Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel kezelt kismamáktól, anyukáktól szeretnék kérdezni gyógyszerszedéssel kapcsolatban! Hogy változott a gyógyszeradagotok?

Figyelt kérdés

Kedves Válaszolók! Pajzsmirigy alulműködésem van, már a várva várt teherbeesés előtt szedtem Letrox 50-et. (Autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van.) Egy darabig nem változtattak az adagon, aztán emeltek 62,5 majd nemrég 75 mg-ra. Nekem a TSH-t és a szabad T4 hormont szokták nézni. A THS-m tulajdonképpen végig jó volt, 1 körüli értéken, viszont a szabad T4 lassan csökkent 1 alá. Ma voltam a belgyógyászaton és az egy hete vett véreredményem, amikor már a 75-öst szedtem: TSH 0.45 (ilyen alacsony még nem volt soha!), szabad T4 pedig 0.81. Azt mondta a doktornő, hogy megint emeljünk 82.5-re, mert emelni kellene a T4 értékem. Amikor itthon megnéztem az összes leletet, láttam, hogy a T4 mindig csökkent, ahogy emeltem a letrox adagom. Nem értem, miért van így. Legközelebb 3 hét múlva megyek, de csak később vesznek vért.

Aki szintén gyógyszert szedett, hogy szedte? Nektek hogy alakult az értéketek? Nagyon várom válaszaitokat. Hétvégén nem biztos, hogy gépközelben leszek, de aki tőlem kérdezne, annak hétfőn legkésőbb tudok válaszolni!


Mindenki válaszát előre is köszönöm!



2013. máj. 31. 16:31
 1/5 A kérdező kommentje:
33 hetes váradós vagyok, ez lemaradt!
2013. máj. 31. 16:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is gratulálok. :) Sajnos nekem is alolmüködik a pajzsmirigyem én hétfőn megyek a leletért az immunológiára és akkor ott fogják beállitani a gyógyszert, én még semmit nm szedek. Sajnos én még nm tudom h milyenek az eredmények, félek is tőlle de nagyon h nekem is vallami gubanc lesz. :( Jó egészséget kivánok neked és babának.
2013. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jajj ez le maradt h én még nm vagyok terhes.
2013. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia én 22 hetes vagyok.Én már eleve egy nap 150 egy nap 175 mikrogramm Letroxot szedtem,aztán terhes lettem és emelték 165,5-175 mikrogrammra.Nekem sajna nem akart beállni a baba előtt sem.Azért emelték 165,5re a bogyót,mert 4,10 volt a TSH-m.Az FT3 és FT4 normál volt.Szedtem a gyógyszert de emelkedett a TSH,ezért megemelte egy másik doki napi 200ra.Most jó volt á TSH,1,08 az FT4 emelkedett de normál tartományon belül van.Nekem havonta vérvétel és kontroll.Elég nehézkes volt nekem leszorítani a TSHm,mert a szervezetem nem kedveli a gyógyszert,de ez nem mindennapi,szóval ne aggódj,hogy neked is nehéz lesz.
2013. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az az érdekes, hogy csökkenő TSH mellett csökkenő T4-d van. Ez egy ritkán előforduló kórkép. Attól, hogy a TSH 0,45, az még nem vészes, a T4-t kell rendben tartani. Előbb a T4 és T3 rendeződik és utána követi a TSH, csak lassabban. Egyébként én túlműkődős vagyok, erre is szedek gyógyszert, de értek a kórképhez azért. :)

Én azt szoktam, hogy mivel nálam havonta 1x néznek pajzsmirigy hormonokat, ezért havonta 1x el is megyek magánba. Vannak magánlaborok, én mondjuk a centrumlaborba járok, ahol megnézetem a három értéket és kb. 6000 ft-t fizetek. De a magam megnyugtatása miatt fontos.


Szerintem érdemes megkérdezni más orvost is, hisz azt mondtad, a T4 MINDIG CSÖKKENT, AHOGY EMELTETEK A LETROX ADAGJÁN. Lehet mégsem jó ez a kezelés, más kellene.

Van itt a webbeteg oldalon és a családinet oldalon is fel lehet tenni kérdést és egyből választ kapsz. A családineten tedd fel a kérdést Professzor Balázs Csabának, ő nagyon nagyon profi ebben a témában.

Én a helyedben, elmennék más orvoshoz, mert mint írtam, lehet nem megfelelő a kezelés.

2013. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!