Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tenyleg igaz hogy ha mar van...

Tenyleg igaz hogy ha mar van szivhang akkor lecsokken a veteles kockazata valamennyire?

Figyelt kérdés

es a 12. Het utan pedig minimalis az esely vetelesre?

Mikortol lehet megnyugodni teljesen? Az egyik orvos azt mondta nekem hogy kb a 24. Heten mar biztosan megmarad a baba es nem lesznek komplikaciok altalaban.

De ma olvastam hogy volt akinek a 36. Heten "nem lett" szivhang.

Tudnatok tapasztalatokat leirni ilyen temaban, mar akinek nem kellemetlen rola beszelni.

Koszonom


2013. júl. 21. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Inkább a 16. hét, ilyenkorra tapad meg általában stabilan a méhlepény.

De nem kell rémeket látni, mert bekattansz, hiszen probléma bármikor előfordulhat, akár a terhesség utolsó napján, vagy szülés közben is, de a legtöbb terhesség rendben lezajlik, gondolj inkább erre.

2013. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos komplikáció az egész terhesség alatt adódhat bármikor,de ilyenekre nem szabad gondolni sem,mert a negatív gondolatokkal be lehet vonzani a rosszat!!!

Egyébként azt mondják,hogy az első 12 hét a kritikus,és aztán csökken a vetélés kockázata.

2013. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos csak akkor lehetsz ha már kint van. '2-20 hetesen még van 1-1 genetikai uh, ha ott rendben van minden és addig kihúzta a baba akkor azért nagy eséllyel megmarad. 6 hét előtt a legnagyobb a vetélés esélye, 12 hét után ez csökken, 24 héttől pedig nem vetélésről ha nem halva szüléséről beszélünk. (akár beindul a szülés, akár a szíve áll le és meg kell szülni) Ezek után ott áll még a köldök zsinór nyakra tekeredése, koraszülés vagy szülés közbeni sérülés. Szíve ilyenkor már csak akkor áll le általában ha valami a halálát okozza. De nehogy azt hidd , hogy születés után jobb lesz, akkor azt fogod nézni, hogy lélegzik-e, rendesen fejlődik-e, mért így, mér úgy csinálja ezt vagy azt, játszótéren fejre esik, iskolában elverik, utazás közben baleset éri, táborban részegre issza magát stb. Felsoroltam neked az összes katasztrófát ami csak történhet és eldöntheted végig akarod streszelni az egész életet vagy élvezni akarod minden pillanatát amit csak ez az apróság adni tud. Pusztán csak a létével, a mozgásával, szívverésével, mosolyával, hálájával. Ne rettegj előre a problémáktól, ha majd valóban gond van ráérsz akkor foglalkozni ezekkel. Pont olyan gyakran történik a magzatokkal valami, mint amilyen gyakran baleset éri az embereket. A férjedet/párodat is kiengeded az utcára pedig bármikor bármi történhet vele, pont így van ez a magzattal is. De fölösleges a rémtörténeteket olvasni (nekem is van nem egy személyes tapasztalatom) a rém történetet mindig megmarad az emberekben, de bezzeg azt nem mesélik szájról szájra, hogy Marika 3 órás vajúdás után csodaszép gyermeket szült, csak azt, hogy a szomszéd Piroska -aki mellékesen iszogatott is, de ez kimarad a történetből- 5 hónaposan halott csecsemőt szült. Nem lesz a babádnak semmi baja, törődj ebbe bele, nincs menekvés ez a baba jönni fog és könyörtelenül csodálatossá teszi az életeteket!
2013. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

teljesen megnyugodni semmikor sem lehet,mert bármikor történhet baj. az unokatestvérem 20 hetesen vetélt el,és meg kellett szülnie a babát. :(


DE azért ez nem történik meg mindennap-szóval nem szabad stresszelni.


és ha megszüleik a baba,utána sem fogsz soha többet megynyugodni,mert örökös aggódás vár rád..

2013. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetes +2 napos vagyok. Pénteken megyek magán UH-ra, mert nőgyógyászhoz csak aug.6-ra kaptam időpontot...

De tudni akarom hogy jó helyen van-e, és akkor már dobognia kell a kis szívének.

Múlt héten jutott nekem is eszembe ez a gondolat:


Mostantól az egész életem egy nagy aggódás lesz. Nemcsak amíg meg nem születik, örökké, amikor 20 éves lesz és nyaralni megy, akkor is aggódni fogok :)


Nagyon szurkolok a kérdezőnek, és kívánom hogy minden rendben legyen.

2013. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak riogatni, de nekem 6hetesen volt szívhang, sajnos mégis elvetéltem: :((
2013. júl. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Amit a 6-os mond az iszonyat gyakori. Valóban attól, hogy 6 hetesen volt szívhangja az még nem biztosíték semmire sem. Inkább a 12 hetet mondnám, hogy utána valamivel kisebb az esély a problémára. De inkább az az elv igaz, hogy minél nagyobb annál strapabíróbb.
2013. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Az elejétől teljesen meg kell nyugodni. Az aggódás többet árt, mint használ. Én pénteken voltam 9 hetes. Előtte egy héttel uh-on volt szívhang és minden rendben volt. Sajnos péntekre bevéreztem és görcsöltem, rögtön uh ahol mondták, hogy a terhesség nem él utána irány az orvos. Művi beavatkozás. Pár óra volt az egész, olyan gyorsan történt minden. Már túl vagyok rajta, de a lelki feldolgozás borzasztó. Szóval nem szabad túlaggódni, nem szabad vetélésre gondolni. Rossz bármikor történhet.
2013. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!