Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hordozó kendő! Hol és milyet...

Hordozó kendő! Hol és milyet vásároljak? Már újszülött kórtól használhatom? Mire figyeljek mindenképpen?

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A sima szövött kendőt érdemes megvenni, azt újszülött kortól lehet használni. Fontos, hogy jól tartson, szorosan, megfelelően kösd meg mindig, különben árt. Nyáron melegben egyébként én inkább karikásat használtam, azt könnyebb is felvenni, és nem plusz 4 réteg ami külön fűti mind a kettőtöket. Érdemesebb befektetni egy jobb minőségűbe, olcsóbb is jó (pl Nandu), volt olyanunk is, meg voltam elégedve vele, de kipróbáltam egyszer egy Didymos-t. Ég és föld a kettő. Mondjuk ez árban is látszik, egyik 7000 Ft, másik 30 000 Ft.


Én itt vetten:

[link]

2013. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Hoppediz kendőm van, a másik válaszoló által linket oldalon vettem.


Érdemesebb elmenni egy tanfolyamra, hogy amikor élesben megy, akkor sikerüljön a dolog, a megkötés igényel némi gyakorlást, nagyon fontos, hogy jól legyen megkötve, illetve életkornak megfelelően, különben minden jótékony hatását elveszti (pl veleszületett csípőficam kezelésére is jó- sokkal jobb mint a kengyel, terpeszpelus stb). A hordozós tanfolyam pár ezer forint, de megéri.. Illetve ezejhez a kendőkhöz tartozik DVD is, amin rajta vannak a megkötési módok.

Kezdésképp egy rugalmas kendői isjól jöhet, azt meg tudod kötni mielőtt beleülteted aa babát, lehet vele gyakorolni. De ezeket általában hamar kinövik.

2013. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Most a Dydimost használom.
2013. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
sima nandu kendőnk volt. Imádtuk mindhárman.. :)
2013. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Olvastam, hogy van rugalmas kendő 9 kg-ig, az kifejezetten csecsemőknek. De akkor ha jól értem elég ha szövet kendőt veszek egyet és már azt is használhatom újszülött kórtól?
2013. máj. 1. 21:09
 6/17 A kérdező kommentje:
Neten valahol hozzá lehet jutni a megkötési módokhoz?
2013. máj. 1. 21:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, használhatod.

Nekem is szövött kendőm van, 1 hetes korától abban hordom.

2013. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első választ úgy kezdtem "szövött kendőt érdemes megvenni, lehet használni újszülöttkortól"


A rugalmasnak az az előnye, hogy megkötheted magadon, mielőtt beleteszed a babád. De a 9 kg- os súly túlzás, mivel ezek csak elöl hordozásra jók. Ott pedig egy 7 kg- os baba is nagyon nehéz már....

2013. máj. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem, hogy elég a szövet kendő, csak annyira "reklámozták" a rugalmasakat. Melyik megkötési mód a legjobb az újszülöttnek? Mindig csak 5 hónaposnál nagyobb babát hordozókkal találkozok, és nem tiszta, hogy az egy hetes babámat hogyan szabad hordoznom, hogy ne ártsak.
2013. máj. 2. 07:42
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=du9oqQeBUrc


ez pl, bár ez rugalmas kendő, de szövettel is meg lehet kötni így, csak akkor a baba körül kötöd, nem magadon, és aztán rakod bele.

2013. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!