Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baj a következő terhessé...

Lehet baj a következő terhességnél, ha Rh- a vércsoportom és már volt egy vetélésem?

Figyelt kérdés

Júniusban volt egy korai vetélésem, kb 5-6 hetes lehettem a doki nem látott az UH-n semmit csak megvastagodott méhnyálkahárytát (15mm),4 tesztem volt pozitív, elkezdtem barnázni majd rendesen megjött. Azt mondta, valószínű korai elhalásról lehet szó és talán felszívódhatott.

Akkor most van félnivalom a következő terhességtől, mert én nem kaptam ellenanyagot, de elvileg akkor már voltam terhes. A férjem A+ vércsoportú és RH-.


2009. szept. 27. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg nem lesz semmi gond en is RH negativ vagyok. Figyelni fognak rad. Legfejebb tobb verveteled lesz mint a tobbi kismamanak. Nekem tavaly 8 hetesen volt egy vetelesem, en sem kaptam ellenanyagot es eddig minden rendben, 19 hetes kismama vagyok. Jovoheten is megyek vervetelre utoljara 3 hete voltam. Nekem azt mondtak, hogy a 28-dik heten kapok anti D-t biztos ami biztos alapon mert ettol az idotol kene gyakrabban ellenorizni a verem es nem akarnak 4 naponta behivni vervetelre. Persze ez mindenhol mashogy mukodik hallottam tobb verziot is van ahol nem adnak anti D-t a 28-dik heten de a lenyeg az, hogy oda fognak rad figyelni ne aggodj.

Boldog babavarast!

2009. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. szept. 27. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is úgy jártam mint te, 6 hetesen vetéltem el és nem kaptam akkor semmit sem. Ha legközelebb terhes leszel (nekem 3 mensi után sikerült) akkor azzal kezdik, hogy néznek ellenanyagot a véredben. És a 24-27. hét között újabb kontroll. Én a 29. hétben kaptam ellenanyagot és nagyon fájt, mert olyan lassan adták be és felkarba! Ne aggódj, ellenőrizni fognak téged!
2009. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a férjed is Rh-, akkor félnivaló egy szál se. A baba is Rh- lesz.


A gond akkor van, ha Rh- anyában Rh+ baba fejlődik, akkor is csak a második terhességtől fogva. A vetélés, abortusz is terhességnek számít. De a te babád egyikőtöktől sem örökölhet Rh+ vércsoportot. Ne aggódj! :-)

2009. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De igen, mert én vagyok RH-, a férjem pedig A+.
2009. szept. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!