Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35hetes kismami vagyok. Most...

35hetes kismami vagyok. Most próbáljuk beszerezni azokat, amire a Babócának szüksége lehet. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy ajánlatos e mérleget venni, illetve ti vettetek baba légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Pont ma gondolkodtam én is ezen. Mérleget szerintem veszünk. Légzésfigyelő is jó lenne, de úgy gondolom hogyha régen megvoltak enélkül is, akkor most sem olyan fontos. De jó dolognak tartom!
2009. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

A légzésfigyelőt nagyon fontosnak tartom, azt mondják, hogy egy éves korig szükséges a használata, mi is vettünk egyet. A biztonságérzeted, az esetleges baj elkerülése és a nyugodt éjszakák miatt nagy szükség van rá!


Babamérleget nem vettünk, hanem 2 hónapig kölcsönöztük, így megúsztuk 2ezer Forintból. Venni semmiképpen nem érdemes, hiszen azt látod a babán, hogy megfelelően fejlődik-e, vidám, élénk baba-e. Onnan tudhatod, hogy szopik-e eleget, hogy kiegyensúlyozott, és nem ordít szoptatás után az éhségtől.

Azért is nem éri meg megvenni, mert havonta úgyis járnotok kell a védőnőhöz tanácsadásra, ott minden alkalommal megmérik a pici súlyát és hosszát is.


Ezek az én tanácsaim, én így csináltam, van elég sok dolog, amire költeni lehet még ezeken kívül, és ha ne muszáj, feleslegesen ne vegyél meg semmit!


Kellemes babavárást és kellemes babázást kívánok nektek! :)

2009. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Mérleget nem vennék. Heti 1szer beugrottunk séta közben a védőnőkhöz mérni, mivel jól fejlődött utána ez ritkult. Ne vegyél, mert be fogsz dilizni, minden szopi előtt és után mérni fogod és ha 10 gmmal kevesebb ki fogsz borulni. Sokat ismerek, aki így járt.

A légzésfigyelő viszont hasznos, mivel az a kevés idő, amit alvásra szánhatsz nem azzal fog eltellni, hogy a bébi ágya felett hallgatózol, hogy lélegzik-e és kelted fel azzal, hogy tapogatod emelkedik-ereszkedik-e a háta. Kicsi az esélye, hogy bármi baj lesz. Nagyon kicsi. De ha szeretnél az elkövetkező fél évben aludni, vegyél.

2009. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Mi nem veszünk mérleget, mert csak parázni fogok rajta ha egyfolytába mérem. Heti egyszer elviszem a védőnőhöz, és ő majd megméri. Légzésfigyelőt az kaptunk kölcsön, ha nem lenne a családba akkor vettünk volna mindenképpen.
2009. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mérleget szerintem se érdemes venni, feleslegesen kidobott pénz, amit meg tudsz spórolni bérléssel. De nekünk pl. a védőnő kölcsönadta az első hetekre, kérdezz rá, hátha neked is szerencséd lesz vele!

Légzésfigyelő az első között volt, amit vettünk és az első, ami kikerült a kiságyból. Azt a pénzt nagyon megbántam, engem egyáltalán nem nyugtatott meg,h. ott volt, sőt! Ha újra kezdhetném, azt nem vennék, de ezt neked kell eldöntened! Ha téged megnyugtat, akkor érdemes beruházni rá!

2009. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mérleget mi kölcsönbe kapunk, a légzésfigyelőt pedig bérelni fogjuk.
2009. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Mérleget én sem vennék, a mérést megtudod oldani másképp is, ha szükséges. De a légzésfigyelő az fontos, én biztosan beszerzek majd egyet.
2009. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a légzésfigyelőt kaptuk, nem hiszem hogy vettem volna újat boltban (20-30e ft), de mindenképpen kölcsönkértem volna vkitől, a mérleggel hasonló képpen vagyok, az még nagyobb pénzkidobás mert kb az első 2-3 hónapban használod, tehát én azt pl bérelni fogom 1500-2000 ft körül van egy hónapra, bár sokan nem is javasolják, mert tényleg aggodalomra ad csak okot.
2009. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mérleget mi kölcsönöztünk, muszáj volt mérnem, mert az első hetekben szopizott, majd tápszerrel ki kellett egészíteni, de 3 hét után már csak a tápszer ment, sajna. Légzésfigyelő is kellett, mert csak úgy engedtek haza, ha van, mert alvás közben nagyon lelassult a légzése.
2009. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!