Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a Down és Edward szindrómár...

Ha a Down és Edward szindrómára a számított kockázat 1:10000-hez, és negatív az eredmény, az mennyire jó?

Figyelt kérdés
Értem, hogy ha azt írják negatív, az nem rossz. Csak nem tudom, mennyitől lenne pozitív? Ez a tízezer elég magas szám?
2013. máj. 15. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

persze h jó !! ez alacsony kockázatot jelent!!....1 a 10 000 hez h beteg a baba....


szerinted ez nem jó szám ??

2013. máj. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 1:1500 és az is jó volt.egészséges kislányom van 2 éves
2013. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De, én is jónak látom, persze, de meglepődtem, mert sehov nem írtak tartományokat, hogy most mikortól lenne rossz? És nem tudok mihez viszonyítani, mint más laboroknál.


ÉLetkorfüggő kockázat: 1:996


A béta-HCg szintem 27.8 mUml 0.69 MoM

PAPP-A: 6.7 yg/mL 0.8 MoM


Nem igazán tudom értelmezni ezeket, és nem áll mellettük referencia tartomány sem. Ezek jók? 12+0-n


Értékeltem volna, ha bővebb magyarázatot írnak mellé, de csak néhány számot kaptam, meg hogy negatív aminek örülök, csak ugye ezek esélyek. Nincs mitől félnünk most, ugye?

2013. máj. 15. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:

10.000 ilyen eredményü gyerekböl 1 születik betegen.


1:150-töl küldenek el további vizsgálatokra, de még ha 1:50 hez sem tuti hogy beteg a gyermek.


Amúgy sokmindentöl függ, sajnos Mo-n nem hisznek benne, hogy a kor is rizikó tényezö és ezt sok helyen nem veszik bele. mert ezt a vér, az UH , kor és családfa alapján nézik és kalkulálják ki. valahol csak vér és UH-t néznek és akkor magasabb érték lesz. De ilyen eredménynél még ha 40 éves vagy sem ront túl sokat.

2013. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!