Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam terheléses vércukron...

Ma voltam terheléses vércukron. Magas lett az eredmény, vagyis 8,2 éss 8,5. diétáznom kell és 2 hét múlva ismétlés. Mit ettetek és mennyire javult vagyis állt vissza? Nekem sose volt magas.

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért kell két hét mulva ismétlés? Ilyenről még nem hallottam...

Ha magas, akkor a terhesség egésze alatt, sőt a szülés után is 6 hétig javallt a diéta a baba érdekében.

A dietetikushoz -nálunk legalábbis- 2 hetente kellett menni ellenőrzésre.

Nekem nem volt gond a diéta mellett, sosem volt 7 felett a cukrom, csak egyszer, de akkor sok más történt (meghalt papám, vizsgaidőszak volt, férjem munkahelyet váltott...)

Ne félj, nem lesz baj, tartsd be amit a dietetikus mond

2009. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előbb válaszoltam a köv. kérdésre, a 2. 3. válaszoló voltam.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Remélem segít neked is. Nekem hetente kellett vérvételre járnom: éhgyomri, utána megeszem a saját reggelim, és egy óra múlva megint vérvétel.

Eddig jók lettek az eredmények. Vizeletet is néztek az aceton miatt, az is jó. (Akkor lesz aceton a vizeletbe, ha nem eszed meg a napi ch mennyiséget, és a szervezetednek máshonnan kell elvonnia)

Mostmár csak kéthetente kell járnom.


Ja, és én úgy tudom, hogy cukros lötyivel egyáltalán nem ismételnek, mert az alapból megterheli a szervezetet, elég egyszer kibírni. Nem lehet, hogy csak kontrollra kell menned két hét múlva?


Úgyhogy ne aggódj, nem lesz gáz vele!

35 h km

2009. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz lett az eredményem diétáznom kellett, aztán meg kiderült, hogy nem is vagyok cukros. Próbáltam a diétát tartani ami nem igen ment, de akkor sem volt baj, mert jók lettek a méréseim. Egyre rájöttem, hogy ha este csempésztem be egy kis édességet azt jól türte a szervezetem. És nem szabad éheztetni magad, én minden 2-3 órában eszek valamit és így sose magas a cukrom! Ja és kis adagokat mindenből. Bár 3x mondta a doki, hogy nics baj egyek nyugodtan, én úgy megszoktam a diétát, hogy nem is nehéz már... Úgy vettem észre, hogy minnél előrébb haladtam a terhességben annál kevésbé emelkedett meg a cukrom. Volt, hogy kevesebb lett az értékem ebéd után mint ebéd előtt. Amit nyugodtan ehetsz az a sajt, felvágottak,virsli, savanyú ubi, zöldségek, gyümiből alma meg grapefruit. Nagyon tésztát meg rízst és krumpli inkább ebédre 2-3 óra után egyél. És kis adagokat ez a lényeg!!!
2009. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!