Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szoktattátok össze a...

Adri1616 kérdése:

Hogyan szoktattátok össze a babát a családtagként kezelt nagytestű kutyával? Mik a határok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia nekünk nagy kutyánk van és egy 3 éves lányunk...

Ha bővebben érdekel a téma irj privit..))

Nagyon jol elvannak imádják egymást..A kutya védelmezi a gyereket azota hogy először meglátta..már a gyerek sétáltatja persze felügyelettel és jol nevelt kutya...

Milyen határokra gondosz pontosabban??

2013. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hmmm.. Egyik kedvenc témám. :)


7 éves német juhász keverékem van és a kórházból hazaküldtem Neki egy babaszagú plüss labdát. :) Bemutattuk Neki, megszaglászhatta és azóta is gyakran hozom ki és a gyerek kezével simogattatom a kutyát, nézegette, ahogy mászott, stb.

Egyszer mikor mellé feküdt a kicsihez a lányom odanúlt és akutya megijedt, felpattant és morrant egyet, de nem bántaná, csak ő amúgy is ilyen odaszólós, de megbízható kutyus. :)

Keresi a táraságát a babámnak, pl ha a járókában van a kicsi, bedugja a fejét, orrát a rácson és nézi, kéri, hogy vegye észre a lányom. néha elhúzódik ugyan, ha simogatná, de kimondottan jön oda ahol a kicsi van. :) MÚltkor Ő szólt, hogy bekakilt a lányom, mert szaglászta afenekét és nem hagyta abba, majd leült elém a kutya és nézett rám olyan kérőn. :D

Mostmár, hogy áll és értelmesebb a babám, ad Neki Ő is kaját és jutalomfalatokat és a kutya szépen, finoman el is veszi. :)

Szóval ha a kutyának van elég nyugodt tere és nem cseszteti állandóan a gyerek és valaki, meg nem hagyják felügyelet nélkül Őket és a kicsi csak simogathatja, nem tépi, húzza, azaz a kutyának nincs rossz élménye a pici mellett, akkor szerintem semmi baj nem lehet. Meg kell tanulni, hogy főleg akkor simogassuk és foglalkozzunk a kutyával, ha Ő jön oda és Neki van kedve. Ha elmegy, nem kergetni, hanem hagyni, elvonulni, nem üldözni. :)

Ezek a titkok. :)

Egy 10 hós kislány anyukája. :)

2013. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nálunk Joey a nap 24 órájában azt akarja hogy nyúzzuk őt :-) a gond h nem érzi az erejét felnőtt testileg (sőt még mindig erősödik) de úgy csinál mint egy kölyök aki csak 2-3 kiló. Szóval úgy gondolom Joeynak nem lesz elég soha a játék. Egyébként soha nem morog a családtagokra. higiénailag mi az ami árt a kicsinek? Mert nekem és a páromnak pl nem volt határ amig nem lettem várandós.
2013. márc. 25. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk másfél éves volt a kutyánk, mikor született a lányom, nem volt semmi gond. Amikor hazaviszed a picit, szagoltasd meg a kutyussal a lábát, "vegyen mintát és szokja". Ami a legfontosabb, h azt kell érezni, h a baba fölötte van a rangsorban. Fizikailag is legyen mindig fölötte. Ne legyen olyan h a gyereket leteszed a szőnyegre és ő is ott van, mert akkor azt gondolja, h egy szinten vannak, neki majd nem kell szót fogadni. Viszont, ne legyen egyfolytában a kezedben a gyerek, ne hanyagold el a kutyát. Sokkal kevesebb időd lesz majd rá, de ha pl. elmész mellette, simogasd meg. A gyereknek pedig az a jó, ha minél előbb találkozik az állatokkal, nem fog kialakulni allergia v félelem. 14hós volt a lányom, mikor megvettük a 2. kutyust, de addigra már nyúzta mindkettőt. Volt h lenyúlta a pici a cumit... Nyilván lemostam, mielőtt visszaadtam a gyereknek. Előfordult h könyékig a kutya szájában matatott, vagy épp a fülét rágta... Figyelni kell rájuk, de ha megbízható a kutyád és jól nevelted eddig, nem lesz gond. Gyorsan jó pajtások lesznek, ne aggódj!
2013. márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 nagytestű kutya van, de nem lesz kutya-baba játék, az biztos. AZ egyik ismerősömék pici lánya felsírt, a németjuhász odament, s eszébe nem volt bántani. A mancsát az arcára tette.. belenyúlt a szemébe a karmával véletlenül..az egyik szeme kifolyt a picinek. Folyamatosan cserélik az üvegszemét ahogyan nő a kicsi lány. Szóval, hiába jó, szelíd, meg jámborak a kutyáink, nem lesz engedve kontakt, csak úgy ha a kezünkbe lesz.
2013. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jesszus... Ez az üvegszem dolog nagyon szörnyű....... :((((

Egyébként mindig is furcsáltam azokat, akik engedik, hogy a kicsi a kutya fülét rágja, húzza, a szájában túrkáljon... MIért kell engedni?? A kutya is legyen megtisztelve azzal, hogy hiába hagyja, rászólok a gyerekemre, hogy ne tegye... A rokonaink szájában se turkálunk, pedig ők sem harapnak majd meg...

Egyébként az a fontos, hogy azért amikor simogatja, vagy nyálazza a kutya egy falat odaadása után a kicsi kezét, mossátok meg, hogy a gyerek is szokja, hogy kutya vagy állat után kezet mosunk, még ha tiszta is.

2013. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!