Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van. Teljes kiőrlésű lisztből készült nokedlit lehet enni? És ha sütök gyümölcsös sütit teljes kiőrlésű lisztből édesítővel, nulla cukorral, akkor az mondjuk lehet az uzsonnám?

Figyelt kérdés
100% teljes kiőrlésű lisztből készítem el, és persze csak annyit ennék belőle, amennyit a diéta szerint lehet. De egyszerűen már nem jut eszembe más köret, mert ugye a krumpli (jaj de hiányzik :-)), rizs, tészták kilőve, így erre a házi megoldásra gondoltam. Az édességekkel is meg vagyok lőve, nagyon édes szájú voltam, és nagyon hiányzik egy kis süti. A diabetológián azt mondták, hogy még abból sincs gond, ha néha eszünk egy-egy szelet cukrász sütit, de én azt nem bírnám nyugodt szívvel megenni, ahogy semmi más édességet sem, így arra gondoltam, hogy sütnék fehérliszt és cukor mentes gyümölcsös-túrós sütit. Abból lehet enni, ha megszámolom a ch tartalmát, és annak megfelelő adagot szelek magamnak?
2013. júl. 6. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, lehet enni belőle akkora mennyiséget, amekkorát enged a diéta, DE a tk. lisztben is van szénhidrát, csak lassabban szívódik fel, mint a fehér liszt.

Láttam pl. a Sparban, de szerintem máshol is van, szénhidrátcsökkentett bagettet, szerintem azt is ki lehet próbálni. Illetve úgy tudom, a Norbi kenyér is szénhidrátcsökkentett, de abban elég sok az adalék.

Illetve arra is figyelj, hogy a gyümiben is rengeteg a cukor.

Köretnek nem jó husi mellé a saláta, paradicsom, ubi?

2013. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, hogy van a teljeskiőrlésű lisztben, gyümölcsben is ch, ezért ezeket ugyanúgy számolom, így tartom a napi 160 ch-t. A köretekkel az a bajom, hogy mióta terhes vagyok sok zöldségtől az epém és a gyomrom is teljesen kikészül illetve nagyon puffadok (pl.: paradicsom, paprika, bab, borsó, retek, tök, cékla, sóska, spenót, káposzta, zeller). Ami zöldségek nem okoznak bajt az az uborka, cékla, saláta, répa. De ez nem valami sok. :-S És félek attól, ha még a napi 160 ch-t sem eszem meg, baja lesz a babámnak. 27 hétig össz-vissz 6 kg-t híztam, és nagyon soványan kezdtem a terhességet, egyedül a hasam, ami valahogy kinéz, a kezem, lábaim, arcom már-már kórosan sovány.

2013. júl. 6. 09:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is terhességi diabétesszel "küzdök" , 7 hete derült ki. Nincs kilőve sem a rizs, sem a tészta, ez mondjuk legyen durum és spagetti vagy makaróni. Nem tudom ki a diabetológusod, de a cukor TILTOTT! Nálunk egy mottó van, ha nem eszel KRISTÁLYCUKROT vagy ezt tartalmazó ételeket, és naponta 6x étkezel betartva az előírt szénhidrátmennyiséget és adagokat, akkor már nem ronthatod el. Mi 3 hetente járunk étkezéses napra ahol veszik a vért étkezések után, illetve előző nap 24 órán át vizeletet kell gyűjteni, ezt kielemzik stb., visszamenőleg pár hétre lát6ják a ch háztartásunkat, fruktozamint néznek stb., ez alapján történik a kezelés. kaptunk tájékoztató anyagot és mintaétrendet is, ha akarod elküldöm emailben.
2013. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok ismét, mennyi lett a terhelésesed? Nekem 10, glükóz teszttel 120 perc után.
2013. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
75 grammos glükóz víz ivása után 2 órával 9,2 lett. :-S Az éhgyomri előtte csak 3,8 volt. Utána elkezdtem diétázni, aztán két hét múlva kellett mennem újra vérvételre. Az éhgyomri itt is alacsony lett, csak 3,6, de a reggeli utáni egy órával 7,3. Pedig 30 ch-t ettem, ahogy kell és lassan felszívódót. Most 20 grammra csökkentette a diabetológus a reggelit, és két hét múlva újra mennem kell. Közben elkezdtem mérni itthon is (doki szerint nem szükséges, hát erre inkább nem mondok semmit). Étkezés után 1 órával elég vegyes képet mutat a dolog, 2,8-6,7-ig minden volt már. Arra gyanakszom, hogy talán azért alacsonyabb itthon (munkahelyen), mert étkezés után nem csak ülök mint az sztk-ban, hanem takarítok, dolgozok, és a mozgás is biztos sokat jelent.
2013. júl. 6. 13:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is 160 g CH-os diétám volt, de én simán ettem rizst is krumplit is, a mennyiségre figyeltem. Miért nem ehetsz ezeket?
2013. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, a mozgás az nagyon sokat számít.

1.

2013. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta, hogy felejtsem el a krumplit, rizst, tésztákat, fehér lisztes, cukros dolgokat. Köretnek csak zöldség. De nem gondoltam, hogy ennyire érzékeny lesz az emésztésem a zöldségekre, bár gyanakodhattam volna, mert ugyan hányingerem sosem volt, de szörnyű refluxxal küzdök már az eleje óta.
2013. júl. 6. 17:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Mégis hogyan felejthetnéd el, a gabona nagyon fontos a diétában, pláne hogy zöldségből akkora mennyiséget kellene megenned hogy meglegyen az ebédre pl. a CH mennyiség, amit meg sem tudnál enni. Pl. ebédre ha eszel egy sült csirkecombot (0 CH 9, köretnek szárazon kimért 5 dkg rizst (főzve kv. 15 dkg 35 g CH), majd utána pl. 20 dkg alma vagy eper vagy málna vagy szeder ez 14 g CH) mindegyiknek 7 g a CH tartalma/10 dkg ) akkor megvan az 50 g CH pl. ebédre. Mondjuk magadnak kell kitapasztalnod hogy mire hogyan reagálsz, nekem a burgonya nagyon viszi fel így azt elhagytam, de rizst, tésztát eszek, csak ki kell számolnod mennyit ehetsz. A rizst és tésztákat szárazon mérve kell számolni, találsz táblázatokat a neten, sokat használom a kaloriaguru.hu oldalt. Egyébként tényleg mérd étkezések után egy órával, 7 alatt kellene lennie, de látom nálad nem lesz gond. :-) Csak tartsd be amit kell. Én 180 grammon voltam egy nap, ez úgy oszlott el hogy reggeli: 40 gramm, tízórai: 20 gramm, ebéd: 50 gramm uzsonna: 20 vacsora : 30 gramm, pótvacsora.: 20 gramm. De 3 héttel később sok aceton volt a vizeletben ami a szervezet éhezésére utal, fogytam is sokat, viszont a reggeli utáni értékem mindig 8 körül volt, így felemelték 200 grammra a napi adagomat és reggelire csak 20 grammot ehetek, viszont tízóraira 40 -et, és az uzsonnát és a vacsorát emelték még meg. Egyébként nekem pl. bizonyos gyümölcsök is felviszik rendesen a cukrot határértéken felülre, ezért érdemes neked is táplálkozási naplót vezetned, hogy vissza tudd nézni mit egyél, és mit nem. Elég macerás, főleg főtt ételek számolásánál, sokszor úgy vagyok vele hogy inkább egyszerűbbet főzök mert úgy biztosan ki tudom számolni. Én még mindig nem vagyok teljesen képben, szerintem mire megszülök, addig jövök bele. :-)
2013. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
csirkecomb (0 CH ) így akartam írni.
2013. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!