Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is önző vagyok?

Szerintetek is önző vagyok?

Figyelt kérdés
A pici június 23ra van kiírva.Én minden ruháját (kivéve hazahozós)turiztam.de nagyon szépeket nem ócska rongyokat!csupa Disneys dolog stb...sztem ezerszer jobb mint a kínai 700ft os body...Itt 10ezer forintból vásároltam be 5kg ruhát,és gyönyörűeket...és 5kg babaruha nem kevés szerintem.Ráadásul a babakocsi se új,az is jófogásos.de nagyon szép,és 20e volt.Nem értem minek gondolják h a gyermekemen akarok spórolni(mert ezt is megkaptam)ilyen eszembe sincsen.Mert a probléma h költök magamra is(kozmetikus,fodrász,manikűr)kb.havonta 10ezret.De ugyanúgy vaterás/turis ruháim vannak.de ha belegondolok ezt a pénzt is költhetném a kicsire...mert 10e sok,de sztem még nem vagyok önző dög emiatt.

2013. máj. 31. 12:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kisebbségi érzésed van vagy unatkozol otthon, és kreálsz magadnak problémát.


Tudod magad is, hogy senki nem szól meg érte, és gondolom fogsz is kapni ezer millió új ruhát is.

Keress valami elfoglaltságot magadnak az elkövetkezendö hetekre, mert így be fogsz golyózni, utánna meg úgy sem lesz idöd és kedved semmihez sem.

2013. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, ki szerint vagy önző emiatt?? Nem is értem, hogy mondhat ilyet. Nekem még nincs gyerekem, csak keresztgyerekeim, de talán 1-2 év múlva már nekem is lesz, és ha elmegyek turiba (mert magamnak is sokat ott vásárolok), mindig veszek vmi babaruhát is, már marha sok zacskó áll itthon:) :) :) én is 1000x inkábbb turisat veszek, mint kínait, mert 1. jó minőségűek, nem bolyhosak 2. nincsenek a gyerekruhák agyonhasználva, szóval olyan, mintha új lenne, csak épp 1-200 ft-ból megvan 1-2 db babaruci :) szóval sztem ez tök jó, mindenkinek szíve joga, emiatt NE érezd magad önzőnek, ez hülyeség!!! :))
2013. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem önzőség, hanem praktikusság. Nem attól lesz vki jó/jobb anya, hogy százezrekért vásárol.
2013. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mért lenne önző az, aki tudatosan vásárol? Szerintem nagyon jól teszed, semmi rossz nincs ebben. Amíg szép, jó állapotú ruhákat vásárolsz olcsóbban, használtan, addig semmi baj nincs.
2013. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
jahhj, ne foglalkozz már mindég mással! :-) mindenki annyiból gazdálkodik ,amennyije van.. ha teheted, miért ne költenél magadra is??? Elvégre te sem hanyagolhatod el magad.. Én is vettem nagyon sok "használt" ruhát. A babakocsit, pelenkázót, kiságyakat is mind használtan vettük, na és??? Senki nem kérdezte, meg sem látszik rajta. Én viszont már nem adnám el a kiságyat, mert a fiam összerágcsálta :-D a ruhájait is majdnem mindet bababörzén vesszük, szépek, nem nyúlottak, tiszták. Senkinek semmi köze ezekhez! Én is vettem most magamnak 3 új felsőt, egy nadrágot, éééés?? :-) ne foglalkozz mással, a te dolgod mit veszel és kinek :-)
2013. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél önző? Én is turiban és a vaterán szoktam vásárolni, egyszer egyszer újat, hakell szép ruha ünnepre vagy orvoshoz, ennyi. Amúgy lehet csak pár hétig hord egy két ruhát, meg majd jól lebüfizi, meg leeszi, kifolyik a kaki, szóval arra nagyon jó a turis cucc is. Magadra meg nyugodtan költhetsz, azért mert gyereked van még nem kell igénytelennek lenni. Ahogy ki tudod gazdálkodni magadnak :).
2013. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat nagyon:)Szerintem ez a helyes hozzáállás én sem ítélek meg senkit:)nem unatkozom én kedves első,még mindig tanulok,hisz egyetemi vizsgaidőszak van még nekem(utolsó év),nem is kreált problema,hiszen ezt már nem egy ember közölte velem(többek között:keresztanyám,anyósom)
2013. máj. 31. 12:35
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, dehogy vagy önző, ezt mindenki úgy intézi, ahogy akarja, arra költ, amire szükségesnek látja! Sokan vesznek használt babacuccot annak ellenére, hogy futná újra, ettől nem önzőek, és nem rosszabbak mint bárki más!

Igaz ami igaz, a babaruhákat olyan hamar kinövi a baba az első évben, hogy nem is tud igazán elhasználódni egy-egy minőségi darab. Mi is kaptunk sok használt márkás ruhát, és turis szép darabokat is kapott a Nagyiktól és sokkal tovább bírták, mint a Tescos új ruhák, amiket mi vettünk, pedig nem volt mind ott sem olcsó. Pedig a márkás, használt darabok divatosabbak voltak, így azokat többet is használtuk...

Babakocsit meg ilyeneket ugyan mi újonnan vettünk, de mondjuk Adamo hintát vettem használtan, féláron...de pont úgy nézett ki, mint az új, meg Avent cumisüvegmelegítőt is féláron, az is szinte új volt...


Szóval ne foglalkozz akik megszólnak...majd ő úgy csinálja, ahogy akarja...

2013. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jól csinálod. Sokszor a turiban sokkal jobb minőségű ruhák vannak jó áron. A kínai sokszor használhatatlan, ráadásul mindenféle káros festékanyagok vannak benne. Az új meg szinte megfizethetetlen, ráadásul tök gazdaságtalan is, mert hordja pár hétig, és már ki is növi. Mi szinte minden ruhát örököltünk, és sokszor vásárolok bababörzén is, nagyon jó dolgokat lehet találni.

Egyedül cipőt veszek neki újat, meg néha egy-egy ruhadarabot, ha olyat látok.

Ez egyáltalán nem önzőség.

2013. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző, de azért nekem furcsa, hogy az összes ruhát turiztad. Én gyönyörű bodykat és rugikat vettem újonnan és nem volt vacak minőségű egyáltalán. Nekem egyszerűen furcsa és kész, nem is tudom megmagyarázni. Havonta 10 ezret biztosan nem költenék magamra.
2013. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!