Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha nem foglalko...

Mit csináljak, ha nem foglalkozik velünk? Még az apasági sem jut az eszébe!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit kiakadtam, tanácsra lenne szükségem, illetve arra, hogy Ti hogy látjátok, mi lenne a megoldás erre!

26 hetes terhes vagyok, van egy közös kislányunk is, ő 2 éves. Nekem az előző házasságomból van két lányom, 6 és 7 évesek. Páromnak van egy 18 éves lánya és egy 8 éves fia (ők nem velünk élnek).

Párom akarta a kicsit, de most nem törődik velünk, sem a kislányunkkal. Nem dolgozik, illetve csak alkalmi munkái vannak. Én gyesen vagyok. A gyes és a családi elég nekem és a gyerekeknek, bőven kijövünk belőle, de a páromat már nem tudom eltartani ebből. De ő elvárja. Úgy gondolja, az közös pénz, ahhoz neki joga van. De ha ő keres valamennyit, abból 500ft-ot sajnál. Gyakran veszekszünk emiatt. Plusz itthon nem segít semmit, csak ül a gép előtt, ha rosszul vagyok, gúnyol, a szülinapomat, névnapomat elfelejtette. Ma van az övé, megfogadtam, nem érdekel, fel sem köszöntöm!

Erre jön még az, hogy mi szeretjük az édes kajákat (túrós tészta, tejberizs), de ő nem eszi meg, neki hús hússal kell, és én ezt már nem bírom. Mióta terhes vagyok, szinte undorodom a nyers hústól. Plusz anyagilag is húzós.

Amúgy egész nap nincs itthon, a családjával van, mi le vagyunk tojva. Már nem simogat, nem simogatja a hasamat se, nem érdekli, meg van e a gyereknek minden.

És nem foglalkozik az előző kapcsolataiból való gyerekekkel sem.

A ház, ahol lakunk, azt még a volt férjemmel vettük hitelre, a váláskor a bíróság nekem ítélte, de ilyen körülmények között nem tudtam fizetni, most félek a kilakoltatástól, de páromat ez sem érdekli. Neki van hova mennie, de én nem tudok hova, a 4 gyerekkel.

És az apasági...egy ideig mondtam neki, tegye meg, csak fél óra a hivatalban, de ez sem érdekli.

Nem volt mindig ilyen. Kb. 4 hónapja megy így, előtte rendben volt. Már azon gondolkozom, hogy örökbe adom a kicsit.

Mit tennétek?


2013. jún. 20. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Úgy otthagynám, mint eb a Szaharát!!!! Ez az ember egy lelketlen, bunkó lusta here, semmi szeretni való nincs benne. Ráadásul írtad, hogy Ti kijöttök a pénzből a gyerekekkel! Én bizony nem gondolkoznék...
2013. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már elmondtam neki párszor, hogy szakítani akarok, költözzön el...de a válasz.. "ez nem a Te házad, hanem a banké, majd őket megkérdezem, lakhatok e itt." Szóval nem hajlandó elmenni. Van, hogy agresszív, ilyenkor rendőrrel fenyegetem, de nem csinálnának semmit, hiszen ez a bejelentett lakcíme.
2013. jún. 20. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez elég szomorú, tényleg nincs senki akihez költözhetnél szüleid? egy barát? rokonok ?
2013. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha a ház a tiéd,a pasit kiraknám és kész. persze így egyszerűbb, mint a valóságban, de ez nagyon gáz, amit művel :S
2013. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Márpedig én kiraknám a szűrét! Amikor nincs otthon szépen összepakolnám a holmiját, és kihívnám a rendőröket, hogy ha erőszakoskodna és vissza akarna jönni... persze amíg pakolsz a zárat is cseréltesd le! Mutasd meg a rendőröknek, hogy az a te házad és kész!


Nehogy már egy ilyen nyomorulttal maradj! Komolyan mondom elmegy az eszem... és még neki vannak elvárásai? Tiszta szégyen az ilyen ember, de ha te nem teszel ellene, akkor meg kell mondjam te is buta vagy nem is kicsit!! Most tedd ki amíg még tudod!!!


Nehogy örökbe add a babát!!!! Nem kell neki foglalkozni vele, úgy se csináltatott apaságit, magyarul szarik rá... de Ti valahogy meglesztek nélküle is!

2013. jún. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha úgyis van hova mennie, tedd ki! A ház a tiéd, teljesen mindegy, hogy hitel van rajta. Ha elmegy legalább őt nem neked kell eltartani. Kaphatsz emelt családi pótlékot, mint egyedülálló. És persze gyerektartást is kérj, mert az jár a közös gyerekek után. (Ha egyszer majd lesz bejelentett munkája)
2013. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Hiába az a bejelentett címe, mivel te vagy a tulajdonos, bármikor kijelentheted onnan.
2013. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Tied a ház akkor kiteheted. A bankos duma szánalom! Ha így viselkedik egyszerűen pakold ki a cuccait az ajtó elé. Cseréld le a zárakat mikor nincs otthon és tedd ki a holmiját. Lássuk mit csinál. Az anyagiak meg rendbe jönnek amint megszületett a pici és újra tudsz dolgozni. Nem fognak kitenni.
2013. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy élsz meg majd gyesből és családiból te meg a négy gyerek, vagy eddig hogy éltél meg. Félre ne érts, én is amellett voksolok, hogy dobd ki a pasit, de egy kicsit zavaros.
2013. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat! Sajnos máshova nem tudunk menni, de léptem. Ma reggelre idehívtam apukámat, összepakoltam a cuccait, kiraktam a kapu elé, a kaput pedig beláncoltam. Egy darabig kiabált, aztán elment. Utána még remegtem, de apu megnyugtatott, hogy amiben tud segít, meg ott a tesóm is, ha tud, segít.

Anyagilag kijövök mostmár, mert a rezsim nincs 20 ezer ft havonta, és összesen 94 ezer ft-ot kapok a gyerekekre, és még erre lakhatási támogatást, rendszeres gyermekvédelmit. Magamra semmit nem költök, csak a gyerekekre, ez apumnak nem is tetszik, így sokszor ő vesz nekem egy parfümöt, ruhákat, ilyesmit. Hiába mondom, hogy nem kell.

Köszönöm a tanácsokat, és hogy erőt adtatok hozzá, még így névtelenül is!

2013. jún. 22. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!