Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetkiai vizsgálat? Tényleg...

Genetkiai vizsgálat? Tényleg felelőtlen vagyok?

Figyelt kérdés
38 évesen a 3. gyermekemet várom. 12 hetes uh+kombinált teszt tökéletes, az Istenhegyi klinika genetikusa és biológusa szerint is felesleges az amnió vagy a korionboholy vizsgálata. 16 hetes AFP mértani közép eredmény, tökéletes. 18 hetes kórházi (3 perces) genetikai uh napra pontosan akkor mérteket mért, mint a menzesz szerinti idő, ép végtagok, 4 üregű szív, 3 eres köldökzsinór, súlya, hossza tökéletesen megfelel a korának. 20 hetesen megyek az Istenhegyire a második genetikai uh-ra, de a mai kórházi ultra rövid uh-n azt mondta a doki, hogy bár minden eredményem tökéletes, de a korom miatt igen nagy felelőtlenség, hogy nem szuratom meg magam és nem megyek el a Bajcsyba genetiaki tanácsadásra. Tudom, hogy a két egészésges gyerek és a jó eredmények nem 100%, de tényleg annyira felelőtlen lennék? Tök jól vagyok, a baba szépen mozog, 19 hetesen 4,5 kg-t híztam, szóval annyira jól éreztem a bőrőmben magam...eddig. Lépjek túl a mai doki beszólásán, vagy...?

2013. júl. 19. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mennék amniora, ha nem látnám, hogy az eredmények alapján indokolt.
2013. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ráadásul most vagyok 19 hetes. mire odakerülök és megjön az eredmény, már 22-23 hetes leszek. Akkor már elvileg életben is maradhatna, ha megszületne. Egy ennél sokkal kisebb babát sem tudnék megölni, nemhogy őt.
2013. júl. 19. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyértelmű, ne menj!Az orvosok szeretnek paráztatni!
2013. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. Az orvosok szeretnek paráztatni - mert ez a dolguk! Mindent el kell követniük, hogy később, ha valami baj van, ne lehessen őket felelősségre vonni, mondhatnám úgy is, teljes szakmai felelősséggel tartoznak!

Másrészt, tegyél érzésed szerint, én úgy tennék, ahogy az eszem és a szívem megegyeznek. Ha tökéletesen jól érzed magad a bőrödben, minden rendben is lesz, tisztában vagy egyébként teljes mértékben azzal, hogy a te döntésed a te felelősséged, én azt gondolom. Biztos vagyok benne, ha ennek negatív következményei lennének, azt is vállalnád, szóval felnőtt ember vagy felelősségérzettel, én békén hagylak, és minden jót kívánok neked, boldog babavárást és babázást!

2013. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Leírom az én történetemet,hátha segítek: 39 évesen szültem a második babámat,tökéletes eredményeim voltak(uh,Afp),nem csináltattam genetikai vizsgálatot,makk egészséges kisfiam született.Most 41 évesen várom a harmadik babánkat,tökéletes uh,afp ,Hajdú Krisztinánál is voltam,de megcsináltattam az amniót,pedig mielőtt megszúrt volna megkérdezte,hogy biztos akarom,mert minden rendben van a babával.Én úgy éreztem,hogy 40 felett szeretném megcsináltatni és igaza volt Hajdú Krisztinának,mert tökéletesen egészséges a babám,felesleges volt.Boldog babavárást!
2013. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, mint te, integrált teszt, genetikai ultrahangok jók voltak, viszont az amnio vetélési kockázata 1%, nagyobb, mint az esély, hogy Down kóros lesz a baba.

35 fölött volt a két terhességem, és ezek mellett a vizsgálaok mellet lett két egészséges gyerekem.

2013. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy felelőtlen, minden rendben van, semmi oka szúratni, plusz ha így is úgyis megtartod pláne semmi értelme, ne foglalkozz velük!
2013. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok 11 hetes terhes. A 4. babát várom de ha rendben lesz minden eredményem biztos hogy nem fogom meg szuratni magam.Volt benne részem az elsőnél hát köszönöm szépen. Nem mellesleg teljesen egészséges fiam született akkor. És most sem lesz másképp. Nem vagy felelőtlen.
2013. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valszat! Orommel olvastam, hogy tovabbra sincs ujabb erv az amnio mellett. Egyebkent a dokit kerdeztem, hogy miert gondolja igy es annyit mondott, hogy csak a korom miatt.

Amugy a hugom 32 evesen megcsinaltatta, mert Hajdu Krisztina javasolta es teljesen jo lett az eredmenye. Az mas dolog, hogy a pici fiu szivbetegen szuletett. (Mara teljesen jol van)

2013. júl. 19. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!