Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a legjobb és miért?

Melyik a legjobb és miért?

Figyelt kérdés
E-vitamin, folsav, propolisz, vas, multivitamin, d-vitamin. Melyiket szedjem?

2013. máj. 1. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Én E vitamint szedtem onnantól kezdve, hogy próbálkozni kezdtünk. Ha eszembe jut, most is veszek még be, de lassan elhagyom. Elvileg a baba beágyazódását segíti.

A folsav a fejlődési rendellenességek kockázatát csökkenti, én a 12. hétig fogom szedni.

Propoliszról nem hallottam.

Vasat külön nem szedek - a terhesség vége felé meglátjuk majd, hogy kell-e.

Multivitamint szedek, én Gravidát, de sokan másra esküsznek.

D vitamint nem szedek.

Összefoglalva, a 12. hétig szedek folsavat is - váltogatva a Gravidával. E vitamint lassan elhagyom. Gravidát tervezem szedni végig, az első harmadban minden másnap, később pedig meglátom, de nyáron csak nagyon ritkán fogok bevenni, igyekszem majd sok zöldséget és gyümölcsöt enni.

Remélem, tudtam segíteni.

6 hkm

2013. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mennyi ideig szedted az e vitamint mire terhes lettél?
2013. máj. 1. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, nem helyettesítik egymást.

A legfontosabb a folsav, ezt mindenképp érdemes szedni már a teherbeesés előtt, mert a velőcsőzáródásban játszik fontos szerepet, az pedig lezajlik még mielőtt kiderülne a terhesség.

Az E-vitamin segít az egészséges méhnyálkahártya felépítésében.

De szerintem akkor jársz a legjobban, ha elkezdesz szedni egy magzatvédő vitamint, abban minden benne van ami kell, pont jó arányban.

2013. máj. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdtünk próbálkozni, akkor kezdtem el szedni. Első voltam.
2013. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de mennyi hónapot próbálkoztatok?
2013. máj. 3. 08:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsőre összejött, tehát egy hónapot sem, ha így nézzük. De ennek mi a jelentősége a vitaminok szedése szempontjából? A vitaminok (sajnos) nem segítenek abban, hogy hamarabb megfoganjon a baba.
2013. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
te írtad a beágyazódást segíti elő
2013. máj. 4. 20:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, én írtam. Ezért kezdtem el akkor szedni, amikor próbálkozni kezdtünk... Kezdhettem volna hónap közepén is, ez tény, de egyszerűbb volt összehangolni a többi dologgal. Amúgy szívesen minden egyes válaszomat, remélem, hasznukat vetted. :D
2013. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!