Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnők általában mit szólnak...

Védőnők általában mit szólnak a háziállatokhoz? Van valami különösebb hozzáfűzni valójuk?

Figyelt kérdés
Nekem két kiskutyám van, akiket imádok. Családtagok.
2013. ápr. 11. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy macskám van. Annyit kért, hogy a terhesség alatt ne nyúljak az alomhoz. Egyébként nem volt ellene semmi kifogása, csak a vérvételeknél néztek plusz 1 eredményt, hogy a szervezetem ellenáll-e.
2013. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem ezt embere válogatja. vannak akik kevésbé szeretik az állatokat, de szerintem mint védőnőnek nem sok beleszólni valója van.
2013. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen a cicáknál én is hallottam valamiről
2013. ápr. 11. 18:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogyhogy mit szól? Nem ő gondozza, és nem ő él vele. Szerintem nincs beleszólása.

Neki a gyereket kell néznie, nem az állatot. A gyerek környezetéből meg úgyis látja, hogy tiszta-e vagy sem. Másba ne szóljon bele, szerintem.

Nekem is van kutyám, bár én kertes házban élek, de néha bejöhet a kutya. Most fogok szülni, de nálam még nem volt kint a védőnő, így személyes tapasztalat nincs, de azt hiszem ne is szóljon a kutyáért...

2013. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Macskáktól szokta némelyik védőnő "eltiltani" az anyukát, aminek csak akkor van értelme, ha a kismama mág nem esett át a toxoplazmózison, amit cicák terjeszthetnek (ők terjesztik, de valójában az ember általában nem tőlük kapja el... de ez lényegtelen :) )


A kutyának és az embernek tudtommal viszonylag kevés olyan közös betegsége van amit egy jól tartott, oltott kutya terjeszthetne, illetve ezek a betegségek nem a kifejezetten "magzatra veszélyes" betegségek közé tartoznak.


Szóval ha ért ahhoz amihez értenie kell, nem fog szólni semmit, ha véletlenül a "paranoiásabb" fajta, akkor előfordulhat, de ne foglalkozz vele. :)

2013. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk vadászgörény van, szegénynek kicsit lecsökkent a mozgástere, mióta baba van. Nem merem összeengedni a gyerekkel.

Azt sem tudom, hogy a védőnő/orvos észrevette-e egyáltalán, mikor itt volt.

2013. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Toxoplazmát nekem kért a vérvételnél külön. mert van kutya macska, ha tulestem már a betegségen nyugodtan macskázhatom ha nem elővigyázatosabban. Ennyit foglalkoznak vele:-)
2013. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Hozzánk nemsoká fog jönni, de ha be mer valamit szólni a lakásban tartott cicámra, már mutatom is neki az ajtót az biztos. Az előző terhességemnél is volt cicám, minden esetben én takarítom az almot hiszen az én cicám, én gondoskodtam róla eddig is és ezután is így lesz. Konkrétan semmi köze hozzá, attól, hogy az ember terhes még nem kell burokban élnie. Ez a toxoplazmózis nagyon fel van fújva...

23h

2013. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kérdezte, hogy van-e háziállat. Mondtam, hogy igen, három macskánk van, a garázsban van a fekhelyük, nem szobacicák. Mondta, hogy a toxoplazma miatt figyeljek különösen a gyakori kézmosásra, almot ne cseréljek, egyébként semmi egyéb. Nagyon nem mozgatta meg őt.


21 hkm

2013. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!