Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én kapok agyvérzést a...

Csak én kapok agyvérzést a sok tökéletes dolgozó anyukától akik azzal élik ki magukat hogy azokat szólják meg akiknek nincs munkájuk vagy fiatalon szültek a családi házba?

Figyelt kérdés
Nem értem miért jó az nekik ha másokra fújnak a gyes vagy a szülői támogatás miatt. Mikor az adót így is úgy is vonják, ennél rosszabb helyre is kerül a pénzük. Vagy ez valami szokás hogy le kell szólni azokat a nőket lányokat akik próbálnak boldogulni anyaként ahelyett hogy abortuszra rohantak volna? Nem értem miért nem tud mindenki a saját életével a saját dolgával foglalkozni. Mi köze bárkinek is ahhoz hogy ki mikor mire hová szül és hány gyereket? Vagy már ennyire unalmas az életük hogy nincs mivel foglalkozzanak?
2013. ápr. 21. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik oldalhoz sem tartozok, de mindkettőt meg tudom érteni. Egyébként az emberek mindentől függetlenül szeretik piszkálni egymást, azért is sokan "kapnak", mert előbb szeretnének anyagi biztonságot teremteni, azaz dolgozni, karriert építeni, mint hogy gyereket szüljenek minden munka nélkül.
2013. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 A kérdező kommentje:
Én egyiket se szólom le, mindenki akkor szül mikor akar. De eléggé szánalmas hogy néhány nő ki van akadva azon hogy van aki huszon évesen lesz anya. Mintha ez bűn lenne. Pedig igen is lehet dolgozni és karriert építeni gyerek mellett is.
2013. ápr. 21. 12:40
 3/98 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy a másik mire, hova szül. Egészen addig, amíg ki nem tárja ide az életét. Nem kell provokatív kérdést feltenni ha nem bírja a gyomra az őszinte válaszokat.
2013. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy lehet, anyukám is így csinálta, 20 évesen szült, mellettem fejezte be a sulit, mára pedig vezető egy cégnél és nagyon sok mindent elért. De én megértem azt is, aki előbb szeretne anyagi biztonságot teremteni, én is valahogy így képzelem a családalapítást. De tényleg mindenki úgy csinálja szerintem, ahogy neki jó, ehhez senkinek semmi köze, idegeneknek meg főleg nincs.
2013. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
79%
Azért amikor "Aranka" az 5. gyereket szüli 0 nap munkaviszonyra az engem is érint mert a TB-t amit ő méltányossági alapon kap tőlem keményen vonják.A gyes alanyi jogon jár az se normális dolog,a főállású anyaságról nem is beszélve.lehet én rossz ember vagyok de 14 év munkaviszony után 60 ezer a gyedem aki semmit nem csinált (a gyereken kívűl)az 25 ezret kap.Bocsánat de nekem ez a véleményem.
2013. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a falubeli nő kijelentette szinte büszkén, hogy őt a 3-dik gyereke tartja el. Szó szerint akit a semmire szült. Akarva, tervezetten! Ez az a kategória akit megszól az ember! Mert úton útfélen panaszkodik, a "fészbukra" meg nyomatja az ide megy az adó oda megy az adó, fujj kormány stb szöveget. Hát milyen adó, könyörgöm? A férje is feketén hol dolgozik hol nem. Igen, ez az a kategória akit megszólok, mégha közöm sincs hozzá. Persze ha nem panaszkodna, akkor nem érdekelne. Mert akkor nem tudnék róla.

Van a másik, akinek becsúszott a semmire. Azt tapasztalom azok akarnak boldogulni és mindent megtesznek azért, hogy legyen valami előrejutás. És lehet előre jutni.

Van az is, amikor van mögötted 15 év munkaviszony, mégis egy ideig kapod azt amit pl. az első példám mutat. Az olyan is keményen küzd hogy haladjon.

Egy a titka, ha sz@rba kerültél, ki akarj onnan jutni. Ha nem panaszkodsz, nem kéregetsz senkinek nem áll jogában senkit megszólni!

Nem tudom mire alapozod a kérdést, mi váltotta ki belőled. Ha a net akkor nagy ívbe tegyél rá,mert sokan itt élik ki magukat. Ez ne legyen semmi negatív vagy pozitív érzéseid alapja.

2013. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is. El kell venni a gyedet attól, aki csak dugni tud, és megemelni a miénket, akik megdolgoztak érte. De hát ez csak álom marad.
2013. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
51%
gyest*
2013. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 A kérdező kommentje:
A lényeg az hogy itt mindenki a más udvarán szeret söprögetni meg a más dolgával foglalkozni. Nem kell álltalánosítani nem mindenki szüli sorra a gyereket a segélyre csak mert fiatalon lett anya. Vannak akik elmennek dolgozni és tanulni.
2013. ápr. 21. 12:56
 10/98 anonim ***** válasza:
83%
De akkor mit foglalkozol velük? Nem értem miért érdekel. Ha tisztességesen neveled a gyermeked mit érdekel ki mit gondol? Foglalkozz a családoddal. Nem hinném, hogy minden utcasarkon megállít valaki, hogy fúúúj milyen fiatalon szült. Ne legyen üldüzési mániád!
2013. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!