Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a babámnak a mikrohullűmú...

Árt a babámnak a mikrohullűmú sütő? Nem tudom teljesen kikerülni a hatósugarát, de igyekszem.5+4 hetes babás vagyok.

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Erről én még nem hallottam. Kifejtenéd kicsit? :)
2009. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha jó a mikród, akkor annak nincs hatósugara. Ha rosszul szigetel, akkor cseréljétek le.
2009. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy aki babát vár, annak nem szabad a mikrohullámú sütő 2-3 méteres körzetében tartózkodni.

Második válaszoló... azt honnan tudhatom laikusként, hogy nem zár jól és ki kell cserélni?

2009. szept. 21. 14:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Zörog, kerreg, hangos.
2009. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok megint. Szakemberrel is be tudod vizsgáltatni. Gondolom az a legmegnyugtatóbb.
2009. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a mobiltelefonra is mondták. Mikróról még nem hallottam, de akkor nem főz otthon az ember?? Szerintem ne foglalkozz vele, hogy mit mondanak, annyi félét hallani...és akkor még a szmogról nem is beszéltünk...és amúgy sem ücsörögsz a mikró előtt órákat.

Étkezz egészségesen, ne dohányozz, ne igyál, szedd a vitamint és nem lesz baj.

Sok boldogságot!

37 hetes kismama

2009. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden mikrónak azért van olyan ajtaja, amilyen, mert belülről be van vonva olyan anyaggal, ami elnyeli a sugarakat.

Boldog babavárást!

És azért, mert megy a mikró, nem kell átmenni a másik szobába. :)

2009. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor is ér mikrohullámú sugárzás, ha nincs mikród: a világűrből. :-) Amíg te magad bele nem ülsz a sütőbe, teljesen biztonságban vagytok a babáddal együtt.


Vigyázz arra, hogy sose indítsd be a sütőt nyitott ajtóval (a legtöbb sütő el sem indul nyitott ajtóval, olyan a beépített biztonsági mechanizmusa), illetve mielőtt kiveszed a melegített ételt, várj egy percet. Hacsak lehet, ne főzz a mikróval, csak melegíts.

2009. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy kb. az összes mikróból kijönnek a hullámok (talán a 100.000t már leszigetelik rendesen, de nem tuti). Nálunk ha a férjem itthon van, akkor én ki sem megyek a konyhába amíg jár a mikró, ha nincs, akkor pedig bekapcsolom és "futok" a szobába a fal mögé (árnyékol).

Egyébként laikusként úgy tudod megnézni hogy jól szigetel-e, hogy vannak azok a telefonra aggatható kütyük, amik villognak. Ha a járó mikro alá/fölé/elé rakod, akkor nem lenne szabad villognia.

Én nem szoktam a mikroba főzni, nálunk van erre az esetre tűzhely. Melegíteni is csak ritkán.

És egyébként a mobil is káros. De ugye a 21ik sz. Annyit tehetsz, hogy nem a hasad közelébe tárolód (nadrágzseb).

2009. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Mikkel tele nem tömik már az ember fejét...
2009. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!