Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történhet akkor ha az...

Mi történhet akkor ha az anyuka a tejapasztó homeopátiás szert illetve gyógynövényes teát elkezdi már terhesség alatt alkalmazni? Abból a célból hogy be se induljon a teje. Árt-e ezzel a babának valamit?

Figyelt kérdés
Nyilván egészségügyi okokból nem szoptathat, nem azért, nehogy veszítsen a melle a feszességéből.
2013. ápr. 7. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha eü okból nem szoptat akkor nem kell homeóval bűvészkedni hanem szólni kell a nőgyógyásznak aki felírja az erre megfelelő szert, amit beszed szülés után.

Ha homeóval próbálkozik szülés után is, de nem szoptat közben meg (és nem is fej), annak csúnya mellgyulladás lehet a vége.

2013. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Első terhesség után kaptam tejapasztó gyógyszert de sajnos brutális hatásai voltak, 2 nap alatt elapadt a tejem, de az összes létező mellékhatás is kijött rajtam, 2 hónapig szenvedtem utána, így most ezt végső esetre hagynám csak, azért gondoltam a homeopátiára. Plusz azért is hogy esetleg már a terhesség alatt elkezdem és akkor így talán nem is indul meg a tejtermelés.

2013. ápr. 7. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Értelme nincs, az tuti. A tejszaporítónak sincs értelme terhesség alatt, csak szülés után.
2013. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem, hát a homeóról megoszlanak ugye a vélemények használ e nem használ én is szoktam használni néha magamnak is gyerekeknek is de egyetlen olyan esetet nem tudok felsorolni mikor egyértelműen az hatott volna:(

Ha nem veszed be esetleg szülés után hanem fejsz mindig csak annyit hogy megkönnyebbülj ne gyulladjon be? Akkor elég hamar elapad magától is.

2013. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!


"Ha nem veszed be esetleg szülés után hanem fejsz mindig csak annyit hogy megkönnyebbülj ne gyulladjon be? Akkor elég hamar elapad magától is."


Fejéstől csak egyre több és több anyatej termelődik!! Tapasztalat.Így leget serkenteni többre.Próbáltam bejött nagyon is! :) Szóval ezt inkább apasztásnál NE ALKALMAZD!!


VISZONT!

HOmeopátiás szerben van egy jó a RICINUS COMMUNIS! Kis dózisban tejserkentő,nagy dózisban tejapasztó!

Én a helyedbe első körben próbálkoznék ezzel(Homopátia) és ha kevés az apasztáshoz végső esetben a drasztikus gyógyszer(az általad is ismert mellékhatások miatt).

2013. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fejéstől akkor lesz TÖBB tejed ha szoptatsz IS mellette ÉS MÉG FEJSZ is, mert akkor úgy érzékeli a szervezeted hogy teljesen kiürítetted a cicit és egyre több és több termelődik. Én azt írtam VAGY szoptasson kicsit fokozatosan elhagyva (de nem tudom mi az az eü ok lehet vmi gyógyszer akkor viszont egyáltalán nem szoptathat) vagy FEJJE KI a pangó tejet, ha nem teszi begyullad.

Ezt nem én találtam ki saját kútfőből. A csecsemős osztályon is elmondják ezt az anyukáknak és a szoptatási tanácsadó is nem egyszer járt pl. nálam is ezügyben. A pangó tej egy része fel tud szívódni de egy rendesen belövellt cicinél annyi nem és be fog gyulladni neki. Nem sokat kell kifejni, csak annyi a lényeg hogy megkönnyebbüljön a mell és ne legyen csomós, így egyre kevesebb és kevesebb lesz, hamar elapad.

2013. ápr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!