Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott orvosnak jár pénz,...

Fogadott orvosnak jár pénz, akkor is ha a kórházban vizsgál?

Figyelt kérdés
eddig a rendelőjébe jártam, de most a kórházba hívott a kötelezők miatt.
2013. ápr. 10. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ...nem járna de abszolut elvárta és elkérte azt amit a magánrendelésen.pofátlanul közölte 120000 lesz a szülés magánja 10-12volt vizsgálattol függöen.na ekkor váltottam orvost:)
2013. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nst lesz, szóval én már nem váltok. Az első magánban volt, jövőhétre pedig a kórházba hívott.
2013. ápr. 10. 08:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a kórházban nem adok neki pénzt. nem is szólt még érte... nem is értem milyen dokik vannak....
2013. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en orvosom a korhazban soha nem ker penzt. Maganban meg 3-4ezer forintot szokott (a "sztardokik gazsija" a mi varosunkban is 10-15e/alkalom) kerni, o ilyen kevesbe penzehes fajta. De azert elfogadja a pluszpenzt a draga. Problemas a terhessegem sokat hivogatom, gyakran visszahiv, es a korhazban soron kivul fogad. Ezert egyszer adtam neki egy gratisz huszast es utoljara a korhazban egy tizest is. Azert adtam, hogy a jovoben is soron kivul reagaljon, ha szuksegem van ra. (ossze-vissza verzek) Nem kerte, de elfogadta. Es meg csak 11 hetes vagyok... De ha problemamentes lenne a terhessegem, csak annyit adnek, amit ker es korhazban semmit. Jovo heten lesz a 12.hetes uh, arra biztos nem adok semmit, kutya kotelessege...
2013. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én orvosom sem kér pénzt a kórházba. De ezt az elején mikor beszéltünk az anyagiakról mondta is, hogy inkább majd a kórházba hív be egy-egy vizsgálatra, meg NST re, és akkor nem kell fizetnem.
2013. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim sem kért soha pénzt a kórházban. Elég drága a magánrendelése, de ő maga mondta, hogy amilyen vizsgálatokat lehet, a kórházban végezzük, hogy ne kerüljön pénzbe.
2013. ápr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kórházba a rendes munkaidejébe hív be, nem kell pénzt adni! Azt, hogy esetleg soron kívül behív megfizeted a magánrendelésen és majd a szüléskor.
2013. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is pont ezen gondolkoztam. Eddig a kórházba csak az ultrahangokra jártam, azt is ő csinálta, de azért sosem kellett fizetni, úgyis menni kellett utána a magánba. Most viszont azt mondta, legközelebb uh után megpróbál a kórházban szerezni egy vizsgálót, ott megnéz, hogy ne kelljen duplán Pestre mennem. Csak utólag jutott eszembe, hogy akkor ez anyagilag hogy néz ki. Férjem most azt mondta, szerinte a következő magán találkozón kérdezzek rá / adjam oda a kórháziért is a pénzt.

Amúgy nálunk sosem kéri a pénzt, ki van írva, mi mennyibe kerül. Egyszer véletlen el is jöttem fizetés nélkül. Következő alkalommal kifizettem, meglepődött, megköszönte.

2013. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na igen a magánban konzultáción egyértelmű a fix tarifa, de így a kórházba...végülis ő az orvosom, én kértem fel és időpontra hívott. Ha csak simán besétálok a terhes ambulanciára, akkor kb 4 óra várakozás után vizsgál meg v.ki/már ha egyáltalán/, de ez ugye minden alkalommal más doki lenne.

Szerintem viszek egy kis borítékot és helyzettől függ mi lesz vele.

2013. ápr. 10. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!