Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A lábfej-boka vizesedésnek...

A lábfej-boka vizesedésnek egyébként vannak veszélyei v ez "csak" egy kellemetlen és nem esztétikus velejárója a terhességnek?

Figyelt kérdés

Abban az esetben kérdezem ha nem társul mellé egyéb más probléma.Egyszer már mutattam a dokinak,de azóta jobban duzzad,gondolom emiatt a hőség miatt is.De mondják körülöttem h mutassam meg a dokinak,de mi mást tudna mondani mint hogy sószegény étkezés,folyadék mennyiségére figyeljek,pihentessem a lábam,csípőnél magasabbra polckoljam fel őket..

Szóval a kérdésem az lenne h a vizesedésnek vannak esetleg veszélyei is vagy most ezt el kell viselni,aztán szülés után elmúlik?


2013. jún. 16. 13:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem a vizesedés lehet veszélyes hanem az ha terhességi toxémia okozza. Ez vizeletből vizsgálják. Valamennyire szinte minden kismama vizesedik a vége felé, főleg nyáron és ez normális is. Figyelj az étkezésre és sokat polcold. Időben vedd le a gyűrűket az ujjadról mert késöbb gond lehet belőle. Néha elöfordul olyan is akinek szülés után jön elő és eltart pár hétig, Akkor se ijedj meg ha nem megy le rögötn a vizesedés. Általában 1-2 hét alatt lemegy ritkább esetben akár 6-8 hét mig elmulik.
2013. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,szerencsére a vizeletemmel minden rendben,a gyűrűket viszont le is kaptam gyorsan,mert pár napja vettem észre h már az ujjaim is duzzadtabbak kissé.
2013. jún. 16. 13:42
 3/20 anonim ***** válasza:

Én is vizesedtem, de a doki nem mondott rá semmit.

Nekem nagyon csúnya volt a bokám, két számmal nagyobb cipőt hordtam, és a végén már fájt is a lában rendesen.

Mindig irigykedve néztem a gyönyörű, barna őzike lábakon érkező kismamákat :).

Szülés után viszont szerencsére hamar rendeződött.

Egyébként mindent kipróbáltam ellene, de semmi nem használt.

2013. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én is 2 számmal nagyobb cipőt hordok,elég ijesztő.:-)
2013. jún. 16. 14:42
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is vizesedtem nagyon, gyűlöltem a lábaimat, utáltam, és már a 20. héttől kezdődött.

Akkor veszélyes, terhességi toxémia alakulhat ki, ha lábdagadás mellé magas vérnyomás és fehérje a vizeletben található. Így, ez a 3 együtt. de ha "csak" lábdagadásod van, az nem annyira veszélyes. Fel kell polcolni, minél többet, nekem a védőnő, orvos, állandóan a túródiétával piszkált, sómentes étrend.A túródiéta, amikor egész nap, csak natúr, ízesítetlen túrót ehetsz, az tényleg használ, vízhajtó, csak a rossz hír az, hogy másnap ugyanolyan vizesek a lábaid. Sz.rt sem ér! Homeopátiás szerek még úgysem. Hála az égnek, szülésem után 4. nap csak úgy eltűnt a vizesedés, mert emlékszem, hogy 3.nap, mikor kiengedtek a kórházból, alig tudtam beletuszkolni a lábaimat a cipőbe, másnap, már nem látszódott duzzadtnak.:)

2013. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nekem kb a 24.héttől van,most kezdtem a 32.hetet és egyre durvul a helyzet.A túródiétáról még sosem hallottam,bár ha másnap ugyanolyan duci a láb,akkor nem sokat ér.A vizesedés mellé nem társul egyik sem amit írtál,a vérnyomásméréskor mindig mondja a védônő h a másik felét már megint otthon hagytam,100/70 körüli általában,a vizeletemnél pedig mindig mondja h kristálytiszta,hát reméĺem így marad.:-)
2013. jún. 16. 15:59
 7/20 anonim ***** válasza:

Nekem a schüssler sók segítettek. 8-as és a 10-es. 37. héten vagyok és nagyon minimális a vizesedés. 3 napig nem szedtem, mert elfogyott, egyből feldagadtak a lábaim. Egy próbát szerintem megér.

[link]


[link]

2013. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Holnap veszek én is ilyen sót kipróbálom! Hátha a zsibbadason is segít! Köszönjük a tippet
2013. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem kb a 20. héttől zsibbad a lábam, azt a kálcium megoldotta. A lábdagadás csak pár hete, a nagy melegben fordul elő, de nagyon durván. Annyira feszíti a víz, hogy alig bírok ráállni. Pár hete még a masszőr segített, de most már az sem.

A doki tanácsára éjszakára felpolcolom a lábam, s nap közben is szoktam. Nem az a lényeg, hogy visszajön-e, hanem hogy legyenek olyan órák, amikor nincs feldagadva, s nem fáj.

Folyadékot megvonni nem szabad, s a sót továbbra is be kell vinni a szervezetbe (ezek csak tévhitek), de a polcolás valóban segít, 1-2 óra alatt leviszi.

2013. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem oldja meg a zsibbadást! Sőt ma éjjelt is szinte végig bőgtem annyira fáj és már mindkét kezem zsibbad néha lábam is! jó lenne ez ,megoldaná! folyadékot én se vonom meg, sőt ahogy bírom hajtom azt a pici vizet is ami van, de semmi nem segít :( ráadásul igen 2 napja abokám is de csak a jobb dagad be, masszírozom kenegetem , polcolom tegnap reggelre lement mára az sem, igaz nem is aludtam semmit
2013. jún. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!