Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességi vizsgálaton...

Első terhességi vizsgálaton mi történik?

Figyelt kérdés
6 hetes kismama vagyok, és a héten fogok először dokihoz menni, de annyira félek, hogy valami baj lesz a magzattal. Ezelőtt 3 hete csináltam két tesztet, mindkettőn kijött a két csík, viszont azon kívül, hogy nem jön meg a menszim, nincs semmi más tünetem. Ez normális? Aggódom, hogy valami nincs rendben.

2013. márc. 25. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy nincsenek tüneteid... :)


Meg fogják kérdezni, hogy mikor volt az utolsó mensid, csinálnak egy ultrahangot és megállapítják a terhesség tényét.

Utána kell menni védőnőhöz és terhesgondozásra kell járni.

De majd a doki mondani fogja, hogy melyik védőnőhöz tartozol és ő el fog mondani mindent... :)

Boldog babavárást.

28 hkm

2013. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugi minden rendben! Szerencsés vagy egyenlőre, hogy nincs tüneted, de lehet ez még változni fog. Az első vizsgálaton megállapítja a szülés várható idejét ill. hogy hány hetes a magzat. Megnézi uh-n, ahol már látható lesz a szívdobogás. Aztán mész a védőnőhöz a leleteddel és ő mondja a további teendőket.
2013. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! A védőnőhöz milyen időközönként kell majd járnom?
2013. márc. 25. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:

tök normális, van, akinek semmi baja, van, aki mindent produkál (mint én, csak még nem hánytam:)) mindegyik normális!! persze vannak extrém esetek, de arra rájössz magadtól (pl. ha minden órában hánynál..)

az első vizsgálaton, ha már hat heteske vagy, valószínűleg UH lesz, hüvelyi, lehet a végén hasi is, egyik sem kellemetlen, max. hideg. megnézik, jó helyen van-e az embrió, minden megvan-e, aminek lennie kell!

az orvosod valószínűleg külön nem vizsgál meg kézzel, csak elbeszélgettek, mik a teendőid most. nekem a vérvétel és a védőnő a kötelező progi a 12 hetes UH-ig. amúgy ha nincs panaszod, én még várnék, akkor kevesebbet kell a következőre:D én 7+5-nél voltam az első UH-on.

védőnőhöz, ha jól tudom, min. 4-szer el kell majd menned, illetve ő is kimegy hozzátok.

2013. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy minden rendben lesz! Tapintásos vizsgálat és ultrahang lesz (+ha régen volt már rákszűrésed, akkor az is).
2013. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nyugi! Minden rendben lesz! A kisfiamnál nekem sem volt semmi bajom! Addig örülj amíg nincs. Lányomnál viszont dupla adagban jöttek a rosszullétek. Szóval jó neked! :) Az első vizsgálaton konzultáció a dokival, kikérdez h volt-e már terhességed, csinál egy hüvelyi ultrahangot is :) ÉS remélhetőleg már szívhang is lesz :)

Gratulálok a pocaklakódhoz! :)

2013. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!