Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol csinálják a 24. heti...

Hol csinálják a 24. heti cukorterhelést próbareggelivel Budapesten?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard ezt magadnak, orvosaim szerint "xart se ér".

A diabetológusom azt mondta, hogy konkrétan nem érti, hogy még miért alkalmazzák ezt mindig kismamáknál...

Egyszerűen sok esetben nem derül fény a problémára, és ebből később baj lehet. (Persze annál, akinek nincs terhességi diabétesze, annál tök mindegy, csak hát ezt előre nem lehet tudni!)

2013. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egészségügyben dolgozó testvéreim osztják, amit 1. válaszoló írt, ők is azt mondták, hogy nem képes kiszűrni a problémát, mindegy lenne meg se csinálni...
2013. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de aki tudja a választ, az válaszolna a kérdésre? Köszönöm.
2013. jún. 25. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Barmelyik maganklinikan, maganlaborban megcsinaljak keresre.

Csatlakozom egyebkenr, semmit nem er. Lehet jo eredmeny mellett is terhessegi diabeteszed, babadnak szarmazhat ebbol problemaja.

2013. jún. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 9. kerületben a Mester utcai sztk-ban próbareggeli van. Nekem egy kiflit és 2dl tejet kellett vinnem.
2013. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindehol megcsinálják kérésre,szerintem a doki dönt. Mert pár hét eltéréssel a János kórházban egyik ismerősöm próbareggelizett ikreket várt (gondolom a veszélyeztetettség miatt), úgy hogy ugyanahhoz a dokihoz járunk magánban, és nekem meg a cukros lötyit írta elő, pedig direkt rákérdeztem, hogy nem lehetne-e, és azt mondta, hogy nem, nekem ez kell, mert ezzel derül kis, hogy van-e gond, vagy nincs...


Szóval ha nagyon akarod, biztos bárhol el lehet intézni...

2013. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 9. kerületi vagyok, amúgy is a Mester u-ba tartozom.

Köszönöm a segítő szándékot is, tényleg, őszintén. Amennyiben az eredmény kétséges lesz, természetesen megcsináltatom a lötyiset is, szó nélkül, a biztonság kedvéért. Addig azonban ellenzem ekkora löket cukor fogyasztását éhgyomorra. Akkor is, ha egyszeri alkalom.

2013. jún. 26. 10:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kétséges eredmény...

Valószínű jó eredményed lesz, nagyon ritka ezzel a rossz eredmény, csak ha már nagyon durva az eltérés, úgyhogy nem fog kiderülni, hogy nem kellene-e kordában tartani minimálisan legalább, és ez veszélyezteteti a babád egészségét...

Igazából a próbareggeli azoknak van kitalálva, akiknek egyébként nagyon megterhelő lenne, pl ikrek esetén. Az, hogy sok orvos nem veszi komolyan, és mégis próbareggeliztet, hát no comment...

2013. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez épp fordítva működik. Ha a cukros kétes lesz, akkor utána már csak reggelizőset csinálnak, hogy ne terheljék túl a szervezetedet, de könnyen lehet, hogy a zsemle-tejjel megbirkózol, de a cukorral már nem.


75g cukor épp annyi, amennyi egy nagy szelet Eszterházy tortában benne van!! Az nem olyan rengeteg, épp ezért kell ezt megcsinálni, mert a vizsgálat így mutatja ki, hogy tud-e elegendő inzulint termelni a szervezeted a cukor megfelelő lebontásához.


Ha jót akarsz magadnak és a babádnak, akkor menj a cukros terhelésre!

2013. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

75 gramm cukor a tizenharmad része az éves cukorfogyasztásunknak a férjemmel együtt. 1 év kb. 1 kg, 2 személyre, azaz kb. 2 havi adagom egy pohárban.

(Persze eszem szénhidrátot rendesen.)

2013. jún. 26. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!