Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esetleg valahol terhességi...

Van esetleg valahol terhességi táppénz kalkulátor? Nem találtam google-lel. Az érdekel, hogy ha 270. 000 a bruttóm, mennyi pénzt kapnék, ha el kellene mennem az utsó 1-2 hónapra táppénzre?

Figyelt kérdés
Köszi.
2013. jún. 26. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Az utolsó hónapban nem érdemes táppénzre menni, inkább vedd igénybe a tgyást, amit szülés előtt 28 nappal tudsz igényelni és bruttó átlagbéred 70%-a, ha még idén igényled, akkor a 2012-es béredet nézik.

Táppénznél szintén a 2012-es béredet nézik, ha van 180 bérezett napod. Egy átlagot számolnak, annak a 60%-a a táppénz. Ha több mint 2 éve dolgozol.

bruttó 270 ezer alapján a napi bruttó táppénzed 5786 Ft. Vagyis bruttóban a táppénzed kb. 173.580 Ft, ebből kézbe 145.800 Ft körül kapnál. De a táppénz összegébe beletartozik a nem rendszeres jövedelmed is, ha van, így ez egy nagyon nagy feltételezett összeg, csak ha simán a bruttó 270 ezerrel számolok.

2013. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Több mint két éves folyamatos munkaviszonyom van, évi néhány nap táppénzzel. Szóval, megvan a szükséges biztosítási napjaim száma.

Tavaly nagyon sokat túlóráztam, 300-350.000 körül volt a bruttóm, akkor az is beleszámít a táppénzbe? Ezt a napok alapján számított összeget csak a munkanapokra fizetik, ugye? Szóval nem az adott hónap összes napjára, ugye? Az adójóváírás is jár a táppénzes hónapokra is, ha jól tudom, szóval akkor a nettó egy meglévő gyerek és a baba mellett 20 ezerrel több, jól gondolom?

Köszönöm!

2013. jún. 26. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!