Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Áramütés terhesen?

Áramütés terhesen?

Figyelt kérdés

Ma a fürdőszobába a tükrös szekrénybe nem éget az egyik égő és fölnyúltam a kábelt megmozgatni és megrázott az áram , pár másodperces volt csak a kezemen éreztem , nem tudtam hogy a kábelről lejött egy kisdarabb és a drótot fogom meg.


Utána természetesen felhívtam a védőnőm és azonal fogadott és megnézte a szívhangot amit hála istenek rendben talált , a pici is mozog . Lehet baja a babámnak ?


2013. jún. 28. 23:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
30+5 hetes vagyok
2013. jún. 28. 23:49
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha akkor rögtön nem lett baj, akkor már nem is lesz.
2013. jún. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hogy megnyugodj: anyu velem volt terhes kb 35 hetes, mikor a régi hajdú mosógép úgy megrázta, hogya földhöz csapódott.

Nagyon megijedt, azonnal hívtak orvost, míg kijöttek anyu megmozgatta jól a hasát és mozogtam.

Az orvosok is mondták, hogy nem történt hál kstennek semmi.

Ha mozog ütés után, akkor szerintem semmi, de érdemes a dokinak megemlíteni:)

27+1hkm

2013. jún. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz már baj ha eddig nem lett. Máskor azért ne csinálj ilyeneket, inkább vérd meg párod és majd ő megcsinálja :)
2013. jún. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez lehet hogy így nem teljesen igaz, de azért jó közelítés: azonos erősségű (fizikusoknak: effektív erősségű) egyenáram és váltóáram ütése kb. egyforma veszélyes, de váltóáramnál a tünetek azonnal jelentkeznek, egyenáramnál később is lehetnek. Szóval ha nem jelentkezett azonnal semmilyen tünet (eltekintve attól, hogy nagyon megijedtél), akkor valószínű nincs bajod.
2013. jún. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan jártam, csak a fürdőszobai páraelszívóval :( ha érzed mozogni, minden rendben van, de h. megnyugodj elmehetsz a dokihoz egy uhra.
2013. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32 hetes terhes voltam a középső fiammal, mikor a keverőtárcsás mòsògéppel mostam. Mikor szedtem ki a ruhákat a gépből, engem is megrázott a gép. Az egész testemen éreztem. Elmentünk a biztonság kedvéért a dokimhoz aki megnézett, hálistennek a fiammal minden rendben volt. Azòta már lassan 5 éves. Szerencsére nagyobb volt az ijedtség.
2013. jún. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal kórházba kéne menned. Terhesség nélkül nálad is okozhat szívritmuszavart órákkal később is, minimum EKG-t kell csináltati. A húgomat este rázta meg, éjszaka bent tartották megfigyelésre. Gondolom, terhesen fokozottan veszélyes a dolog.
2013. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne csak a baba miatt aggódj! Áramütés után 24 órán át megfigyelés alatt szokták tartani az embert, mert leállhat a szív. Férjem kollégája így halt meg huszonévesen. Nem ijesztgetni akarlak, de ezek tények.
2013. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, mekkora áramütésről van szó, nem ?

A kérdezőt azért nem rázta meg durván, a védőnője biztos tovább küldte volna, ha kell.

2013. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!