Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hét múlva megyek elösszőr...

2 hét múlva megyek elösszőr ctg-re. Mi is fog történni pontossan?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tart?Mire is jó pontossan?Csöndben kell ülni vagy nekünk is van valami dolgunk?Vagy csak ücsörgünk?Olyan fájásokat is kimutat amit mi nem is érzünk?Mi van ha a baba pont alszik és nem fog mozogni?Úgy tudom azt is nézik.A válaszokat köszönöm.
2009. szept. 21. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
szia,én már 2 hete járok semmi extra nyugodtan kell kényelmesen ülni vagy feküdni ezt nemtudom mi ülünk és raknak a pocidra pici zselét meg egy kis kerek tappancsot amivel hallgatják a pici szivét a másik tappancs meg méri a méhtevékenységet vagyis a fájásokat amiket nembiztos h te is érzel.ha a baba pont alszik ami nállunk is az elsön megvolt megpróbálják felébreszteni kicsit megrázzák a pocakod,ne tarts ettöl majdnem olyan mintha walkmanenen hallgatnád a pici szivét.ennyi jah és kb 20 percig tart ez a vizsgálat.üdv egy 36hetes pocis
2009. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!Meglepődtem mert mindenki azt mondja ,hopgy a 34-35.héttől megy engem meg már a 32.-en elkülenek.Ja,és terhességi diabéteszem van és a laboros aki a dolgaimat intézi mondta ,hogy szóljak a ctg-n,hogy cukros vagyok.Mi köze ehez?Biztos van valami mert mondta actg-s hogy akkora van már 2 cukros anyuka is.Naminegy azért köszönöm.
2009. szept. 21. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj miatta, én szerettem ctg-re járni, olyan jó volt mindig hallani a kis szívhangját, na meg a hatalmas rúgásait néha. :)

Általában a 36. héttől szokták kezdeni, de biztosan a cukrod miatt kell előbb menned, a biztonság kedvéért.

2009. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is terhességi cukros vagyok mégis csak a 36 hetesen nézték először. Nem hiszem, hogy a kettőnek köze lehet egymáshoz, inkább orvosa válogatja. Így a végén totál megnyugtató hallgatni, hogy zakatol a pici szíve. A két tappancs, amit rád tesznek méri a szívműködést és a fájásaidat, ezek két ekg szerű vonalat rajzolnak fel. A picinek 120-160 között normális a szívhangja, ha ébren van és mocorog, akkor picit több is lehet. Két dolgot néznek, egyrészt hogy vannak-e nagyobb kiugrások, másrészt, hogy kisebb "cápafogakat" kirajzol-e a gép. Az egyik azt jelenti, hogy jó a baba agyának oxigénellátása, a másik pedig asszem az, hogy a lepény képes-e megfelelően ellátni még a feladatát. A 36. hét környékén még az a jó, ha a vonal inkább a felsőbb tartományban 140-160 között mozog, a szülés közeledtével pedig egyre inkább 120-140 között lesz.
2009. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!