Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor kinek higyjek?

Most akkor kinek higyjek?

Figyelt kérdés
Minden a cukorterheléssel kezdődött. 4. hete vesznek minden héten vért tőlem, a fehérvérsejtszámom miatt..nem is ez a lényeg..eddig 3 leleten tökéletes volt a vizeletem, minden negatív, normális. Kenetet is vettek a hüvelyemből, minden negatív azt mondta a nőgyógyász majdnem hogy tökéletes, semmi gomba, semmi fertőzés.. a 4. leleten a vizeletemben találtak laphámsejtet és a vörösvérsejt pozitív volt. Azt mondta a nőgyógyász nem kell megijedni semmi komoly, hiszen elenyésző számú a laphámsejt, ez terhesség alatt normális, arra figyeljek h az eddig vizeleteim mind tökéletesek voltak, de azért elküldött vizelet kontrollra, aminek az eredménye ismét tökéletesnek bizonyult. Azonban a belgyógyász teljesen az ellenkezőjét mondta nekem. Azt mondta ne arra figyeljek h eddig jó volt, mert az a "hazugság" ez ami rossz lett ez jelent valamit, ad antibiotikumot, ahogy ő fogalmazott nem tudja h mire, de ad. A nőgyógyász viszont azt mondta ne szedjem be látatlanba, ha nem tudják mire adják. Összevissza beszélnek nekem, teljesen összezavarnak! Mivel a legfrissebb vizeletképem is tökéletes, nem szedtem be.

2013. jún. 19. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Most megnéztem a második terhességem leleteit, de emlékeim szerint az elsőnél is hasonlóak voltak. Szóval nálam is volt mindig laphámsejt, volt amelyikben vvt is volt, ezen kívül is egy csomó csillagos, bacik meg az egekben!

Soha nem szedtem AB-ot rá, mert az orvos és védőnő szerint is belefér ennyi, hisz a terhességben amúgy is legyengül a szervezet,

Amit viszont tettem, az az volt, hogy tőzegáfonya kapszulát szedtem rendszeresen.

Szóval ne aggódj szerintem. Mindkét terhességem, szülésem sima menet volt és a gyerekek isvegészségesek lettek.

Belgyógyásznál miért voltál? Én hallgatnék a nődokira, nyilván nem veszélyeztetne benneteket!

2013. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Belgyógyásznál azért voltam, mert a magas cukrom miatt elküldött a nőgyógyász, de a cukrommal nem is foglalkozott, igazából azért járok már 4. hete vissza a belgyógyászhoz, mert a fehérvérsejtem mivel sok volt, azt mondta vmi gyulladásra utal, ezért minden héten elküldött vérvételre. A nőgyógyász azt mondta h gyógyulóban van ez a rejtélyes gyulladás bennem, mert minden héten csökken ez a szám. Igazából semmi rosszullétem nincs, nem görcsölök, nincs lázam se hőemelkedésem, a kisbabám is aktív, jól vagyunk! Én is inkább a nődokira hallgatok, hiába mondja a belgyógyász h szedjem be mert nem árt a babának én nem fogom, ha nincs bajom, a védőnőm is a nődokival ért egyet.
2013. jún. 19. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Bevallom, engem nem lehetne meggyőzni azzal, hogy adnak gyógyszert "valamire". Legalább konkrétumot mondjon. Ha megmondja mi a konkrét betegség, amire kapom, akkor tudom, miért szedem. De terhesség idején "valamire" antibiotikumot szedni, szerintem, luxus. Ha eddig egy eredményed volt rossz, a többi és köztük a legutolsó jó, akkor úgy érzem, az utóbbit kell figyelembe venni, ami szerint, minden rendben. (Logikus, hogyha az jelezne bajt, akkor azt kéne figyelni, hiszen az utolsó lelet tükrözi leginkább az aktuális állapotod.) Ez nekem kicsit olyan, hogy tegnap kapart a torkom, és jövő héten emiatt beveszek valami gyógyszert, mikor már azóta nem is kapar. (Ezzel nem hazudok, tegnap valóban kapart a torkom. :))

Valahogy nekem nem logikus a belgyógyász viselkedése:

- Nem a legutolsó leletet veszi figyelembe, hanem egy korábbit

- Gyógyszert ad, de azt sem tudni mire...

Én azt mondom, ebben az esetben a nőgyógyászodnak lehet igaza. (Megsúgom, nekem is volt olyan, hogy tartós, másfél hónapos hörghurutot, ami miatt aludni sem tudtam, a nőgyógyászom által ajánlott orvosság gyógyította, míg a belgyógyász háziorvosomé nem.)


31 hkm

2013. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magas cukroddal meg nem is foglalkozott? Pedig inkább azzal kellett volna, nem minden sületlenséget összebeszélni, és megijeszteni.

A cukrodat azóta nézte valaki, mennyi lett egyébként?

2013. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt háttérbe szorították, annyit mondtak diétázzak, ehhez tartom is magam, de nem lettem okosabb! 2 hetet majdnem végig stresszeltem mert baromságokat mondogattak nekem, közben pedig semmi bajom!
2013. jún. 20. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!