Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A családi adókedvezményt csak...

A családi adókedvezményt csak házastársak igényelhetik?

Figyelt kérdés
mi csak élettársak vagyunk de ha az kell hozzá semmi akadálya:) és hol kell igényelni? Budapest 3.kerületében lakom.

2013. ápr. 26. 08:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
ez most melyik? amit a terhessség 91. napjától lehet? tudtommal azt a terhes nő igényelheti, akár van férje, akár nincs legalább is nekem így ment:)
2013. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

igen a 91.naptól járóra gondoltam.csak e miatt kérdeztem:

A családi adókedvezmény 2013 lehetőségével élhet tehát:

– az a magánszemély, aki gyermekére tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékra jogosult,

– rokkantsági járadékban részesülő magánszemély

– családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek

– várandós nő és a vele közös háztartásban élő házastársa


utolsó mondat:)


és melyik orvos állítja ki a papírt a házidoki vagy a nődoki?

2013. ápr. 26. 08:31
 3/14 anonim ***** válasza:

hát ha van férjed, ő is igényelheti, ennyi.

nekem a dokinő adta, a 12 hetes kontrollon, de olvastam már olyat, van, akinek a védőnő adja, érdemes az orvosnál rákérdezni

2013. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nőgyógyász ad igazolást
2013. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor igényelheti a párod, ha a férjed. Amúgy csak te. A nőgyógyász ír egy papírt, hogy betöltötted a 90. napot.
2013. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ő fogja igényelni mert én lassan elmegyek táppénzre.köszönöm a válaszokat akkor irány a nődoki:)
2013. ápr. 26. 08:43
 7/14 A kérdező kommentje:
13+5 vagyok:)ez lemaradt
2013. ápr. 26. 08:43
 8/14 anonim ***** válasza:
nekem elég volt az hogy a munkáltatóm lefénymásolta a kiskönyvemet, és az alapján kaptam a családi adókedvezményt. nekem nem kellett dokitól erre külön papírt kérnem
2013. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
táppénz mellett úgy tudom nem lehet igényelni csak az apucinak..tényleg így van ez?
2013. ápr. 26. 08:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a legújabb törvény szerint, bár nekem is úgy mondták, nem biztos, hogy így van, hogy ha nem vagytok házasok, akkor az apa csak a gyerek születése után igényelheti a családi adókedvezményt. Te is igényelheted, hiszen a táppénzből is vonnak adót, ha van havi 10 ezer forint adólevonás a táppénzedből, akkor azt a 10 ezret visszakapod. Ha 8 ezer adót vonnak csak a táppénzedből, akkor 8 ezer adókedvezményt kapsz.
2013. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!