Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7+2 hetes terhesen mindenfele...

7+2 hetes terhesen mindenfele fajdalom nelkul normalis a barnazas?

Figyelt kérdés

Ma vagyok 7+2 hetes. Ma, vagy a megelozo napokon nem volt semmifele fajdalmam, foleg nem gorcsoles. 28 naposak a ciklusaim. Az elobb foltam kinn pisilni, es a tisztasagi betetemen pecsetelo barnazas nyomait vettem eszre Mikor meg megtoroltem, halvany rozsasines lett a papir.

Ez normalis, ugye?


2013. ápr. 6. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos terhesség alatt semmilyen vérzés, barnás vagy rózsaszínes "folyás" nem normális, még görcs nélkül sem. Lehet, hogy teljesen bagatell dologról van szó, de ilyen esetben ügyelet - ha a saját orvosod nem elérhető. A babára rá szoktak nézni ilyenkor, illetve ha szükségét látják, akkor "terhességmegtartó" gyógyszert (Duphaston vagy Utrogestan) írnak fel.

Nekem is volt kisebb vérzésem a 8. héten, és ne lett semmi baj, a hároméves kisfiam éppen alszik.

2013. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Es ha csak ennyi volt?
2013. ápr. 6. 23:00
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor is. Nekem is csak egyszer jött egy nagyobb adag barnás vér, és utána szinte semmi. Hematóma volt, szerencsére jó távol a kisfiamtól. Sajnos akár kezdődő vetélés is lehet minden további tünet nélkül, hormoningadozás - vagy mint esetemben hematóma. Oka biztosan van, ezért nem ártana, ha látna orvos. Ha hét végén nem akarsz ügyeletre menni (én mennék), akkor hétfőig legalább pihenj, és hétfőn orvos legyen az első dolgod. Én mondjuk addig biztosan nem tudnék várni, simán lehet olyan helyzet, hogy számít, hogy ma mész be, vagy majd csak hétfőn. Persze, ezt neked kell tudni.
2013. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A barna ver altalaban mar azt jelenti, hogy egy korabbi beverzes urul. Amiert mindenkepp erdemes megnezetni, mert nem feltetlenul urul az egesz ki es ha haematoma alakul ki, akkor az veszelyes is lehet. Nekem volt es 9 hetig fekudtem miutan kiderult. A hematoma veteleshez is vezethet, ha nem veszik eszre idoben, szoval inkabb nezesd meg. De siman belefer, hogy amugy semmi bajod, panikolnod amugy semmikepp nem kell. Ha komoly baj lenne, akkor fajdalmaid lennenek es eros, elenk piros verzesed.

Mindenesetre menj ugyeletre amint tudsz es kerj uh-t.

2013. ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem normalis, akkor sem, hacsak ennyi volt! Soha semmilyen szinu verzes nem normalis terhesseg alatt! Es ezt legyszi ne kelljen bizonygatni! (Ha mar az egymillio ilyen kerdesbe nem olvastal bele, akkor hidd el, ha valaszolnak!)

Ilyenkor azonnal orvoshoz kell rohanni, aki ad gyogyszert, amivel lehet eselyed, hogy megtartsd a terhesseget, ugyanis a veteles igy kezdodik!

Ez mar tenyleg a Te belatasod, hogy mikor mesz dokihoz, en szemely szerint a hetfot mar felelotlensegnek tartom, ugyanis minel kesobb mesz, az esely...

Amit a dokiig tehetsz: szigoru fekves, csak wc-re kelni fel, 1000mg c-vitamin (/nap) - ugyanis verzescsillapito, MagneB6 - akkor is erdemes, ha nincs kimondottan gorcs, lehet, hogy csak nem erzed, ill. megelozesre. Termeszetesen no sex, no orgazmus!

2013. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kivanom, hogy minden rendben legyen, drukkolok, es orvosi kontroll mellett jo eselyed van! De ne vedd felvallrol!!

Sorstars.

2013. ápr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia en is barnaval es rozsaszinnel kezdtem pont 7 hetesen. 4 napig tartott. Majd elontott a ver mintha megjott volna! Azonnal ugyeletre mentem az ejszaka kozepen. Csinaltak Uh-t es a magzat teljesen rendben volt. Nem tudtak miert verzem. A verzes elmult 1 nap alatt, de utana barnaztam meg 2 hetig. Nagyon sok no verzik a terhesseg elso harmadaban! Ma vagyok 15 hetes, es minden teljesen normalis, elmult a barnazas is. Immar 6 hete! Nem kell panikba esni, de vizsgaltasd ki magad hogy biztos legyel!
2013. ápr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez soha nem normális, lehet, hogy nincs gond, de lehet, hogy van. orvoshoz kell menni.
2013. ápr. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem feleltem. Egy kicsit olvasgattam meg itt a forumon a temaban. A dologhoz hozza tartozik, hogy Angliaban elek, ahol eleve tudom, hogy kevesebb az uh, terhesgondozas, betegellatas ilyenkor, kevesebb gyogyszert adnak,...stb. Keresgeltem, hatha mar elottem jart hasonlokeppen mas is itt. Talaltam 3 ilyen kerdest is, ahol a kerdezo bement korhazba, s 4-5 valaszolo ezenkivul ugyanazt irta...pont azt, amire szamitottam. Az o esetuk mind komolyabb volt. Egy kismama kivetelevel semmit nem csinaltak. Nem adtak gyogyszert, s nem javasoltak a fekvest sem. Az a gyogyszer itt be van tiltva, s azt mondjak, nem bizonyitott, hogy annak a gyogyszernek a segitsegevel, plusz a pihenessel megmarad a baba.Ok azok az allasponton vannak, hogy nem kell beavatkozni a termeszet dolgaiba, ha az a baba nem kepes magatol megmaradni, akkor nem eleg eros az elethez. Szulesnel is meglatszik ez a "ne avatkozzunk bele" cimu dolog. Gatvedelem van, a vegsokig huzzak. (tudom, nem ez az elso terhessegem...az elsonel semmi nem volt. 1.5 oran at toltam kifele a babam, 1 oraba telt, mire a buksija elert odaig, hogy 1-2 nyomas, es megvan. Fel oran keresztul probaltam kinyomni, de nem ment, mert tul szuk voltam. De a szuleszno csak huzta az idot. Vegul raszanta magat a gatmetszesre. Egy kis vagast ejtettek (mellesleg megjegyzem, erzestelenites nelkul, azt csak utana adtak be), majd rogton jott a fajas, s a gyerekem akkora lendulettel cuppant ki egybe, hogy csak ugy lesett mindenki:D Szoval nem az en erom fogyasaval volt gond)

Kicsit ram is ramragadt hal istennek ez a "ne panikoljunk rogton" hozzaallas szerencsere. Itt nem neznek meg, csak 12 hetesen, ha szerencsed van, akkor az uh elott egy terhesgondozason meg reszt vehetsz, ahol talan megnezik a szivhangot. Nem neznek meg alul egyszer sem, csak a legeslegfontosabb vizsgalatokat vegzik. En nem tudom, milyen az a 2100-as mehszaj, meg felig eloregedett mehlepeny....tulajdonkeppen megvan ennek is az elonye....tuti nem stresszelek rajta....az mas kerdes, hogy az elejen rohadt nehez nem parazni. Elozo terhessegemmel vettem egy magzati szivhangfigyelot 11 hetesen, amivel nagy nehezen akkor be is tudtam loni egy pillanatra. Ekkor hallottam eloszor a babam szivvereset, ez volt az elso jel, hogy valoban ott van, s el. Mindossze 1-2 masodpercig hallottam. Sajnos meg most tul picike ahhoz, hogy belojem. Forumon olvasgattam, s a legkorabbi idopont, amit emlitenek ezzel a keszulekkel a 8+4 hetes terhesseg. Addig meg tobb, mint egy hetem van.

Fekudni max ma, meg holnap tudok, kedtol melo. De azt sem igazan tehetem addig se, mert van egy orokmozgo 2.5 eves kislanyom.

Igazabol nem aggodom egyelore rajta, mivel nagyon picike volt, azota sincs emmi, s azt is olvastam, hogy talan csak a szervezet emlekszik ra, hogy valamit kene csinalni.

Muszaj ilyen halalnyugodtan hozzzaalnom, mert ugyse tudok semmit se tenni ellene, itt nem tesznek semmit. Egy esetben tennenek valamit, ha mar 2 hete barnaznek, akkor megneznenek....egyebkent nem.

Szoval most kerulom az idegesseget, s megprobalok nem erre gondolni. Ennyi, amit meg tudok tenni.

Beszeltem egy kicsit a magzatnak is, mondtam neki, hogy nagyon varjuk, de ha nem szeretne maradni, akkor most menjen, mielott a szivunkhoz none. Ugy erzem, most konnyen el tudnam viselni, lanyommal is ilyenkor meg tudatosan nem eltuk bele magunkat, mert ilyenkor meg (11. hetig azt sem tudtuk, hogy egyaltalan el e) Hallottam mar ilyet itt, hogy 12 hetes uh-ra ment itt egy csaj, s kozoltek vele, hogy a 6. heten elhalt...a csaj nem erzett semmit. Ezert varom mar a kovetkezo vasarnapot, hetfot, hatha akkor mar hallom a szivvereset. Terhesgondozasra 9+2 hetesen kaptam idopontot. Valaki csak 10 hetesen kap. Remelem elmehetek a terhesgondozasra, remelem ott lesz meg a babam, s elni fog.

Koszonom a valaszokat, bocs, hogy ilyen hosszan irtam, jol esett leirni, meg a paromnak se mondtam el, hogy tegnap volt egy kis barna potty, mert most eleg baja van neki is. (Begyulladt a foga, ma raveszem, hogy menjunk korhazba vele, fel arca bedagadt, remelem ellatjak, de lehet, hogy ha ugy itelik meg, hogy nem eleg komoly, akkor szenvedjen hetfoig...itt ha nem omlik sugarban a ver a fo utoeredbol, hazakuldenek)

2013. ápr. 7. 08:32
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom milyen az angol egészségügy,van benne részem.Nálam volt vérzés,apró,nem sok.Én bizony bementem,mert aggódtam.Csináltak uh-t,felvittek osztályra és bizony bent tartottak egy éjszakára.Nem avatkoztak bele vagy ilyesmi,de sűrűn megvizsgáltak,figyeltek.Szerintem érdemes bemenni,de te tudod,te babád.

2013. ápr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!