Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ma Magyarországon...

Kismamák! Ma Magyarországon jód hiány van!? Tudtátok, hogy a terhesség alatt pótolni kell végig a jódot?


2013. júl. 25. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
3 gyerekem van, de soha nem szedtem semmit, jódot sem. Nem lettek betegek a gyerekeim. Csak ártasz vele a babának, ha mindet szedsz, amit kitalálnak.
2013. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
természetesen. az orvos ír jód receptet is a terhesvitamin mellé. én szedtem végig .
2013. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én tudtam. De csak terhesség után.
2013. júl. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Tudtam, de csak azt szedtem, amit az orvosom javasolt: magnézium, kalcium, vas, az elején terhesvitamin és folsav. Nem csináltam magánakciót a vitaminszedésből, mert nem vagyok orvos, és nem az én szakmai feladatom megítélni a leleteimből, hogy szükségem van-e jódra, vagy egyéb ásványi anyagra. Ha azt mondja az elkövetkezendő hetekben, hogy szükségünk van jódra, akkor természetes, hogy fogok szedni, de egyébként köszönettel, kihagyom a mesterséges ásványi anyagokat, vitaminokat, helyettük inkább gyümölcsben gazdag életmódot folytatok.


36 hkm

2013. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, tudom. Femibiont szedtem végig, nem csak ezért.
2013. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A terhes vitamin tartalmaz jodot is, emellett pedig mar tizeneve jodot ott sot hasznalunk
2013. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem csak az utolsó hónapban kellett, akkor is a diabetológus javasolta, vérkép alapján.

Alapból szedtem a terhesvitamint, de a végére kellett pluszban vas és a jód. Magamtól csak a vitamint szedtem, amit helyeselt a doki, egyébként ilyen-olyan hallomások alapján nem szedek be semmit.

2013. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én a fenti linket hallgattam meg. Az orvos-genetikus szerintem jobban tudja, mint egy sima nőorvos aki ehhez nem is ért. A klóros víz miatt nem csak terheseknek kellene szedni, felnőtteknek és gyerekeknek is. Kinek van szüksége daqganatos kisgyerekre?
2013. júl. 25. 22:21
 9/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jónak tartom a kérdést! Igen, én tudtam, hála Istennek, szedtem is, jódos víz formájában, majd Gravidát, amiben szintén van jód.
2013. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De ha megnézed a többi részt is, majd látod, hogy ő is a terhesvitaminokra szavaz. Itt sem mondja, hogy külön azon felül szedjék, csak ez egy kiragadott részlet. A jobbakban pedig van jód. Meg kell kérdezni a orvosodat, hogy ajánl. Ezzel a szülészek tisztában vannak.
2013. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!