Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 fiam lesz, hogy tegyem túl...

3 fiam lesz, hogy tegyem túl magam a csalódáson?

Figyelt kérdés

Van egy 4 és egy 2 éves fiam, imádom őket! 3 gyermeket szerettünk volna és már azt is tudjuk hogy ő is fiú... Nem mutatom a férjem előtt, de annyira nagyon vágytam egy kislányra és most olyan csalódott vagyok! Emiatt persze még rosszabbul érzem magam, hiszem hogy érezhetek így iránta akit ugyanúgy kéne szeretnem mint a másik két gyerekemet? Borzasztó anya vagyok, de nem tudom összekapni magam... Tudom, hogy ha megszületik imádni fogom őt is, de a tudat, hogy nekem már soha nem lesz lányom és soha nem tapasztalhatom meg ezt az érzést nagyon elkeserít... :(

Van még valaki aki érzett így?


2013. jún. 21. 10:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
6 évet küzdöttünk azért, hogy egyáltalán bármilyen nemű gyerekünk legyen, tehát én nem érzek így. Elfogadnám, ha 3 egyforma nemű gyerekem lenne. Tudom közhely, de nagyon igaz, hogy mindegy milyen nemű, csak egészséges legyen. A sógornőm volt hasonló helyzetben, mint te és imádja a kisebbik fiát is. Te is nagyon fogod őt szeretni és ha köztetek lesz nem fogsz már így érezni.
2013. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%

Majd ha felnonek, meglatod, milyen szep is ha egy anyanak 3 fia van.


En terveznem a 4-et es addig probalkoznek, amig lany nem lesz, ha megvan ra a le.

2013. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem, 4-et már nem szeretnék, anyagilag még meg tehetnénk, de nem tudjuk mit hoz a jövő, ők ne szenvedjenek hiányt semmiben....
2013. jún. 21. 10:06
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Ez az érzés el fog múlni, és ugyanúgy fogod szeretni.

Az elsőnél én nagyon kislányt akartam, de fiú lett. Persze imádjuk az első pillanattol fogva. Gondoltam majd a második lány lesz... de ő is fiú lett.

Harmadikat nem terveztünk, de becsúszott elég kicsi korkülönbséggel. Itt jött az a pont, hogy úgy akartam, hogy ő is fiú legyen. Akkor a két kicsi korban együtt lehetne, egy szobában, minden gyerek cuccunk, ruhák a szobák a bútorok.. szóval minden fiús volt... Kislány lett :) Tudom ez most nem vÍgasztal.

2013. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én a középső fiamnál voltam egy picit csalódott. Nagyon szerettem volna egy kislányt, és ráadásul mindenki szó szerint belém beszélte, hogy bizony kislány lesz. Aztán elmentünk uh-ra ahol a doki megmondta, hogy kisfiú. Hát mit ne mondjak, kissé elkeseredtem. Megszületett már lassan 5 éve, és ugyanúgy imádom mint a nagy fiamat aki 13 éves. Azzal nyugtattam magam egy kicsit, hogy na majd a harmadik lány lesz. Mikor terhes lettem a harmadikkal, akkor csak azt mondtam, hogy tuti fiú lesz. Valahogy próbáltam felkészíteni magam arra tudat alatt, hogy nehogy csalódjak. Mikor 16 hetesen elmentünk 4d-re, és kérdezte a doki, hogy szeretném-e tudni a nemét mert belát a lába közé, akkor én mosolyogva mondtam neki , hogy igen szeretném, de 100%, hogy kukacos. Hát így is lett. Nem voltam egy kicsit sem csalódott. Azóta megszületett, 1 éves a kicsi fiam és őt is imádom. Nem bánom egy kicsit sem, hogy pasiuralom van nálunk:) hidd el ha megszületik és rádnéz, egyáltalán nem fog számítani, hogy mi van a pelenkában:) Őt is ugyanúgy fogod szeretni. Mi több mint 2,5évet vártunk a kicsire.
2013. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Én is csalódott voltam, mikor kiderült, hogy ellenkező nemű lesz a gyerekem, mint amilyet szerettem volna. Nem tagadom, hozzá kellett szoknom a gondolathoz. Tudatosan hagytam magamnak egy kis időt, hogy feldolgozzam a csalódást (mindenkinek elpanaszoltam, hogy pocsékul érzem magam, ezt csak tetőzte a lelkifurdalás, hogy ugye nem szabadna ettől rossz kedvemnek lenni). Aztán amikor úgy éreztem, elég az önsajnálatból, akkor a pici babám felé fordultam, és elkezdtem RÁ figyelni. (Persze ekkor még 12-18 hetesek voltak.) Neveket keresgéltem, egyre többet foglalkoztam vele, milyen is lesz, kire fog hasonlítani. Aztán szépen azt vettem észre, hogy örülök annak, hogy olyan lesz, amilyen lesz. Néha eszembe jut, hogy mi lett volna, ha... De aztán arra jutok, hogy egyiket sem adnám semmiért, és így jó, ahogy van. Háromszor éltem ezt át, úgyhogy tudom, miről beszélsz, kérdező.
2013. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Nyugi, nem azt sajnálod, hogy ő is kisfiú, hanem a saját álmaidat, hogy nem tudsz kit fésülgetni, babáztatni, vagyis egy "kicsi ént" hiányolsz, ez pedig teljesen természtes érzés! Ne érezd emiatt rosszul magad! És tényleg úgyanúgy imádni fogod őt is :)
2013. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%

Tudod nekem már soha nem lehet gyerekem. Hétszer voltam terhes, egy kisfiút halva szültem, a többit elvetéltem. Egy egészséges fiam van.

Az értékrended más lenne, nem élnéd meg csalódásként hogy most is fiad lesz. Gondolj rá hogy mások mennyit küzdenek egy gyerekért függetlenül a nemétől, és gondolj arra, hogy ezt a kis emberkét neked küldték, nálad marad, és boldoggá fogja tenni az életed, a többi fiaddal együtt is. Ezt a gyönyörűséget értkeld.

Ha kívánság műsor lenne már egy rakás gyerekem lenne. De nem lehet. Neked lehet. Örülj ennek és becsüld meg a nőisességed, azt hogy egészséges vagy.

Úgy tedd túl magad a csalódáson hogy átnézel egy-két lombikos oldalt, vagy az angyalokszülei oldalát, rögtön nem fogod magad csalódottnak érezni.

2013. jún. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%

Majd megváltozik ez hidd el, én is odáig voltam egy kislányért első gyerektől kezdve mindet lánynak vártuk én is, a férjem is:)

Persze fiú lett az első is és a harmadik is.

A második kislány. Hát hagy ne mondjam hogy könnyebb a fiúkkal ezerszer mint az egy szem lánnyal:)

A lányom amúgy véletlen se ez a bújós puszizkodós babázós nyugis fajta...:)

Viszont a 2 fiam is ég és föld egyik önállóbb nyitottabb vagányabb típus, de a másik igazi bújós, kedves, anyás úgyhogy 3 fiú is lehet teljesen más típus ne aggódj:)

2013. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
Mindig is utáltam, mikor ilyennel jöttek, nekik nem is lehet gyerekük, úgyhogy örüljé'. Ezzel a kérdezőt nem vigasztaljátok, hanem még inkább szégyelli, és rosszabbz érzi magát. Mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb, hadd élje már meg a saját érzéseit! És tuti hogy ti sem vagytok tőle boldogabbak.
2013. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!