Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek a menstruácihoz hasnonlit...

Duba Dávidné kérdése:

Ezek a menstruácihoz hasnonlito görcsök odalent és ez ahaskeményedés mire utal?

Figyelt kérdés

1. s. O. s. 17 éves kismama vagyok, első terhességem 33. hétben vagyok pont ma, és már kb. párnapja menstruáciohoz hasonlito görcseim vannak odalent, és ahányszor felállok, fotelből, ágyból, vagy mosdóbol kijövet bekeményedik a hasam teljesen, kicsit félek ne hogy valami baj legyen a babával, az északáim is egyre rosszabak alig alszom egyre többet mocorog este de van hogy napközben is magne b6 ot szedek napi 1-et, az orvos irta fel h szedjek magnéziumot, pont haskeményedés ellen. Egyideje megszünt, de ugynézki most megint keményedem.



2.

és félek hogy nem fogom felismerni az összehuzodást vagy a a szülés elötti vajudást, mert pl.mostoha anyumnál ,mikor feküdt az ágyon neeki se volt semmi egyik pilanatrol a másikra elment neki a magzat viz ,mondjuk jo vele ott voltam semmi bajnem volt...hálaistennek!

szüléstől meg pláne hogy félek...:(

várom válaszotokat elöre is kösszönöm!



#haskemnyedés #mensturácihoz hasonlo görcsök
2013. márc. 19. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a menstruáció szerű görcs, és haskeményedés semmiképpen nem jó, én elmennék a helyedben a dokihoz megnézetni magam. még nem lenne jó, ha megindulna a szülés.

az igazi szülést meg tuti felismered, az sokkal jobban fáj, mint a menstruációs görcsölgetés.

2013. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A menstruációhoz hasonló fájdalom önmagában nem jelent gondot. DE, ha görcsös és kibírhatatlan fájdalom, akkor viszont menjél orvoshoz azonnal!a kemenyedés, tudtommal nem a legjobb jel! Szerintem a legjobb, ha orvoshoz fordulsz!


Sok sikert lányzó!!gratulálok!:)


12+4hkm

2013. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen válaszod, elfogok menni

és ezek mitől lehetnek?

2013. márc. 19. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy napi 10görcs még normális! De azért erre ne alapozz! Amit az orvosod mond, az a mérvadó! Szerintem hívd fel bátran mond meg neki, ez a dolga hogy elmonja mi miért van!!:)

Te is megnyugszol, és tudni fogod, hogy minden legnagyobb rendben lesz:) eddig minden rendben volt, akkor most miért ne lenne?:)

De mindenesetre hívd fel a dokit:) rendben?:)


Vigyázzatok magatokra!!!:)

2013. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen erről én is hallodtam h napi 10x -i neh probléma de én ebben nem hiszek szeretek mindent tudni és nyugott lenni dolgokban :)

nagyon szépen köszönöm az eddig kapott válaszokat!

és minnél elöbb felkeresem az orvost!

2013. márc. 19. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen terhességi korban már úgymond normális a keményedés,és a görcsök is,persze csak a light-os görcsök,nem pedig a kemények.Ilyenkor már dolgozik a méh,mert készül a szülésre,és az idő előrehaladtával egyre sűrűbbek és egyre fájdalmasabbak lesznek.

Egyébként nekem már 22 hetes korom óta vannak ilyen görcseim és keményedéseim,ezért el is lettem tiltva még a szextől is :( És bocsi,hogy ezt írom,de ez röhejes,hogy magne B6-ból napi 1 szemet írtak neked elő:

1. a magne B6 olyan gyenge magnézium mint a fos(csoda,hogy még nem szültél meg)

2. és csak napi 1 szemet.

Hát így ne is várj csodát.Nekem Magnerotból kellett napi 3-4 szemet bevenni ahhoz,hogy ne koraszüljek..és a magnerot sokkal erősebb gyógyszer,és még így sem volt elég 1 szem naponta!!Úgyhogy én a helyedben(ha nem akarsz már most megszülni)vennék Magnerotot és minimum napi 3x1 szemet vennék be,ha nem többet.Már most igaz a keményedéseimen nem segít,de a görcsöket elmulassza,és ez a lényeg,mert az erősebb menzeszhez hasonlító görcs már lehet jósló.

Az pedig,hogy félsz a szüléstől,sajnos nem hiszem,hogy megfog változni pár héten belül.Én is félek,és fogok is akkor is amikor eljön az idő,de a gyerek nem maradhat bent,úgy is ki kell neki jönni egyszer.Szóval a szülés gondolatával barátkozz még,de nyugi,ha követed majd az orvos és a szülésznő utasításait,akkor nem lesz semmi baj!! :)

Könnyű szülést kívánok neked :)


33 hkm

2013. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek jóslófájások. A valódi fájásokat mindenki felismeri!
2013. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ez a válasz kicsit nyugtato de nem teljesen és nagyon szépen köszönöm :)

hát az igazat megvalva elöször nekem az orvos magnézium pezsgőtabletát irt fel de azzal télleg nem segitett semit,mintha megitam volna egy pohár üditöt...ezért váltottunk erre a magne b6-ra de majd megyek orvoshoz és közlöm vele a tényeket h nekem normálisan irjon fel gyogyszert és olyat ami télleg hat ne csak dobáljam ki az ienekre a pénzt ha már kikell adnom akkor vmi olyanra ami télleg hat!!és majd amit javasoltál magnerotot is felfogom neki tenni!!

eddigi eredményeim rendben voltak még a méhszájam is zárt volt de most hétfőn elmegyek és kiváncsi leszek mit mond a orvos!!!remélem semmi gond nem lesz ezekkel a görcsökkel vagy keményedésekel..kicsit azért megijesztettél h irtad h csoda nem szültem még meg..:O de hasznos volt ez a válasz,és még 1x köszönöm

2013. márc. 20. 13:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!