Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy készüljek fel? (többi lent)

Hogy készüljek fel? (többi lent)

Figyelt kérdés
Első babás fiatal(23éves) anyuka vagyok,sajnos a közvetlen környezetemben nem volt kisbaba,nem igazán tudok semmit a baba ápolásrol,nevelésről.Hol tudnék utánna olvasni a témának?tudtok vvalami jol oldalt?itt Gyaorin ha utána olvasok egy egy kérdésnek mindenkinek más a véleménye,nem biztos hogy a legjobb tanácsokat kapom.
2013. ápr. 15. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
anyukád nem tud segíteni? egyébként a védőnő sokat segít, tőle kérdezhetsz nyugodtan, keress fórum csoportokat, ott is sok emberrel lehet ismerkedni, sok infót kaphatsz.
2013. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi a védőnőtől nagyon jó prospektusokat, könyveket kaptunk! A babavárástól az első hónapokig mindent leírt. Biztos ti is fogtok kapni :-) De a googleba beütve számtalan oldalt ki fog adni, én is sokat olvastam ott. Boldog babavárást! :-)
2013. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jók a Felicitas kiadványok szerintem, aminek első részét a védőnő adta. Hozzá szoktam olvasni Vida Ágnes honlapját, +ezeket.

Könyvet nem veszek ebből kifolyólag.

[link]

[link]

[link]

De biztosan találsz ezeken kívül is jókat. Nekem ezek elégnek tűnnek. Jó babavárást.

2013. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
anyukám más városbal él,persze telefonon meg az elején eljön,tud tanácsot adni de az ő idejében még ugye minden más volt pl ő csak textil pelenkát használt stb stb azota sok mindenben mások a szemléletek,de persze az ő segitségére nagyon számitok.
2013. ápr. 15. 12:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoktam olvasgatni itt a válaszokat, tényleg nagyon eltérőek. A szülők tudása pedig lehet elavult, de mindenképpen hasznos megkérdezni az ő tapasztalatukat. Ha a védőnőhöz vagy orvoshoz kell menned, írd össze a kérdéseket, és az igazán komoly dolgokat lehetőleg nekik tedd fel, (akkor is ha nincs választott orvos, nekem sincs) ne az arctalan idegeneknek. Simán adhat valaki rossz tanácsot, mindenki azt hiszi fantasztikusan csinálja, csak lehet a Te élethelyzetednek, állapotodnak az pont nem jó. Vagy egyszerűen rosszul tudja. Nekem sincs tapasztalatom babaápolásban, nevelésben. 25hkm
2013. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én amikor első babás voltam találtam egy fórumot, ahol velem egy hónapra kiírt kismamákkal beszélgettem.Most amikor ismét terhes lettem szintén felkerestem az oldalt.

Merre laksz? Hány hetes vagy? Nyugodtan írhatsz privit is!

2013. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az interneten is tényleg sok tanács van, meg a védőnő, gyermekorvos is segít. Tanácsot, véleményt lehet kérni, azonban jó, ha tudod, hogy nincsenek kőbe vésett szabályok. Nagyon sok mindent majd kitapasztalsz, rájössz, hogy egyes tanácsok Neked nem válnak be, meg hát az elején sokat kell csiszolódni. Össze kell szokni a babával is. Eltart egy ideig, mire megérted, mit akar. Aztán a naprend is felborul, stb. Én is nagyon féltem, azt hittem nehéz lesz, meg jajj, majd nem fogok boldogulni. Dehogynem. Hidd el, ahogy a kezedbe veszed először a babád, rögtön tudni fogod, mit kell tenned, mi a jó Nektek. Ez ösztön. Hidd el, hogy menni fog:)Sokszor hibázol majd, meg nem fogsz tudni dolgokat.. és akkor mi van? Belejössz:) Ezt is meg kell tanulni, ki kell tapasztalni. Persze, ha előre felkészülsz, akkor nagyobb önbizalommal vágasz bele a babázásba. Merj bátran kérdezni a védőnőtől. Ő otthon is meglátogat majd benneteket. Illetve ha megszületik a baba, a csecsemős nővérek is rengeteget tudnak segíteni. Nekem ők tanították meg a helyes szoptatást. Hiába olvastam utána, hogy hogyan kell, nem ment. A légyeg, hogy ne ess kétségbe. Semmit nem tudsz elrontani:)
2013. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, én Alexandrában vettem egy könyvet, Babaápolás ABC-je, ezt olvasgatom, sok jótanács van benne, persze mideki máshogy csinálja, de jo ha van miben kapaszkodni, és sem fogtam még újszülöttet, sosem pelenkáztam...

28hkm

2013. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!