszélyeztetett voltam, és 3 hónapos terhesen már táppénzen voltam (2007. szeptemberétől)... Nem kellene ahhoz valamennyi munkaidő?
2009. szept. 15. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy kellene, sőt majdnem biztos vagyok benne hogy nem kell, az ismerős kismamák mind így időzítettek. De kérdezd meg a házi orvost a biztonság kedvéért. Az első gyerek születése előtt volt munkaviszonyod, az számít, a gyedszámítás szempontjából is, a gyed is biztosított jogviszony mint a munkahely, tehát mehetsz táppénzre ugyanúgy, a melóhelyednek ehhez nem kell szabit v hozzájárulást adni!
2009. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, utánanézek a dokinál.
2009. szept. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!