Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanacsadason voltunk...

Genetikai tanacsadason voltunk, nem mondtak semmit, kerdeztek, bar nincs ra ok, kerem-e a magzatvizszurest. Alairtam. Itthon latom, cvs vizsgalat van a papiron, ami mas, nemtudom kell-e ez egyaltalan,34 vagyk,14 hetes, varjam meg az afp-t?

Figyelt kérdés
sos-cvs szures
2013. ápr. 7. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát ha nem indokolja semmi, én biztos nem mennék chorion biopsziára. Ráadásul már 14 hetes vagy. Akkor már inkább a magzatvízvétel, de ha minden eredmény jó, semmi nem utal rendellenességre, akkor én arra sem mennék.
2013. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
jajj bocs félreértettem, most a magzatvízvételről van szó? Mert tudtommal a cvs az a boholymintavétel amit 12 hétig szoktak csinálni.
2013. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A lepényszövet mintavétel (CVS - Chorionic Villus Sampling)


A lepényszövet-mintavétel az amniocentesisnél korábban, már fiatalabb terhességi korban elvégezhető. Rendszerint az utolsó menstruáció első napjától számított 10-12. terhességi héten végzik. Így lehetővé válik bizonyos fejlődési rendellenességek korábbi felismerése. Ahogy a magzatvíz-mintavételt, úgy a lepényszövet-mintavételt is genetikai centrumban lehet elvégezni.

A CVS valamivel újabb eljárás, mint az amniocentesis és kissé bonyolultabb is. Biológiai alapja, hogy a lepény kezdeménye teljesen magzati eredetű és a lepényben levő magzatbolyhok a magzat testét alkotó sejtekkel egyező genetikai információt tartalmaznak. Ebből következik, hogy a magzatboholyból is ugyanazok a genetikai információk nyerhetők, mint a magzatvízben levő sejtekből.

Itt találsz bővebb információt: [link]

2013. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt cvs-em (indokolt volt) és nem kívánom senkinek. Ez nem olyan "maximum kellemetlen de nem fájdalmas" élmény mint az amniocentézis hanem annál jóval kellemetlenebb pláne ha hátul van a lepényed. És még a vetélési esély is nagyobb mint az amniocentézisnél.

Na nem akarom ragozni, INDOKOLATLANUL biztos hogy nem mentem volna el rá.

Helyedben (én most 33 éves vagyok a 4. babámat várom) megcsináltatnám vérből a kombinált tesztet 12 hetes uh és afp minden oké akkor ennyi, mást nem csináltatnék. Ha 40 körül lennék, elvégeztetném a 17-18.hét környékén az amniocentézist de cvst semmiképp csak ha nagy gond van.

2013. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pontosan miért került sor a genetikai tanácsadásra? kombinált teszt v 12. heti uh eredménye volt nyugtalanító?
2013. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Minden rendben a 12,heti uh-án,csak az orvosom a korom miatt javasolja:.....35 leszek és rá két hónapra szülök,van egy egészséges 10 éves kislányom,tavaly volt egy spontán vetélés,de ez még nem ok rá nem?április 12-re van az időpont,ezt még le lehet mondani?és ha mégis lenne valami az afp szerint,még mindig ott van a magzatvíz mintavétel:)
2013. ápr. 7. 12:08
 7/14 anonim ***** válasza:

én jövő hónapban töltöm a 37-et, és július végére vagyok kiírva. minden eredményem tökéletes, még genetikai tanácsadásra se küldtek. a te esetedben se a cv-t, se az amniót nem tartanám indokoltnak. az afp érték önmagában nem mérvadó, eléggé elavult vizsgálat, a legtöbb országban már nem is nézik. ha mindenképp szeretnél ilyesfajta vizsgálatot, akkor viszont szerintem pont hogy a cv-t csináltasd meg most és ne az amniót később. kevesebb a kockázat és korábban szűrik. az amnió rizikósabb, később is csinálják, heteket kell várni az eredményre és mire megjön, már annyira előrehaladott a terhesség, h bármi is az eredménye, már nincs választásod...


le tudod mondani az időpontot, ha úgy döntesz. én nem vállalnám a helyedben.

2013. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia, én 36 leszek ősszel, amikor szülök. Az egyik doki megemlítette a vizsgálatot....elmentem másikhoz. Ő igen elismert. Megcsinált minden vizsgálatot, negatív lett és annyit mondott, hogy 2 éve felemelték a 35 évet 37-re...ez a protokoll, eszembe se jusson elmenni. Továbbá közölte, amelyik doki nincsen tisztában a protokollal és indokolatlanul riogatja a kismamát, adja vissza a diplomáját :)
2013. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A 4-es tesztet ha megcsináltatnám,az elég nem?mennyibe kerül vajon?
2013. ápr. 7. 13:13
 10/14 anonim ***** válasza:
az ára helyenként változó. keress rá a neten, h hol mennyibe kerül. pesti vagy?
2013. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!