Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jóslófájás, haskeményedés...

Jóslófájás, haskeményedés közben nehezen kapok levegőt nálatok is igy van? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval, mielőtt kezdődne a fájás egy nyomás érzést érzek a mellkasomban a torkomban olyan mint ha beleszállna a vér a fejembe... van amikor ilyen forróság érzést is érzek a fejemben... Már a 23.héttől keményedek és akkor is éreztem ezt csak gyengébben sokkal, mivel most már nagy a pocakom egyre jobban. A nőgyógyászomnak elmondtam és nem tudott rá mit mondani, jó, mi? Esetleg van itt olyan kismama aki ismeri ezt az érzést?

Ja, az első terhességemnél nem emlékszem ilyenre. 36hkm


2013. máj. 24. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is érzem ezt és mindig azon agyalok közben, hogy vajon mennyire normális. :D Szerintem mivel begörcsölnek az izmok, így több izomzat is görcsbe rándul a méhen kívül, ami a vért feljebb/máshova pumpálja. De ezt most csak, mint laikus írom, mert fogalmam sincs, hogy mitől lehet. :( Csak abban reménykedek, hogy mikor majd élesben fáj az egész ugye a szüléskor, akkor ez nem lesz valami zavaró plusz tényező.
2013. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is van hasonlo erzesem ,de ilyenkor mindig felugrik a vernyomasom,kb negyed oraig tart,aztan a fulladas erzessel egyutt el is mulik,en ilyenkor ledolok es varom hogy magatol el muljon.Dokim azt mondta biztosan a hormonoktol van.30 hetes km
2013. máj. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: Igen nekem is olyan érzés mintha felmenne hirtelen a vérnyomásom. Tök fura merthogy még gyógyszert is szedek ami a pulzust meg a vérnyomást is csökkenti... de a vérnyomásom sohse magas ha megmérem. Persze nem fájás után...lehet, h meg kellene mérnem? Te is méred? olyankor mennyi? Nagyon zavar ez a fulladásos érzés, nem tudom mi lesz szülésnél?! Nekem a doki erre nem mondott semmit, sokan azt sem tudják miről beszélek mikor elmondom , h mit érzek ilyenkor. Úgy néz ki , h ez nem gyakori jelenség terheseknél...
2013. máj. 27. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
A vérnyomásom álltalában 100/60,de ilyenkor 140/90et mérek.egy negyed órát tart,és magától elmúlik,csak iszonyú kellemetlen.De sem a családorvos,sem a nőgyógyász nem tulajdonított nagy jelentőséget neki.
2013. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!