Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozott idejű szerződésnél...

Határozott idejű szerződésnél is megillet a felmondási védelem a szerződés lejártáig?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozom,most járt le a szerződésem,de múlt héten már aláírtam a fél éves szerződés hosszabbítást. Így meglesz a gyedhez szükséges egy éves munkaviszonyom. Már 2 hete tudták bent,hogy terhes vagyok. Most 10hetes vagyok,de táppénzre megyek,mert sok fertőzésnek vagyok kitéve a munkahelyem és néha vérzek is. Az érdekelne,hogy a meghosszabított szerződésem lejártáig kirúghatnak-e,ha táppénzre megyek?
2013. máj. 31. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghosszabbították, akkor ugyanúgy védve vagy a határozott idő lejártáig, mintha határozatlan lenne a szerződés. Rendesek, hogy hosszabbítottak. Meddig hosszabbítottak, és mikorra vagy kiírva?
2013. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
November végéig hosszabbítottak és decemberben szülök. Ha megszűnik a munkaviszonyom,akkor elmegyek tgyásra,mert kb 2 hetem lesz még a szülésig. Bölcsiben vagyok és nagyon szívesen maradtam volna még,sőt úgyis volt,hogy szeptemberig dolgozok,de most fontosabb a mi egészségünk :)
2013. máj. 31. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly januárban szültem. Amikor teherbe estem nagyon rosszul voltam, így dolgozni sem tudtam bejárni, táppénzre mentem. Pont hülyén jött ki, mert akkor kezdtem az új melóhelyen, de előtte már 1 évet dolgoztam. Júniustól voltam táppénzen, szeptemberig hosszabítottak, mégis h kapjak valamit, és a hónap végével megszűnt a szerződésem, így elküldtek. Szóval szerintem nem rúghatnak ki addig amíg le nem jár a szerződés.
2013. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugyanúgy felmondási védelem alatt álssz. A Tgyást a múlt évi fizetésed átlagából számítjaák. Ha a Tgyást még jövőre is kapod, akkor pedig a Gyedet az ez éviből.
2013. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem sajnos akkor kirúghatnak, a határozott idejű szerződére más szabályok vonatkoznak mint a határozatlanra, én irodán dolgozok és pont a múlt héten kellett megírnom egy terhes nő kirúgásáról szóló papírt. Sajnos a mostani törvény a munkaadókat védi nem pedig a munkavállalót :( sajnálom
2013. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó! Találtam végülis egy cikket,ami pont a határozott idejű szerződésre vonatkozóan taglalja,hogy miként változnak a törvények. Ott is megillet a felmondási védelem,ha még a felmondás előtt tájékoztattam a főnökömet a terhesség tényéről,plusz határozott idejű szerződés alatt nem lehet akárhogy felmondania a munkáltatónak
2013. máj. 31. 14:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszoló nem jól tudja. A várandós kismama helyében azonnal beperelném a céget.
2013. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizony, az 5-ös válaszoló butaságot írt. Remélem én is, hogy a kérdéses kismama bepereli a céget.
2013. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!