Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nem kivánt terhességet...

A nem kivánt terhességet meddig lehet megszakitani abortusszal és ienekkel?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 02:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Abortusszal a terhesség 12. hetéig veszik el a babát. Utána már egyáltalán nem.


A nemkívánt terhességet egyébként CSAK abortusszal veszik el (művi beavatkozás, amit a terhesség előrehaladottságától függően vákuummal, vagy "kaparással" szakítanak meg) olyan, hogy "ienek" NINCS!


Amúgy az első ilyen beavatkozás ha jól tudom, 18 éves kor alatt ingyenes, efölött pedig kemény tizezreket (40ről indul) fizetsz érte.


nem kezdek papolásba arról, hogy persze a megfelelő védekezéssel erre nem kerül sor.

Remélem segítettem.

2008. jún. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
18 év alatt is fizetni kell érte, kb. 30 ezer forint.
2008. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12. hétig lehet csak megszakítani. Ha 18 év alatti vagy, akkor kell a szülői beleegyezés. Abortuszon kívül mással nem lehet megszakítani. Max. 30 ezer Ft a beavatkozás. Előző válaszoló vagyok!
2008. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Alap állapotban, a nem kívánt terhességet valóban a 12. hétig kell "elintézni". :(

De úgy tudom a 12. hét után is végeznek ilyen beavatkozást, hiszen a 12. hét körül van a genetikai ultrahang. Ha az valami nagy gebaszt mutat, akkor még utána is megszakítják. Illetve bármikor ha az anya életveszélybe kerül és szükségesnek látják az orvosok.

2008. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

28450 ft egészen pontosan. El kell menned a családvédelmi központba (bárhová, nem muszály a kerületihez ahova tartozol). De oda már vinned kell a terhességet igazoló leletet. Majd felvilágosítanak a fogamzásgátlásról, megszakítás következményeiről stb. Kapsz 3 nap gondolkodási időt. Majd akkor kapod meg a jegyzőkönyvet, és a csekket. És ez után mehetsz ab-ra.

És igen 12 hétig szakítják meg a nem kívánt terhességet. Ezt után már csak akkor, ha genetikailag nem oké valami.

2008. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Gondolom azért kérdezed ezt, mert terhes vagy és nem szeretnéd megtartani a gyereket.

Ne vedd tolakodásnak amit írok, de mi pont most keresünk egy kismamát, aki szülés után örökbe adná nekünk a gyerekét. Ezt most nagyon komolyan írom.

Lehet, hogy eddig az örökbeadásnak a gondolata fel sem merült benned, mert nyílván nagyon nehéz helyzetben lehetsz most, és nem könnyű bevállalni egy nem várt terhességet.

Mindenesetre, ha úgy gondolod, írj nekünk emailt (natina@vipmail.hu), minden elkötelezettség nélkül. Hátha tudunk egymásnak segíteni.

Az örökbeadásnak utána nézhetsz egyébként a www.orokbefogadas.lap.hu oldalon is.

Nagyon örülnénk ha jelentkeznél!

2008. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
szia az én tesom kétszer vetetet eloszor tizen hat évesen és utána r négy honapra megint vetetett o neki 30 ezret kellet fizetni érte!
2010. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
16%

Egy nő aggódva fordul nőgyógyászához:

– Doktor úr, nagy bajban vagyok, és már csak maga tud rajtam segíteni. Itt van velem ez az 1 éves gyerek, és már megint terhes vagyok. Nem számítottam arra, hogy ilyen kicsi lesz majd köztük a korkülönbség. Ezt én így nem tudom vállalni.

– Értem – válaszol a nőgyógyász. – Akkor hát mit tehetek önért?

– Nem akarom kihordani ezt a terhességet, a megszakításhoz kérem a segítségét.

Az orvos kicsit töpreng, majd így szól:

– Azt hiszem, jobb megoldást is tudok a problémájára. Olyant, ami önre nézve kevésbé veszélyes.

A terhes megkönnyebbül, mert azt hiszi, a szülész teljesíti a kérését.

De az orvos így folytatja:

– Ha tehát tényleg azt akarja, hogy ne kelljen egyszerre két gyermekről gondoskodnia, akkor öljük meg ezt itt, amelyiket épp a karjában tartja!

Így aztán kipihenheti magát, mielőtt a magzatgyermek világra jönne. Ha tehát tényleg csak az időzítéssel, meg a gyerekszámmal van baj, akkor nem számít, hogy a kettő közül melyiket öljük meg. Meg aztán az semmiféle veszélyes szövődménnyel nem jár az ön testére nézve, ha inkább ettől a karon ülőtől szabadul meg.

A nő szörnyülködve tiltakozik.

– Nem, nem, doktor úr! Hiszen ez szörnyűség! Égbekiáltó bűn lenne, ha megölnék egy gyereket!

– Egyetértek önnel – válaszolt az orvos. – De először azt hittem, hogy ez magácskának nem jelent gondot… Ezért javasoltam önnek ezt a megoldást.

Az orvos elmosolyodott, mert úgy érezte, sikerült megértetnie a beteggel álláspontját.



Az anya így hamarosan rájött, hogy semmi különbség nincs a már megszületett gyermek és a még magzati életkorát élő gyermek életének kioltása között. Mindkét esetben ugyanarról az élet elleni bűntettről van szó!

2011. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nagyon tetszett amit kiirtál, osztottam is facebookon, mert én teljesen ilyen véleményen vagyok. Attól hogy pocakban van és magzat, gyilkosságnak számít.

2012. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Az utolsó kettő válaszolót kellett volna abortálni ha már ilyen hülyék.
2013. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!