Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy néz ki, kislány. Javasolná...

Úgy néz ki, kislány. Javasolnátok neveket?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, én az Erzsébetre gondoltam először, mert a párom édesanyja, nekem pedig a nagymamám Erzsébet. Aztán eszembe jutott, hogy esetleg lehetne valami modernebb, különlegesebb (habár Bettinek is lehet becézni, nemcsak Bözsinek vagy Erzsinek). Rögtön be is ugrott, hogy akkor legyen Elizabet, de nem tudom, anyakönyvezhető-e. Vagy például Elza. Zsófiára gondoltam még, tetszik, mert a jelentése: bölcsesség. A Viktória is tetszik, de várom a további javaslatokat, hátha megtetszik az egyik.

2013. ápr. 16. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

A Viktória gyönyörű név.2 hét múlva érkező kislányomat is így fogják hívni! :)

2013. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az Erzsébet egy másik kedves becézett és egyben anyakönyvezhető alakja még a Liza, esetleg Eliza. Nekem az esélyes lett volna, ha nem két fiam lenne.. :)
2013. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Az Erzsébet másik becézett alakja, a Zsóka is anyakönyvezhető, és szerintem kezd megint divatba jönni.
2013. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, mi lenne, ha 2 keresztneve lenne. Az egyiket kaphatná a felmenői után, a másikat pedig a szép hangzása, vagy jelentése miatt. Így egyszerre lehetne tradicionális és modern, és később dönthetne, hogy melyiket használja. Vélemény?
2013. ápr. 16. 11:43
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
anyakönyvehető az Elizabet a volt szomszédunk kislányát így hívják
2013. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Anyukámnak a Jázmin tetszik, úgy nevezte volna el az öcsémet, ha lány lett volna. A Laura is tetszik, de a párom exét így hívják, és ezért aztán mégsem szerencsés választás.
2013. ápr. 16. 11:47
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az abszolút favorit a Réka. De Fiam lett, így Máténak hívják :)
2013. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlón gondolkodok mint te nekünk Zoénak fogják hívni mert ez modern és egyszerű név és nem mellékesen imádjuk ezt a nevet ,de valószínűleg megkapja mellé a Zsófiát is mert édesapám engem és a nővéremet is így szerette volna hívni de anya azt mondta nem.(az ő imádott keresztanyja után kaptuk volna a nevünket )azóta 2 öcsém lett szóval ez az álma nem vált valóra így lehet valóra váltom neki:) Boldog Baba várást
2013. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyakönyvezhető az Elizabet, de még a Betti is:

[link]


Nekem mostanában a Dalma és a Melinda tetszenek, nem tudom miért, de rengeteg szép név van. Persze a vezetéknévtől is függ. Jó böngészést!

2013. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Amit az egyik válaszoló írt, az Eliza, szerintem szép név nagyon. Vagy az általad említett Elza. A Viktória is szép név nagyon. Bármelyiket választod, biztos örülni fog neki a kislányod! :)

Nekem is mostanában a kicsit régebbi nevek tetszenek: Renáta, Melinda, Júlia

Nekünk ha egyszer összejön a kislány (két fiam már van), akkor Adél lesz a neve, a férjemmel már meg is beszéltük. :)

2013. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!