Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Könyörgöm segítsen aki ugyanúg...

Könyörgöm segítsen aki ugyanúgy iszonyúan puffadt a terhesség elejétől, hogy mit eszik mit hagy ki, elolvasná mit ettem?

Figyelt kérdés

Röviden tömören. 3.babát várom. Voltam már terhes ebből kifolyólag:) de soha soha egyszer sem voltam ilyen rosszul. Az 5.héttől kezdve egyszerűen mintha leállt volna az emésztésem, korábban is odafigyeltem mit eszek mivel 1. epegörcsre hajlamos vagyok 2. túlsúlyos voltam 1 év alatt fogytam le.

Lényeg: akármit eszek puffadok és olyan szinten hogy mindenem fáj tőle, már görcsöl az alhasam is holott sose volt nekem ilyen korábban.

Tegnap ezt ettem: 2 virsli egy kis szelet graham kenyér 1 paradicsom. Délelőtt ettem egy banánt (de ha itt nem banánt eszek hanem almát akkor SINCS változás)

Délben ebédeltünk a gyerekekkel csirkepörkölt tésztával.

Délután egy narancs, sütöttem citromos tekrecset abból egy szeletet ettem.

Este 2 kis szelet húsvéti kalács, minimális szilvalekvárral. Ennyi.

És iszonyú éjszakám volt annyira fáj a hasam, egyszerűen nem tudom már mit csináljak, ha nem eszek semmi rostot (lásd graham kenyér, gyümik) akkor székrekedésem van de nagyon. Ha eszek akkor meg azoktól puffadok vajon?

Nem eszek brokkolit, kelbimbót,káposztát, paprikát, kukoricát pedig amúgy imádom őket. Az epe dolgok miatt sem, de hagymát tojást is max minimálisat.


2013. ápr. 2. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Reggel este 1-1 espumisan!!!

A szilva lekvárból egy kanál is elég, és máris has csikarás, puffadás!

Én a másodikkal vagyok így, 20. Heti annyira puffadtam, fájt az egész mindenem belül!

Az espumisan segített, mert attól tudtam fingani, nem feszített!

Narancstól is fájhat a hasad, a paradicsomtól is!

Sima kenyér, felvágott, van, burgonya hús, tészta, rizs hússal, de minimális fűszer .

Nem csak a k betűsök puffasztanak, a borsó, zöldbab, káposzta.


Nekem még savam is volt!!!

2013. ápr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem is van savam minden átmenet nélkül rám tör de nem narancs után mondjuk hanem teljesen függetlenül..

az a baj hogy ha mint írtam SEMMILYEN zöldséget és gyümit nem eszek akkor székrekedésem is lesz,vitaminhiányom és még rengeteg szénhidrátot fogok bevinni egyenes út az elhízáshoz:((( Sajnos rajtam minden meglátszik.

2013. ápr. 2. 08:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha mértékkel eszel, nem hízol el!

Na meg majd leadod !

Nekem a húslevestől is savam van!

A gyümölcsök savasak, pláne a narancs, és nem rögtön jön a sav miután megetted!

De arra meg minden étkezés előtt jó a rennie!


Reggelire joghurt kifli, ebédre valami leves, második, vacsora 6-kor, es akkor nem hízol!


Lehet ebédre grízgombóc, májgombóc, paradicsom, buronya, foghagyma krém leves, rakott padlizsán, Paradicsomos gombóc, nokedli pörkölt, mákos guba...


Székleted meg lesz ha sokat iszol!!!


Szedj kismam vitamint!

2013. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Engem a kenyérfélék, tészták puffasztottak. Nem tudom, mit hagyhatnál ki. Valamit azért enni kell. :(
2013. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 13. héttől már jobb lett, de előtte én is nagyon szenvedtem.

Magamon azt vettem észre, hogy a cukros dolgoktól rosszabbul vagyok! Inkább ropit majszolj, abból van a DM-ben teljes kiörlésű (a rost miatt).

Több tejes dolog kellene, joghurt, kefír az is lágyítja a székletet, nyugtatja a gyomrot. Zabkorpa tejben megfőzve édesítőszerrel (olyan, mintha tejbegríz lenne, isteni!), nagyon jó!

Kicsit kevesebb adagot egyél egyszerre, inkább sűrűbben, mert nekem az is bevált, hogy fele adagot ettem. 2 óra múlva megettem a másikat, de így nem puffadtam annyira.

Javaslom a párolt zöldségeket, pl. sárgarépa (az nyersen is jó!), cukkínifőzelék (kaporral!), spárga. Inkább minden zöldséget párolva egyél, úgy kevésbé puffaszt. Került a paprikát, attól nagyon sokat büfiztem...

És mozgás! Az segít a beleknek, a gázok is könnyebben kijönnek!

Nekem az Espumisan nem igazán használt, de vegyél be belőle, hátha mégis...

Sok sikert kívánok!

2013. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi csajok. Végig próbálom most ezeket. A répa pl. eszembe se jutott eddig nem tudom miért, pedig attól biztos nem puffadnék.

Megpróbálom majd kihagyni a kenyeret is teljesen (bár végeztek nálam más miatt allergia tesztet és kivizsgálást korábban és elvileg nincsen glutén érzékenységem se laktóz intoleranciám se mert még arra gondoltam).

Az a gondom igen, hogy VALAMIT muszáj ennem mert ha éhes vagyok attól még rosszabb (hányingerem is van persze elejétől fogva).

Vitamint szedek igen bár azt se tudom már mikor vegyem be mert azután olyan rosszullét tör rám, ha reggel szedem, ha este szedem, mindig:(

2013. ápr. 2. 10:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Próbálj ki más vitamint, nekem is volt ilyen, a váltás megoldotta.

A puffadásra visszatérve... lehet, hogy a tejtől is fel voltam fújódva, nem tudom. Az határozottan feltűnt, hogy a lisztes dolgok nem segítenek. Talán nem puffadtam a gyümölcssalátától (joghurttal és zabpehellyel ettem), de abból mindig csak keveset bírtam-bírok enni egyszerre. Sima ropit ettem egyszer nemrég, elég rosszul voltam utána. Ezt a másféle liszteset nem ismerem.

Ja, és a séta tényleg jót tett, bár elég nehéz volt rávenni magam, hogy megmozduljak.

Nekem valamikor a 16. hét környékén múlt el a durva puffadás, azóta csak olyankor van, ha nagyon sokat eszem, vagy olyan ételt, ami egyébként is puffaszt. Hány hetes vagy? Hátha elmúlik magától is nemsokára...

2013. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az elején már azthittem a babás pocakom látszik 8 hetesen , de csak puffadt voltam :-))) Én még kefírt ettem minden nap. nekem az segített, nekem a puffadás 2 hétig tartott, mostmár mindent ehetek nincs bajom, még a tej+erős paprika kombináciotol se lett amit tegnap kívántam meg és meg kellett ennem :-)))) / sose szerettem a csípőset/ !
2013. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok , nekem az espumisan gyöngy semmit nem ért, ha igy lesz ne akadj ki :-)))
2013. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:( oké nem akadok ki:)

11 hetes vagyok egyébként.

Az ugye a gond hogy ha nem eszek pl.liszteset akkor hús hal tojás zöldség gyümölcs maradna mint kínálat, de mindegyikkel van vmi baj! A húst alig kívánom, a halat is csak nagy ritkán, tojást az epém miatt nem merek zöldségek egy része puffaszt, gyümölcsöktől ég a gyomrom...őszintén semmi se marad:(

2013. ápr. 2. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!