Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor éreztétek eloszor...

Mikor éreztétek eloszor mozogni a babátokat (elso terhességnél)?

Figyelt kérdés
16 ès fèl hetes vagyok, elso babàt vàrom, de akàrhogy figyelek, koncentràlok :), mèg nem èreztem semmi fèle mozgàst. Pedig uh szerint nagyon ficànka...Mikor eloszor èreztètek, utànna màr minde nap? Vagy az elso mozgàsok utàn mennyi ido telt el a kovetkezoig?
2013. júl. 11. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a 16. hét végén éreztem először. Aztán nem éreztem minden nap, nem is voltam benne biztos, hogy ő az, amíg nem volt rendszeres. A 18. héttől már minden nap éreztem, a 20. héttől pedig már jó nagyokat rugdosott, azt már nem lehetett összekeverni semmivel.
2013. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én 18 vagy 19 hetesen, a villamoson ülve éreztem először. :) arra már nem emlékszem, mikortól éreztem rendszeresen.
2013. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19 hetesen
2013. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16 hetesen és minden nap éreztem. Hol erosebben, hol gyengébben, de éreztem.
2013. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kicsit irígykedve nézem-olvasom az itteni kismamákat, mert én apró pici pöckölés-félét érzek kb. a 16. hét óta, és kicsit egyértelműbben a 19. hét óta, de én rendes "rúgásokat" még mindig nem érzek, pedig 20 hetes vagyok. Köze lehet ahhoz, hogy eleve ki vagyok párnázva, plusz még a méhlepény is elől tapad. Most már kb. naponta érezgetem, de van hogy másfél nap is eltelik két ficergés között. Szerintem még bőven ráérsz érezni naponta, amennyire én tudom, úgy a 24. héttől KELL érezni mindenképp, alkattól és tapadástól függetlenül.
2013. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Misszabza ***** válasza:
Én a 17.hét közepén már tudatosan figyeltem ,hátha megérzek valamit odabentről. Egyik este félig ülő helyzetben az ágyban, éreztem 1x valami furcsát, mintha morognának a beleim vagy nem is tudom "pillangózásnak" is lehetne hivni. De nem volt egyértelmű még,csak volt egy sejtésem. Utána 3-4 napig semmi. A doki is megdicsérte a babánkat hogy milyen kis aktív az UH-on, de még akkor nem nagyon éreztem őt. Amint betöltöttem a 18.hetet aznap pontban este 6 kor (épp az apukája keze volt a pocakon) egy érezhető, egyértelmű RÚGÁSSAl jelzett nekünk hogy ez már ő volt,és folytatta még félórán át, utána gondolom elaludt :) Csak azt furcsálltam hogy hogyan érezhette az apja is ilyen korán,főleg hogy van rajtam súlyfelesleg is. (de viszont az is számit, hogy a lepény hol tapad, nekem pl: hátul ,igy ez nem hátráltatott az érzékelésben) Azóta minden nap érzem, és egyre erőteljesebben rúg, már ott tartunk hogy néha fájdalmas is, akár a forgolódása,akár a rúgása. Édességre általában beindulnak, és főleg este,vagy étkezéskor ! Boldog babavárást ! 24 hetes kismama
2013. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elsőt 20. héttől kezdve folyamatosan egyre erősebben mellső fali lepénnyel, másodikat 15 hetesen szintén mellső fali lepény tapadással.
2013. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én a 14. hét végén éreztem először rezgésféleséget, de csak pillanatnyi időkre, meg "bugyborgást" is vagy hogy mondjam. :D Jelenleg a 16. héten járok én is, és tegnap délután éreztem egy nagy pukkanásszerűt a pocimban a rezgések közepette. :) Szerintem ezeket már ő csinálja. :)

Ezek szerint nálatok is karácsonyi baba lesz? :)

2013. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16. héten éreztem két alkalommal,hogy ,,valami,, megérintette bentről a hasfalamat :D Nem is mondtam senkinek,mert tudtam,hogy azt mondják majd hogy korai :) VIszont a 18.héttől mindennapos,akkor döbbentem rá,hogy már előtte is a lányomat éreztem :)33hkm
2013. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszi Mindenkinek! :)


17:49-es: igen, pontosan dec.28-ra vagyok kiirva. Nàlunk elso baba, kisfiu lesz. :)

Màr nagyon vàrom, hogy èrezzem, mert mèg a pocim sem igazàn no. Az uh szerint minden rendben, de jo lenne màr làtni-èrezni is, hogy lakik odabenn Valaki! :)

2013. júl. 11. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!