Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a vérnyomás teljesen...

Adri1616 kérdése:

Ha a vérnyomás teljesen normális a 123-as pulzus okozhat bajt?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen mértékű nyugalmi pulzus kompenzál valamit. Mindenképp orvosi ellenőrzést igényel.
2013. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt az emelkedett pulzus normális

De ez a 123 nekem magasnak tűnik . Eddig bekem a legtöbb 109 volt, nem nyugalmi helyzetben . Nyugalmi 102.

Ezt jelezd az orvosodnak mihamarabb!

28+3hkm

2013. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Terhesen valamivel valóban magasabb a pulzus, de 100 felett már mindenkinek magasnak számít, még a kismamáknál is.

Szóval orvoshoz kell menni, csinálnak egy belgyógyászati kivizsgálást és valószínűleg szívritmus szabályozó gyógyszert fogsz kapni, ha úgy látják, hogy szükséges.

2013. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kerria ***** válasza:

Nekem most mértek ennyit (120), 25.hetes védőnői tanácsadáson.


DE:

- kislányom beteg (39 fokos lázzal) hajnal 4 óta szenvedünk

- alig aludtam,

- alig ittam....

szóval mindenképp kedvezőtlen behatások értek. Sajnos a vérnyomásom is magasabb lett (140/100)


Pénteken megyek vele dokihoz, addig folyamatos kontroll-t írt elő a háziorvos/védőnő.

Remélhetőleg tényleg 'csak' a kislányom állapota miatt vagyok feszültebb, idegesebb és emiatt. Ha nem, akkor alapos kivizsgálás lesz belőle.


Nálad volt valami kiváltó ok?

Ittál elég folyadékot?

Nyugalmi állapotban nézted?

2013. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
26 hkm vagyok és ezt az értéket házimunka közben mértem. Beszéltem az orvosommal azt mondta természetes h mapasabb a terhesség alatt a pulzus ha zavar menjek el a háziorvoshoz ő tue erre gyógyszert felírni. Viszont én meg nem bízok a gyógyszerekben a terhességem alatt.
2013. júl. 8. 12:10
 6/10 A kérdező kommentje:
elnézést az elgépelésekért. Talán a felújítás miatt lehetek feszültebb de ezt sem érzem.
2013. júl. 8. 12:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség alatt végig 120-150 között volt a pulzusom,a vérnyomásom meg normális volt.

Azt mondta az orvosom,hogy terhesség alatt amugy is magasabb.Ha neked nem okoz panaszt,akkor nincs vele teendő.

Szedhetsz rá gyógyszert,de azzal többet ártasz a babának.

Ettől neki semmi baja sem lesz,hogy a te pulzusod magasabb.

2013. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te teljesen ráéreztél az aggodalmamra. Én is úgy érzem inkább viselem a kis szédelgést minthogy aggódjak milyen hatással van a babámra a gyógyszer. Jól tudom h amíg az ő pulzusa alatt marad az enyém addig nincs rá hatással?
2013. júl. 8. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem magas volt a pulzusom, mondjuk én toxémiás is voltam, kórházban is feküdtem. És én kaptam szívritmus szabályozót az ilyen pulzusértékekre, mint amit itt sokan írnak.

Amúgy ha kell a gyógyszer, akkor kell.

Higgyétek el, hogy az sem egy jó dolog, ha hirtelen felpörög az ember szíve.

Mindenképpen kérdező, menj szakorvoshoz és majd ő elmondja, hogy jó ez így vagy nem.

2013. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Abban maradtunk, hogy ha nem megy 100alá akkor holnap délután elmegyek a háziorvoshoz és ő eldönti mi a teendő.
2013. júl. 8. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!