Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitol szurhat a hasam ha nem...

Mitol szurhat a hasam ha nem ulve pisilek?

Figyelt kérdés

Mitol szurhat a hasam ha nem ulve pisilek?

Nem szoktam sehol leulni a wc-n csak itthon. Csak fole szoktam guggolni, de most ha nem ulok le szur a hasam es alig akar kijonni.

Evek ota van ves problemem, de most nem fazhattam fel, mert nagyon vigyazok.

Nem erzem, hogy beteg lennek.Nem faj a vesem, es semmi olyan erzesem nincs mint a vese gondoknal.

Szerintetek mennyek orvoshoz akkor is ha tudom, hogy nem felfazas?

Mar olyan sokszor volt vese gyulladasom, hogy tudom, hogy milyen amikor elkezdodik.

Ez pedig azota tart miota no a hasam.

21+4 napos kismama


2009. okt. 14. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az is lehet hogy a baba épp olyan helyzetben van hogy nyomja a vesédet van ilyen de kérdezd meg az orvost
2009. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

En a hugyholyagra is gondoltam, mert eleinte is azzal szeretett jatszani.Semmi bajom nem volt aztan meg rohanas mert bepisilek.

Most azt csinalom, hogy domestos torlokendovel alaposan korba torlom a wc uloket es sok reteg wc papirt teszek ra.

Nyilvanos wc-t nem hasznalok csak a munkahelyen, de eleg para ez igy is, mert eddig ha Afrikaban valaki tusszentett 1 perc mulva huvelygombam volt.

Eddig lekopogom semmi baj :)

2009. okt. 14. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Vegyél wc tehető papír védőréteget, lehet kapni drogériákban.

Biztos a baba nyom valamit, azért van a gondod, én mindneképp elmennék előbb nődokihoz, majd urológushoz is.

2009. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha ez ilyen konnyen menne :D

Angliaban nem vizsgalnak meg, igy nogyogyaszt sem lattam meg eddig.

Itt a terhesgondozas kimerul 2 uh-ban es 2 vervetelben es a vedonoi talalkozasokban.

Nogyogyasz akkor van ha elvetes van.

A vedonommel kell beszelnem errol, de hozza nem kaptam csak 4 het mulvara idopontot.

Azert kerdeztem toletek, hatha van valakinek tippe.

Aloe Verat iszom es kamilla teat, de ha felfazas lenne elmult volna mar, vagy rosszabbodna.

De semmi valtozas.A sima pisiles nem okoz gondot.Olyan mint a baba elott. Bar elotte is nehezebb volt guggolva pisilnem mint egyebkent.De ez szerintem normalis, hiszem a sulyod is tartani kell.Inkabb a szuras idegesit.

A haziorvosom nem tud mit mondani erre csak azt, hogy beszeljek a vedonovel.

Akkor marad a varakozas :(


Ha valakinek van tippe, hogy mitol lehet akkor szivesen fogadom.koszonom elore is!!

2009. okt. 14. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a válaszokat, az jutott eszembe, hogy valószínűleg a hólyaggal lehet a baj. (kicsit morbid lesz)

Mivel a félidőben jársz a baba már nem olyan pici, már kicsit átrendeződtek a belső szerveid. Valószínű, hogy a hólyagod is lejjebb került és ahogy guggoló pózban próbálsz pisilni, az is lehet, hogy kicsit "megtörik a hugyvezeték és nehezebben jön ki. Nekem is nehezebb volt amikor nagyobb volt a hasam, ki kellett húznom magam a WC-n, mert máskülönben hiába "nyomtam" nem jött ki.

A szurkálás nem biztos, hogy a vese, lehet egy pici hólyaghurut is, vagy ha mostanában többet pisilsz, a megterhelés is lehet az oka.

Kicsit más... 4 hét múlva kaptál időpontot???? és ha valami nagy baj lenne, vagy sürgős kérdésed lenne????

Ez nem semmi és akkor még mi panaszkodunk az egészségügy miatt......Pfff

2009. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, a hasad szur vagy inkabb az oldaladnal? Nekem az oldalamnal szurt olyankor es en azzal magyaraztam, hogy erolkodes.. Mert amikor pl nehezebbet emeltem, ugyanugy szurt ugyanott.. Egyebkent ha ugy erzed valami nem stimmel, akkor kerhetsz koztes idopontot is a MW-nal vagy a GP-nel.

Remelem, minden ok lesz!

2009. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos arra felkészítettek a barátnőim, hogy a vége felé nem nagyon tudok majd guggolva pisilni, csak, ha ráülök a wc-re.Már elkezdett rendesen nőni a hasam, ezért nem is nagyon tudom megtartani magam, csak ha nagyon muszáj, de akkor meg úgy érzem, hogy nem ürült ki a hólyagom.

Én vettem wc-re rakható papírt, meg fertőtlenítő törlőkendőt. (a törlőkendő arra is jó, hogy a kezemet megtöröljem, ha nem tudok rendesen kezet mosni. Egy kis műanyag dobozban van, jól zárható és a táskába simán belefér.)Körbe szoktam törölni a wc-t (pl. munkahelyen) és rárakom a papírt. Ha olyan helyen kell elmenni wc-re, hogy bizonytalan vagyok a higiéniával kapcsolatban, akkor nem ülök rá.

Elképzelhető, hogy tényleg nyomja a baba a húgyhólyagodat azért szurkál. Amikor csak tudsz próbálj meg ráülni a wc-re, hogy rendesen kiürüljön, mert a bennmaradt vizelet is okozhat gyulladást. A következő por, amit bemásoltam orvosi felügyelet mellet terheseknél is alkalmazható (húgyuti fertőzések kezelésére való). De nem biztos, hogy nálad ez a probléma, mert akkor nem csak guggolásnál fájna.

[link]


Szerintem azért mindenképpen konzultálj egy orvossal, nem hiszem, hogy ha gondod van akkor nem foglalkozik veled senki. Érdekes, hogy mennyire különbözőek az ellátások. Minket meg szinte minden héten vizsgálatra küldenek (Ki tudja, hogy melyik a jobb. Így meg állandóan stresszelve vagyunk, hogy ha valami eredmény nem olyan mint másoknak, vagy nem akkora a baba, mint amekkorát a neten olvasunk, hogy kellene lennie)

2009. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Valoszinuleg a nagy has miatt lehet szerintem is.

De gondoltam meg kerdezem itt is.

Felhivom a vedonom, hatha telefonon mond valami okosat :D

Nekem nem hianyzik a sok vizsgalat.

Az uh lehetne tobb is, de ha problemat gondolnak nagyon sokat foglalkoznak Veled (sokkal jobban mint otthon).En kaptam plusz uh-t, mert a ferjemnek szivbetegsege van es azt szurtek ki.

2 het mulva megyek haza es elmegyek nogyogyaszhoz is.

Lesz vizsgalat es 4D-s uh is.

2009. okt. 15. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!