Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Férjem nem akar már harmadik...

Férjem nem akar már harmadik gyereket, vagyis akar, de csak 5 év múlva. Hogy győzzem meg, hogy sokkal jobb lenne most?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és egy másfél éves lányom. Teljesen biztosan szeretnék 3. gyereket. Férjem nem annyira. Anyagilag beleférne. Én voltam mindig a családfenntartó, én kerestem többet, itthonról is dolgozom a két gyerek mellett, tehát nem azért akarok gyereket, mert itthon akarok maradni. Ezt ugyanis megkaptam már a férjem anyjától, amikor még a második baba jött. Nagyon vágyom rá.

Ha most visszamegyek dolgozni, akkor sokkal rosszabb lesz, hogy megint terhes leszek, és kilépek. Lenne helyem ahova mehetnék, de lehet itthonról is folytathatnám a munkámat, ezt nem tudom még, de nem lenne anyagi gondunk ha nem dolgozom akkor sem. Sulimat is amit elkezdtem be tudnám fejezni. Viszont a férjem nem akar erről hallani sem, mert nagyon kifárasztotta most a két lány:) Igaz kicsi elég problémás, de nem vészes.Felkel gyakran éjjel. Nem akarom a férjemet átverni, de nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy legyen még egy gyerekünk:Voltatok már hasonló helyzetben, mi lett végül? gyerek ?


2013. júl. 24. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én voltam, csak én a másodikért "küzdöttem". Volt sok veszekedés, vita. Megértettem a férjem érveit, igaza volt, és későbbre tettük a kistesó projektet. Idővel belenyugodtam. Erőltetni nem lehet, mert annál rosszabb.
2013. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Julie S ***** válasza:
Attól, hogy neked most lenne sokkal jobb, neki még nem biztos. Csak úgy tudnád meggyőzni, ha az ő szemszögéből is fel tudnál olyan érveket sorakoztatni, amik megfontolandók. Ha ilyeneket nem tudsz, akkor érdemes kompromisszumot kötnöd, hiszen itt nem arról van szó, hogy legyen-e egyáltalán gyereketek, vagy sem, hanem a harmadik vállalásának idejéről döntötök. Nem tudom hány éves vagy, de nem írtad, hogy kicsúsznál az időből, szóval szerintem beszéljétek ezt még át alaposan és te is légy megértő, hiszen ha családban élsz, akkor nem csak a te érveid számítanak.
2013. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva volt, a férjem akarta előbb a 3.-at mint én. Na nem azonnal, és erőltetve, csak mindig lebegtette a szemem előtt, hogy részéről még nincs vége a családalapításnak:-) Végül beleegyeztem, azonnal terhes is maradtam. A kissebbik gyermekem és a most születendő közt 7 év lesz, de én nem bánom, hogy így jött ki és a férjem sem, alig várjuk, hogy a nagyok mellett újra babázhassunk. Te talán azzal tudnál rá hatni, hogy két lány után nem vágyakozik-e egy fiúra, mert ha fiú lenne, akkor esélyes, hogy focizni, vagy akármilyen más sportot az apjával is szeretné gyakorolni. És ha múlnak az évek, a párod sem lesz fiatalabb, fittebb... stb valami ilyesmi duma :-)
2013. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nála a harmadik gyerek inkább a lustasága miatt, "kell, hogy várjon". Sajnos a férjem saját bevallása szerint is elég lusta, és neki most nincs kedve a 3 gyerek után rohangálni. Egyébként kiveszi a részét a gyereknevelésben. De félek, ha várunk nagyobb kockázata van a Down-kórnak is és stb. Már 32 éves vagyok. Így nekem 5 évet várni már sok lenne. Nem tudom... Nagyon nem akarja... Lehet hagyjuk ezt a 3. babát, de nekem szívem szakad meg.
2013. júl. 28. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!