Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha éhesek vagytok mit esztek...

Ha éhesek vagytok mit esztek kismamák? Úgy értem a rendes étkezést leszámítva (reggeli ebéd vacsi)?

Figyelt kérdés

Egyszerűen állandó éhséget érzek. Már nagyon sokat híztam így is (16 hét plusz 5 kiló)Eleinte nagyon rosszul voltam hánytam is párszor és észrevettem ha kb. óránként eszek vmi kicsit (éjjel nyilván nem) akkor nem olyan rossz a helyzet.

Ilyeneket ettem amit megkívántam főtt krumpli keksz pár fajta főzelék (húsra ránézni se tudok sajnos) pirítós, ropi szóval csupa szénhidrát.

Arra gondoltam, hogy emiatt vagyok még mindig éhes hogy hozzászoktam a ch-hoz.

De már pár hete nem émelygek semmi bajom viszont nagyon gyakran érzek éhséget, pedig már mindent tudok enni nagyjából úgyhogy reggel iszok egy kv-t , eszek 2 kis szelet barna vagy magvas kenyeret(kb.4 deka) vagy egy zsömlét rajta sonka sajt vagy túró vagy esetleg egy tojás vagy müzli nem mind egyszerre. Aztán ebédre főzeléket vmivel vagy egy tartalmasabb leves vagy heti 1-2szer tésztafélét vacsorára is hasonlót mint reggelire vagy virsli ilyesmik. Gyümölcsöt egy két szemet szoktam délelőtt vagy délután de ezek között is éhes vagyok egyszerűen. Édességet nem akarok, nem szeretnék tovább hízni de egyszerűen nem tudom hogy mit egyek fáj a gyomrom, rosszul vagyok egy idő után ha "éhezek" olyan mintha ájulás is környékezne.

Voltam cukorterhelésen a héten, de teljesen negatív lett úgy értem nem vagyok cukros.

Tippek ötletek mit lehetne ilyenkor enni hirtelen éhségre? Ami nem hízlal annyira??


2013. máj. 9. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez nálam i,folytonos éhségérzet.Reggeli ebéd vacsi megy rendesen.Van hogy főtt ételt van hogy szendvicset eszek ha megéhezek,tejtermék nem jöhet szóba mer rosszul vagyok tőle.

Müzliszelet,nyers répa,házi paradicsomlé,nyers sóska+folyadék.Néha iszom alkoholmentes hideg gyümis sört.

Ezeket eszem/iszom s beválnak.Valamelyik hizlal valamelyik nem,de nem érdekel.16 hetes km

2013. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy értettem főtt ételt a rendes ebéden kívül.Két étkezés között is!
2013. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Túró rudit,pudingot, krémtúrót, turmixokat, gyümölcslevet, kekszeket, amit épp megkívántam.

15 kiló jött fel végül,de mire fél éves lett a lányunk,addigra visszanyertem a régi súlyom fogyókúra nélkül,kevés tornával.

Sosem voltam jó önmegtartóztatásban,inkább tornázok többet,de ha éhes vagyok,akkor éjjel 2kor is képes vagyok sütit sütni.

Amíg makkegészségesek vagyunk,nem zavar.

2013. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokszor nem is vagyok éhes inkább csak úgy ennék valamit főleg így ,hogy már nem dolgozok! amikor kívánok valamit azt eszem ha csak úgy ennék akkor meg iszok 2 pohár vizet:D és akkor elmúlik az "éhségem" 35 hétnél járok és elméletileg (jövőhéten megyek súlyt mérni) szerintem eddig 8-9 kg híztam! mert 3 hete volt 7kg pluszom! DE nem érdekel 12 ig nem izgat! :)
2013. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt (alma, szőlő, szilva, eper, narancs, banán), aszalt gyümölcsöt (aszalt barack, mazsola többnyire), egy-egy bögre tejet, vagy kakaót. Nekem beválik, hátha neked is. :)
2013. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én rengeteg túró rudit ettem napi 4-5,és abból is az óriás pöttyös rudit!sok banánt,narancsot,almát,most már epret.Nekem azt mondta a védőnőm hogy egyek sokféle felvágottat,tejterméket,joghurtot,sajtot,pudingot,kakaót ittam rengeteget.Most már 35 hetesen azt mondta a nődokim hogy húst hússal egyek,de már napok óta csak a lekváros gombócra tudok gondolni,meg tejbegrízre,nem hoz lázba a hús...
2013. máj. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon sok jó ötlet.

Hát az a baj hogy amúgy se vagyok vékony és mint írtam eddig is sok jött fel a hasam is nagy és nem a baba miatt...

szóval ha én se híznék akkor ennék ami eszembe jut, de így...

Mi lesz még a végéig. És amúgy is nehezen fogyok szóval nem hinném hogy szülés után hirtelen magától leolvadnak a kilók (bár a fene tudja).

176 cm vagyok 70 kilóról indultam, most vagyok 75-76 és ugye a baba még alig 100 grammos.

Az a baj hogy a tejtermékek egy részét én se kívánom, mondjuk a túrót azt pont igen.

Zöldségektől nagyon puffadtam eleinte nem mertem enni de most megfőzve megpróbálok visszaállni rájuk.

2013. máj. 9. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!