Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! Kit hány inszemináci...

Segítség! Kit hány inszemináció után küldtek lombikra?

Figyelt kérdés

Már 9 hónapja járunk a kaáliba, túl vagyunk 2 sikertelen inszemen,most kezdtünk bele a következőbe. Megkérdeztük a dokit, hogy mi lesz ha ez sem sikerül? Mire ő közölte, hogy 6-szor kell inszeminációt végezni, hogy elküldjenek lombikra, vagy mehetünk önköltségből is. Mivel nekem "csak PCOS-om van és pajzsmirigy alul működésem" !

Sajnos szinte minden összekuporgatott pénzünket a Kaáliban hagytuk már. Ha ez sem sikerül, nem tudjuk tovább vállalni az inszemináció költségeit.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Mit lehet tenni, hogy mégis továbbküldjenek?

Kihez lehet ilyen esetben fordulni?

Van erre valami megoldás?


2013. ápr. 8. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én inzulinos cukorbeteg vagyok és PCO-s, minden más rendben (pl. átjárható petevezetékek). A férjem egészséges. Nekünk is 6 inszemináció lett volna a lombik feltétele, de a 3. sikerült.
2013. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Remélem végre sikerül, már eléggé el vagyok keseredve. :(

Csak az volt a furcsa, hogy mikor előzőleg ott jártam a kaáliban (egy másik orvos fogadott szabadságon volt az enyém) azt mondta, nem várják meg a 6-ot hanem hamarabb elküldenek. Ez azért érdekes.

Nektek gratulálok a babához! :)

2013. ápr. 8. 14:26
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Nálam a páromnál vannak spermagondok,én elvileg egészséges vagyok,bár már 35 múltam a beavatkozások idején.Nálunk 3 sikertelen inszemináció után javasolták a lombikot,de már én sem akartam tovább,nem igazán láttam értelmét.Bár anyagilag nem volt megterhelő,csak a gyógyszereket kellett fizetni,szerintem pár ezer forint volt.

Azért remélem találtok valami megoldást!!!

2013. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mi már 400.000 -nél járunk, és még csak 2 inszemen vagyunk túl! :(

2013. ápr. 8. 14:31
 5/19 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nekem pl. havi 150 ezerbe kerültek a gyógyszerek, mert olyan nagy dózisban kellett az injekció. Ráadásul az első hónapban az injekciók sem segítettek és az inszemet sem tudták megcsinálni, így 4 hónapig kellett az injekciókúra. Összesen kb. 1 millióba került, hogy gyerekünk legyen és a nagy része receptre felírt gyógyszerre ment el, nem magánorvosra.
2013. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"csak PCOS-om van és pajzsmirigy alul működésem"

És ezekre már kaptál valamilyen kezelést? Miéert kell az inszem?

Nekem a pajzsmirigyem ok volt, viszont volt egy súlyos IR-em a PCOS mellé. És én természetes úton estem teherbe és kihortam a babáimat kétszer is.

2013. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen sajnos egy adag injekció 30.000 Ft. :( és nem egy kell a 1 hónapban! valamint ezen kívül én még több gyógyszert is szedek. :( maga az inszem "csak" 45.000.

Nekd akkor kezelik a Pcos-t? Nekem nem is kezeli a doki gyógyszeresen! Igaz, volt egy laparaszkópiás műtétem ahol a cisztáimat eltávolította.

2013. ápr. 8. 14:50
 8/19 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyre kaptam, letroxot az érték most 2 körül mozog. 8 ról indultam.

A PCOS-ra semmit nem kaptam!

2013. ápr. 8. 14:53
 9/19 anonim ***** válasza:

És inzulinrezisztenciád nincs? Mert a PCO-s petefészek csak egy tünete ennek. Sajnos a nőgyógyászok nem értenek ehhez, én a helyedben keresnék egy endokrinológust, aki rendbe tesz. És akkor spontán is jöhet a baba.

Amit a nőgyógyászod csinált, az csak tüneti kezelés, az alapproblémát nem oldja meg.

2013. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. A 2-es még mindig nem jó, közelebb kéne lenni az 1-hez.

A terhességem előtt nekem is azt a műtét csinálták, mint neked. Akkor sajnos még én sem értettem az összefüggéseket, és nem láttam át, hogy ez egy összetett probléma. Igaz, hogy teherbe estem 2-szer is, de mindkettő alatt voltak problémák(vérzés, fenyegető vetélés), és mindez azért, mert az alapproblémábval senki sem foglalkozott. Nekem szerencsém volt, hogy ki tudtam hordani őket. A mai eszemmel már nem így csinálnám.

Én most mentem endokrinológushoz, aki remélem segít rendbe tenni, mert az eddig megkapott eredményekből én magam is látom (pedig laikus vagyok), hogy a terhességek előtti probléma most is megvan (mivel akkor nem kezelték).

2013. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!