Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közel 4 hetes magzatot ki...

Közel 4 hetes magzatot ki lehet tapintani?

Figyelt kérdés
Ismerősöm azzal szédít, hogy még az első hónap sem telt le, és a doki ránézett, hogy terhes. Meg simizte a hasát és érződött. Én eddig úgy tudtam, hogy akkor még biztosra sem lehet mondani a terhességet.
2013. máj. 26. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

én 2 hónaposan voltam nögyógynál,megvizsgalt és nem vette észre hogy terhes vagyok.hanytam,meg szedültem,azt mondta menjek urologushoz mert ez nem nögyógyászati probléma.

aztan eltelt egy hónap,elmentem egy masik nödokihoz és ö mondta h 3 hónapos terhes vagyok.

és megjött rendesen,idöben,egesz vegig.

2013. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez butaság, már bocsánat :)

lombikos vagyok, úgyhogy többet jártam uh-ra a megszokottnál, mégis csak az 5. hét vége felé tudták, hogy jó helyen van egyáltalán (előtte csak a vérvételből látták, hogy lehet ott valaki)

2013. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban négy hetes, akkor tapintással az orvos még nem nagyon tudja megmondani, hogy babát vár. 4 hetes babásan még poci sincs, legfeljebb a terhesség eleji puffadás. Ilyenkor az orvos hüvelyi ultrahanggal vizsgálódik, és ha valóban 4 hetes, akkor kb. most maradt el neki a mensese. A "magzat", akit ekkor még embriónak neveznek, kb. mákszemnyi. Sokszor a terhesség 4. hetén nem is merik kimondani a terhességet, mert csak arra utaló jelek vannak, pl. nyálkahártya megvastagodása és egy bizonyos helyen felritkulás. A hasát simizheti, valóban érezhet bélmozgást, de a pocaklakója perpillanat még egy kis sejthalmaz, se keze, se lába még, nem mozog.

Ha maga az embrió 4 hetes, és összesen a terhessége 6. hetén jár, akkor még szintén embrióról beszélünk, mostanság kezd beindulni a kis szíve. A mi kislányunk akkor 7 mm-es volt. Kezei, lábai még úgyszólván csak rügyek formáiban létezett, kis kezdeményként. Nem mozog még, mert az idegrendszere fejletlen ahhoz. Kitapintani az embriót nem lehet, csak a méh kezdetleges megnagyobbodását.


Üdv:

28 hkm

2013. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az elmaradt menzesz után néhány nappal voltam orvosnál, pozitív teszttel, mondta, hogy megtapogat, de ilyenkor még nem lehet észrevenni tapintással. Nem is érzett semmit, behívott két héttel későbbre ultrahangra, ott 6 hetesnek felelt meg a terhesség a méretek alapján, szívhang volt. Egy hétre rá voltam megint a magánrendelésén, szintén tapintással vizsgált, akkor már mondta, hogy 7 hetes terhességnek megfelelő méretű a méhem.

Szóval, magzatot akkor még biztosan nem lehet kitapintani, mert még nincs is - ahogy előttem valaki írta, embrió van. Ha a fogantatástól számolta az ismerősöd a 4 hetet, akkor kb. 8 mm a mérete, nem tapintható. Esetleg a méhe egy csöppet nagyobb, mint "normál" esetben - ezt talán egy nőgyógyász akkor már kitapintja, de ő saját magának biztos nem... Ha meg a 4 hét a terhességi korra vonatkozik, akkor azt a néhány sejtet egész biztos nem érzi ki senki...

2013. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalt orvos (nem az embriot!) ki tudja tapintani 5-6 hetesen, h megnovekedett a meh. Az enyem 2 napon leallt vitazni velem a 6 hetesen. (mondtam, h 6+4 vagyok, mire kizolte, neki csak 6+2-nek tunik...)
2013. máj. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Valahogy én is így gondoltam!
2013. máj. 29. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!