Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhetem így a vas tablettámat?

Szedhetem így a vas tablettámat?

Figyelt kérdés

Emelnem kellett a vas adagomon napi 1-ről 2-re. Viszont mg-ot is innom kell (magnosolv granulatum). Reggel olyan vitamint veszek be amiben van mg is, ezért dél körül szoktam meginni a granulatumot, majd rá 2 órára szoktam bevenni a vasat. De már 2 kell belőle. Az lenne a kérdésem h be lehet-e venni egyszerre 2 szem vasat??


31+5 h km


2013. jún. 17. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem görcsölök rá, bekapom az összes vitamint egyszerre. Így is örülök, ha nem felejtem el őket, nem hogy még beosztogassam. :)
2013. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom mennyit variálsz. Miért ne lehetne bevenni a magira a vasat? Én is úgy szedtem és hatott mindkettő.
2013. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztatón az áll h nem lehet együtt szedni a mg-ot a vassal, mert akkor nem használ (ezt csak nemrég olvastam). Régen én is bevettem mindent egyszerre és nem tudtam h miért keményedek a megemelt mg mellett is. Hát ezért... Amióta vki mondta h kell tartani legalább 2 órát a kettő között, azóta jó, használ.

Akkor az nem gond ha egyszerre veszem be a 2 vasat? Vagy van aki reggel/este?

2013. jún. 17. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Jol tudod, kerdezo. A magnezium gatolja a vas felszivodasat, ezert kb 3 oraval a mg utan celszeru bevenni a vasat.


En pl kora reggel szedek 1000mg mg-t, 10 ora fele 14mg vas, aztan delben meging mg, delutan 3 fele vas, es este meging mg.


Ez a gyogyszer etrendem.

2013. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De en mar vettem be egyszerre is 28mg vasat. A lenyeg, hogy ne vedd be a mg-al egyutt,mert szurt se er.
2013. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-) Akkor nem csak én tudom úgy h nem lehet a kettőt egyszerre bevenni. Vhogy beosztom a beszedését, de egész nap arra kell figyelni h mikor mit vesz be az ember és letelt-e az x óra... Nem baj, olyan sokáig már úgysem kell :-)
2013. jún. 18. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra is figyelj, hogy a vasnak szüksége van C vitaminra a felszívódáshoz és beépüléshez.


[link]

2013. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm tudom :-) Szedem a C vitamint is. Most a dupla vasadagomat egyszerre veszem be, ami 20mg.
2013. jún. 19. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!