Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem jelent rosszat ugye ha...

Nem jelent rosszat ugye ha túl sokat mozog a baba?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat mozog és erősen rugdos. Ez nem jelenti azt ugye h nem érzi már jól magát odabent? A köldökzsinór nem tekeredhet ilyenkor rá ugye? Fejvégű... Ti mit tapasztaltatok ha nagyon sokat mozgott? Volt belőle baj? Szerdán vtam NST-n, minden rendben volt.


36+2 h km


2013. júl. 19. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Ilyenkor mindig bizonytalan vagyok, hogy orjak-e vagy sem. Nem szeretnelek riogatni semmikepp! De nekem van ismerosunk, akiknek a szules elotti napon halt meg a baba es az anyuka azt meselte, higy elotte 2 napig nagyon aktiv volt es fajdalmasokat rugott. En biztis azert mert az ismerettsegi koromben tortent, bemennek a korhazba, nezzek meg. Az en szuleszorvosom es a gyerekorvosunk is azt szolta mondani, hogy inkabb +1 hivas, latogatas, mint 1-el kevesebb. En a 3.babamat varom es a hugomnak azt javasoltam amikor szult, hogy mostantol fogadja meg: a sajat gyereked erdekeit csak te tudod megvedeni. Ha te nem allsz ki erte, nem harcolsz, akkor mas sem fog. Nezzek meg a babat es nyugtassanak meg! Ha minden ok, akkor sem kell elnezest kerned, ez a dolguk! A normalisabb korhazakban ebbol nem is csinalnak gondot. Foleg az utolso hetekben elso babanal. Minden jot!
2013. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam olyanról, hogy a gyakori mozgás bajt jelezne. Nyilván erősebbet rugdalnak a babák, hiszen már nagyobbak, a kisebb mozgások is már lényegesen erősebbek, mint eddig bármikor. Nem férnek rendesen el, össze vannak "gömbölyödve", próbálkoznak fészkelődni, helyezkedni. Nekik sem olyan kényelmes már a pocakban. Sokan elfelejtik, hogy ilyenkorra már szellemileg is igen fejlettek, (átlagosan annyira, mint egy újszülött) és ebből adódóak a külvilág ingereire is érzékenyebben reagálnak. (Emlékeznek, hallanak, a pocakon keresztül némi fényt is látnak már, álmodnak, stb...)

Szóval, ha így nézzük: reális, hogy intenzívebb a mozgásuk.

A mi babánk a kezdetektől fogva rengeteget mozog, és érdeklődtem is az orvostól, hogy ebből lehet-e baj. Őt idézem, mikor mondom: akkor jó, amikor mozog, mert akkor biztosan jól van.

A bajt az jelezheti, ha nem mozog. A köldökzsinór pedig rátekeredhet egy kevésbé mozgékony, nyugis babára is. Ez nem az aktivitás függvénye.


35 hkm

2013. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kérdés nem az volt, hogy baj-e, ha mozig, hanem a normálistól eltérően sokat mozog éscfájdalmasokat rúg. És az szerintem figyelmet érdel.
2013. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Először nagyon megijedtem h azt is jelentheti amit az első válaszoló írt, majd a 2. válaszoló megnyugtatott, mert abban is van igazság h nagy már és kevesebb a helye, jobban érezhető minden mozgása.
2013. júl. 20. 06:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából úgy értettem a mozgásokat h amikor belelendül nagyon sokat és erősen mozog. Gondolom akkor lehet ébren. Mert máskor meg gyengébbek a mozgásai, lehet akkor meg alszik, csak fészkelődik. Csak ilyesztő h amikor fent van milyen erős és aktív. De remélem ez a normális kategóriába tartozik még. Jövő héten megyek a dokimhoz és én is megkérdezem.
2013. júl. 20. 07:02
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ugye mostanra már vannak ébrenléti és alvási periódusai. Ahogy mi is, úgy ő is mozog álmában, csak akkor nem olyan nagyon nagyot, hanem éppen hogy fészkelődik. Ráadásul nem csak érzékeli a külvilágot, hanem már reagál rá, így azért is mozoghat erősebben, mert pl. valami zavarja.

De ahogy már írtam, a szűkös hely miatt már az apróbb mozdulatokat is érezzük. Néha komolyan csodálom, hogy egy kész kis emberke olyan pici helyen elfér...

2013. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!